Jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne? Kalkulator, tabela

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie zależy od wielu zmiennych, ale w większości zależy od naszego metabolizmu. Jak możemy stymulować go we właściwy sposób, aby pozwolić sobie na kilka dodatkowych kalorii?

Liczba kalorii, Zapotrzebowanie kaloryczne tabela które nasz organizm zużywa w ciągu dnia, Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne żeby schudnąć? całkowitą liczbę kalorii różni się w zależności od osoby.

Kiedy czytamy etykiety żywieniowe na opakowaniach żywności prawidłowego funkcjonowania organizmu, widzimy, jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne że są one oparte na dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym na poziomie 2000 kcal kalkulatora kalorii, ale jest to tylko średnia i przybliżona wartość energii, której potrzebujemy każdego dnia polska zastosuj zmiany dodaj.

Nasze ciało może potrzebować więcej lub mniej niż 2000 kcal kalkulator kcal zapotrzebowanie kaloryczne, a to zależy od wzrostu, kalkulator wagi, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, wieku i poziomu aktywności fizycznej. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do naszych potrzeb wydatek energetyczny.

Wzrost, waga, płeć i wiek, jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne dzieci ale także genetyka przyczyniają się do tego utrzymać aktualną masę ciała, jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne wzory co nazywa się podstawową przemianą materii niskiej kaloryczności, która obejmuje podstawowe wydatki energetyczne na utrzymanie naszych funkcji życiowych zakupowej dowolną liczbę produktów niezalogowanych klientów. Czy jesteś szczupły lub gruby … wiele zależy od metabolizmu.

Jakie jest dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?

Jakie jest dzienne zapotrzebowanie kaloryczneWażną częścią wydatków związanych z metabolizmem spoczynkowym jest procent beztłuszczowej masy ciała (metabolicznie aktywnej masy kalkulatorze kalorii jeść), która składa się głównie z mięśni prowadzisz siedzący tryb życia. Dlatego im większa tkanka masę mięśniową w stosunku do tkanki tłuszczowej, tym większy metabolizm w spoczynku (więcej kalorii spożywa się nawet podczas snu).

Ćwiczenia wzmacniające to takie, które bardziej niż inne przyczyniają się do zwiększenia masy mięśniowej przelicznika kalorii, a co za tym idzie również we właściwy sposób zwiększają podstawowy metabolizm. Aktywność fizyczna pomaga również uniknąć normalnej utraty beztłuszczowej masy licznika kalorii, która występuje wraz z wiekiem.

W rzeczywistości jednym z wyników utraty budowanie masy mięśniowej z wiekiem jest spadek metabolizmu, a jeśli nie spożywasz mniejszej ilość kalorii zapotrzebowania kalorycznego, lub w każdym razie nie równoważą wejść i wyjść kalorii dziennie, ryzykujesz nadmierny przyrost masy ciała.

Metabolizm można również stymulować zbilansowana dieta. W rzeczywistości znaczny udział metabolizmu wynika z termogenezy indukowanej przez dietę lub kalorii używanych do trawienia, wchłaniania i metabolizowania składników odżywczych obecnych w żywności.

Termogeneza wywołana dietą przyczynia się do 6-10% dziennego wydatku energetycznego (6-7% u kobiet) i zależy od składu makroskładnikowego diety oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne wzór. Na przykład glukoza (węglowodany) ma działanie termogeniczne 5-10%, tłuszcze 3-5% i białka 20-30%. Białko zwiększa tempo przemiany materii bardziej niż węglowodany i tłuszcze.

Jak zatem można stymulować nieco powolny metabolizm? Nie ma nic do roboty, tylko „ciężko pracować”! Aktywność fizyczna jest w rzeczywistości jednym z najpotężniejszych bodźców zwiększających metabolizm. Podczas intensywnych ćwiczeń metabolizm może wzrosnąć o 40%.

U osoby siedzącej normalne czynności chodzenia, stania, mówienia itp., stanowią około 15-20% kalkulator kalorii zużywanych w ciągu dnia, ale jeśli masz przewidywanie, wykonaj trochę aktywności fizycznej każdego dnia zdrowo przytyć, możemy zwiększyć nasze wydatki na energię uprawianie sportu, a tym samym możemy pozwolić sobie na więcej obżarstwa lub stracić kilka dodatkowych zbędnych kilogramów. A regularna aktywność fizyczna nie tylko utrzymuje nas w formie, ale także utrzymuje nas w zdrowym żywieniem!

Jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?

Jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczneDlatego, gdy chcesz obliczyć zapotrzebowanie energetyczne osoby i ustalić, ile kalkulator kalorii potrzebuje w ciągu dnia zaawansowany kalkulator zapotrzebowania kalorycznego aby schudnąć, konieczne byłoby zmierzenie ich całkowitej przemiany materii dodanie produktu. Znając swój metabolizm w spoczynku oznacza jest w stanie zapewnić organizmowi odpowiednią ilość kalorii kalkulator kalorii, ponieważ może się zdarzyć nadwyżkę kaloryczną, że jedna osoba ma tendencję do przybierania na wadze więcej niż inny trybu życia, biorąc w tej samej ilość energii i mając podobny tryb życia.

Jedną z metod szacowania podstawowego tempa metabolizmu jest oblicz bmi wzór Harrisa-Benedicta:

  • Mężczyźni : 66,5 + [13,75 x Waga (kg)] + [5 x Wzrost (cm)]- [6,75 X wiek (lata)]
  • Kobiety : 655 + [9,56 x Waga (kg)] + [1,85 x Wzrost (cm)] – [4,67 X wiek (lata)]
  • Dzieci : 22,1 + [31,05 x Waga (kg)] + [1,16 x Wzrost (cm)]

Jednak metoda ta nie uwzględnia zmienności od osoby do osoby obliczanie zapotrzebowania kalorycznego catering dietetyczny. Dokładniejszą metodą jest pomiar za pomocą miernika metabolicznego: urządzenia stacjonarne lub przenośne tkanka tłuszczowa, zdolne do pomiaru zużytego tlenu i wytworzonego dwutlenku węgla licznik kalorii, a tym samym do określenia dziennego wydatku energetycznego (kcal / dzień).

Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne

Istnieje wiele sposobów obliczania zapotrzebowanie na kalorie, które są:

  • Formuła Harris-Benedict: ta formuła jest powszechnie stosowana przez dietetyków. Formuła Harris-Benedict uwzględnia wiek, płeć, masę ciała, wzrost i poziom aktywności fizycznej kalkulator BMR kalkulator dokładny. Wzór używany do obliczania potrzeb kalorycznych mężczyzn to = 66,5 + 13,8 x (masa ciała w kilogramach kcal) + 5 x (wzrost ciała w cm) podzielone przez 6,8 x wiek. Tymczasem dla kobiet= 655,1 + 9,6 x (masa ciała w kilogramach kcal) + 1,9 x (wzrost ciała w cm) podzielona przez 4,7 x wiek. Wynik równania należy pomnożyć przez współczynnik aktywności fizycznej kalkulator spalania kalorii kcal. Jeśli masz niską aktywność fizyczną, pomnóż przez 1,2. Jeśli uczestniczysz w średniej aktywności fizycznej, pomnóż przez 1,3. Dla osób, które wykonują ciężką aktywność fizyczną, pomnóż przez 1,4.
  • Wzór WHO: różni się od wzoru Harrisa-Benedicta, ten wzór jest prostszy i nie oblicza wysokości ciała. Formuła WHO jest kategoryzowana na podstawie wieku. Na przykład, aby poznać zapotrzebowanie na energię dla kobiet w wieku 18-29 lat, kalkulator zapotrzebowania kalorycznego używamy wzoru 14,7 x (masa w kilogramie kcal) + 496. Natomiast dla mężczyzn w wieku 18-29 lat stosowany wzór wynosi 15,3 x (masa w kilogramie) + 679. Wynik jest następnie mnożony przez współczynnik aktywności fizycznej.

Słownik skrótów

Kcal – Kilokalorie

Bmr – basal metabolic rate

BMI – Wskaźnik Masy Ciała

Co to jest za skrót CPM? – Kaloryczne Niedożywienie Białkowe

Ppm – części na milion, ppm kalkulator

Zapotrzebowanie kaloryczne u dzieci

Zapotrzebowanie kaloryczne u dzieciWzględne dzienne zapotrzebowanie energetyczne, rozważane na kg masy ciała, jest maksymalne w pierwszym miesiącu życia całkowitej przemiany materii, gdzie osiąga wartości trzykrotnie wyższe niż u osoby dorosłej całkowita przemiana materii. Na zapotrzebowanie energetyczne młodego organizmu wpływa kilka czynników: przede wszystkim imponująca szybkość wzrostu ciała deficyt kaloryczny, ale także wyższy metabolizm podstawowy i słaba wydajność wchłaniania w jelitach.

Po pierwszych tygodniach życia obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu ma tendencję do zmniejszania się zwiększenie masy ciała; Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne u dzieci? jednak wraz ze wzrostem masy w tym samym tempie noworodek potrzebuje większego spożycia energii w wartościach bezwzględnych. Z tego powodu, jeśli w ciągu pierwszych sześciu miesięcy pokrycie kaloryczne podane przez mleko matki jest wystarczające deficyt kaloryczny cpm, po tym okresie odsadzenie może i musi się rozpocząć.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby nie podejmować go przed czwartym miesiącem życia podstawową przemianę materii nadwyżka kaloryczna, a nie po szóstym. Zbyt wczesne odsadzenie może prowadzić do problemów alergicznych wskaźnik podstawowej przemiany materii, podczas gdy późne odsadzenie może powodować niedobory żywieniowe.

W pierwszym roku życia 85-90% spożycia kalkulator kalorii dziennie powinieneś spożywać jest wykorzystywane do utrzymania podstawowych funkcji i wzrostu kalkulator spalonych kalorii wskaźnik bmr, podczas gdy tylko 10-15% jest zarezerwowane na wydatki związane z aktywnością fizyczną. U dorosłych jednak ten ostatni odsetek wzrasta do 20-30%, podczas gdy podstawowa przemiana materii spada do około 65-70%.

Zapotrzebowanie kaloryczne na redukcję

Zapotrzebowanie kaloryczne na redukcjęWskaźnik bmi masy to zakres działa kalkulator kalorii, jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji w którym dana osoba powinna być cpm kalkulator bmi, aby mieć idealną wagę (lub normalną wagę). Jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji? Jest to bardzo szorstka formuła, możemy ważyć 70 kg mając 20% masy tłuszczu lub tylko 10% obliczyć kalorie.

Będąc oszacowaniem, może dać ci pomysł licznik bmi, a my go zgłaszamy trening siłowy, jednak plikometria i inne narzędzia są z pewnością bardziej wiarygodne, umiarkowana aktywność fizyczna aby oszacować tkankę tłuszczową i ile wagi musimy stracić. Z tego powodu, jeśli nie masz pojęcia, jaką wagę osiągnąć, oblicz zapotrzebowanie kaloryczne możesz użyć jak obliczyć bmi kalkulator dokładny jako początkowego celu, aby osiągnąć dobry standard.

Podstawowa zasada proces odchudzania jest zawsze taka sama całkowitą przemianę materii, czyli jeść mniej niż to, co spożywasz. Tak więc po obliczeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego, po prostu trzeba zacząć stopniowo zmniejszać kalorie, które spożywasz i stopniowo schudnąć.

Dodaj komentarz