Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:1923
 • produkty:3458
 • zabiegi:147
 • firmy:108
 • porady ekspertów:842
 • komentarze:16851

Komentarze i recenzje:

Ocena użytkowników:

Brak ocen.
 • Ewelina27
  Ewelina27 15/01/2019 - 21:01
  Akurat na taki zabieg bym sie nie zdecydowała , zwłaszcza po przeczytaniu przeciwskazań do zabiegu
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 15/01/2019 - 20:59
  Dobrze że wyszczególnione sa przeciwwskazania
  Odpowiedzi (0)

OxyPin™ opatentowane urządzenie do leczenia różnych problemów estetycznych skóry

Przeznaczenie:


OKSY-MIKRO-MEZOTERAPIA urządzeniem OxyPin™ to kombinacja trzech terapii o potwierdzonej skuteczności podczas jednej sesji zabiegowej. Pozwala na wszechstronne zastosowanie w zabiegach na twarz i ciało, zapewnia widoczne efekty w krótkim czasie.

Oksy-mikro-mezoterapia jest zabiegiem, który zmusza skórę do intensywnej regeneracji poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych. Rezultatem zabiegu jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, wzmocnienie naskórka jak również poprawa jego funkcji. Zabieg zmniejsza widoczność blizn pooperacyjnych, po przebytym trądziku, redukuje drobne zmarszczki i pomaga rozjaśnić przebarwienia. Poprawia grubość żywych warstw naskórka a to sprawia, iż popękane naczynka czy zasinienia pod oczami staja się mniej widoczne, skóra odzyskuje promienny wygląd.

WSKAZANIA:

 • skóra wiotka i cienka (twarz, szyja, dekolt, dłonie)
 • poszerzone pory
 • drobne, płytkie zmarszczki
 • nierówna pigmentacja skóry
 • skóra poszarzała i źle odżywiona
 • blizny i przebarwienia potrądzikowe, pooperacyjne, poparzeniowe
 • zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania
 • cellulit, rozstępy (brzuch, pośladki, uda, ramiona)
 • skóra zniszczona po ciąży

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Jest dwuetapowy.

Pierwszym etap polega na wykonaniu bardzo gęstych i odpowiednio głębokich nakłuć na wybranej okolicy twarzy lub ciała, które chcemy poddać regeneracji. Nakłuwanie za pomocą mikroigieł powoduje w obrębie skóry mikrourazy, które prowadzą do uwalniania czynników wzrostu - kluczowych składników biorących udział w procesie gojenia ran. Mają one zdolność pobudzania i zwiększania produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego). Dzięki nakłuciom dochodzi również do zwiększania migracji i namnażania keratynocytów - żywych komórek naskórka, co powoduje zwiększenie grubości skóry i wzmocnienie jej warstwy ochronnej. Nakłucia są wykonane za pomocą specjalnego mezorollera MicroPin®, wyposażonego w obrotowy wałek, który posiada na swojej powierzchni 540 mikroigiełek wykonanych z tytanu. Mają końce w kształcie oszlifowanego diamentu, ułożone są w 9 rzędów i mogą mieć długość od 0.5 mm do 2.0 mm. Podczas jednego zabiegu na skórze powstają dziesiątki tysięcy malutkich mikrootworów! Ciągły strumień tlenu podawany równocześnie z nakłuwaniem sprawia, że zabieg jest obarczony niewielką bolesnością i znikomym dyskomfortem. Zabiegi wykonywane na twarzy są bardziej odczuwalne niż te wykonywane na ciele tj. brzuchu, pośladkach, udach czy ramionach. Na twarzy najbardziej wrażliwe są: nos, krawędzie żuchwy, kości policzkowe i czoło. Tlen podawany pod ciśnieniem już w trakcie nakłuć za pomocą specjalnego mini-pistoletu do infuzji (zwanego fachowo aerografem) zwiększa procesy metaboliczne w komórkach, a tym samym poprawia funkcjonowanie tkanek. Ma również właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, działa chłodząco i kojąco na skórę.

W drugim etapie kluczową rolę odgrywa infuzyjna, który ułatwia transport substancji aktywnych zawartych w ampułkach Essentia* przez wytworzone podczas nakłucia mikrootwory. Nakłuwanie przełamuje barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw naskórka. Natomiast infuzja ciśnieniowa z podwójną pulweryzacją, która polega na rozbijaniu cieczy na bardzo drobne kropelki lub mgłę, zapewnia równomierne pokrycie skóry leczniczym mezokompleksem podczas ostatniego pasażu mikroigłami. W metodzie tej wykorzystuje się technikę nakłuwania meso-nappage. Absorpcja składników z mezokompleksu Essetnia* zwiększona jest o ponad 76%. Wszystko dzieje się w czasie protrombinowym (PTT): 8-11 sekund, po którym płytki krwi ulegają aktywacji i dochodzi do zamknięcia mikrootworów, uzyskanych podczas nakłucia.

DŁUGOŚCI MIKROIGIEŁ:

Do dyspozycji mamy mikroigły różnej długości, które dobierane są do partii twarzy lub ciała na jakiej wykonywany jest zabieg. W przypadku twarzy stosuje się mikroigły od 0.5mm do 1.0mm. Krótkie mikroigły o długości 0.5mm ułatwiają transport substancji aktywnych i pogrubiają naskórek. Sprawdzają się również przy usuwaniu przebarwień i nierównej pigmentacji. Nakłuwanie skóry mikroigłami o długości 1.0mm prowadzi do powstawania nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej regeneracji i przebudowy (remodeling). Najdłuższe mikroigły o długości od 1.5mm do 2.0mm stosowane są w celu redukcji rozstępów, cellulitu i poprawy jędrności skóry na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

CZAS ZABIEGU:

Cała procedura zabiegowa z przygotowaniem skóry, wykonaniem oksy-mikro-mezoterapii i aplikacją preparatów przynoszących ukojenie i przyspieszających jej regenerację trwa ok 60 minut.

ODCZUCIA TOWARZYSZĄCE W TRAKCIE I PO ZABIEGU:

W trakcie i bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta, pojawia się uczucie ciepła, pieczenia i lekkiego podszczypywania. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje po kilku do kilkunastu godzin. Następnego dnia po zabiegu skóra może być zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 48 godzinach może pojawić się drobne złuszczanie naskórka.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • aktywny stan zapalny i procesy ropne
 • ciąża i karmienia piersią
 • cukrzyca
 • zaburzenia odporności
 • choroby wirusowe (np. aktywna opryszczka)
 • alergia na któryś ze składników mezokompleksu stosowanego podczas zabiegu
 • ryzyko występowania zwłóknień, keloidów
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. nurofen, ibuprofen - ryzyko wystąpienia krwawienia
 • czynne choroby nowotworowe.

ZALECENIA POZABIEGOWE:

Obszar skóry który poddany był zabiegowi oksy-mikro-mezoterapii należy oczyszczać łagodnymi środkami myjącymi i nie wolno pocierać skóry, gdyż może to spowodować podrażnienie. Zaleca się stosowanie kosmetyków nawilżających, kojących i przyspieszających regenerację skóry np. z wąkrotą azjatycką, kwasem hialuronowym, betagulkanami, probiotykami - preparaty te stosować bardziej obficie niż na co dzień. Przez ok. 5 dni po zabiegu należy bezwzględnie zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV stosując kremy z filtrami (najlepiej SPF 50). Po zabiegu unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu i długich kąpieli w wannie. W czasie rekonwalescencji (do 5 dni) rezygnować z kosmetyków zawierających AHA, retinol, witaminę C.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ DLA OSIĄGNIĘCIA PEŁNEGO EFEKTU?

Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu zdrowotnego skóry. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra jest bardziej elastyczna i jędrna, zauważa się poprawę jej struktury i koloru. Dlatego też zabieg oksy-mikro-mezoterapii urządzeniem OxyPin™ zyskał oficjalną nazwę „mocnego zabiegu bankietowego”. Aby otrzymać zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry konieczne jest wykonanie więcej niż jednego zabiegu. Zwykle jest to seria 3-6 zabiegów w ok. 2-3 tygodniowych odstępach.

CENA ZA ZABIEG : 450 zł
(*Przy serii zabiegów rabat; wysokość rabatu uzależniona od ilości zabiegów)

MEZOKOMOLEKS ESSENTIA SKIN - SPOSÓB DZIAŁANIA: 

OLEANDER POSPOLITY zwany „RÓŻĄ PUSTYNI”, dzięki swojej aktywności (oleandryna, neriatyna, adrinetyna, I-strofantyna, flawonoidy i witamina K) wykazuje zdumiewające właściwości lecznicze. Jest potężnym stymulatorem układu immunologicznego, skraca czas gojenia się ran, gdy jest stosowany miejscowo. SODIUM PCA (sól sodowa kwasu piroglutaminowego) występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Chroni przed utratą wody, zmniejsza stany zapalne i zapobiega powstawaniu podrażnień powierzchniowych. ROŚLINNE RNA (BIOPLEX) stymuluje proces tworzenia i wzrost nowych komórek. Zwiększa aktywność BIAŁEK obecnych w preparacie (HYDROLIZOWANE PROTEINY Z RYŻU, HYDROLIZOWANY KOLAGEN, HYDROLIZOWANA ELASTYNA, EGF) które pobudzają produkcję włókien kolagenu i elastyny. HIALURONIAN SODU jest fizjologicznym składnikiem macierzy międzykomórkowej, która wypełnia przestrzeń między komórkami. Jest bardzo hydrofilny. Na powierzchni skóry tworzy cienki, przezroczysty i niewidoczny płaszcz ochronny, który pomaga zachować delikatność, elastyczność i odcień, wzmacnia również jej naturalny mechanizm ochronny.

GRUPA KWASÓW (AHA+KOJOWY+GABA) ALFAHYDROKSYKWASY (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas glikolowy, kwas winowy, kwas mlekowy) są substancjami naturalnie znajdującymi się w wielu owocach, a ich podstawowa rola polega na zmniejszeniu grubości warstwy rogowej naskórka i konsekwentna stymulacja warstwy podstawowej oraz wzmacnianie syntezy biomolekuł (glikozaminoglikany, kolagen). KWAS KOJOWY jest antyoksydantem i ma działanie przeciwzapalne, jest silnym inhibitorem aktywności tyrozynazy. GABA (kwas aminomasłowy) hamuje napięcie mięśniowe i zmniejsza głębokość drobnych zmarszczek.

„GLUTHA-VIT matka wszystkich przeciwutleniaczy, mistrz detoksykacji! GLUTATION to bardzo prosta cząsteczka, która jest produkowana przez cały czas przez organizm. Komórki potrafią syntetyzować ją z trzech aminokwasów: glicyny, kwasu l-glutaminowego i l-cysteiny. Glutation wyłapuje wolne rodniki i melaninę wytwarzaną przez promieniowanie UV i wypycha je z organizmu. Daje też wsparcie dla innych antyoksydantów jak WITAMINA C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, Regeneruje WITAMINĘ E (tokoferol) i uzupełnia jej silne działanie antyrodnikowe. WITAMINY Z GRUPY B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 i inozytol). przeciwdziałają szkodom spowodowanym przez wolne rodniki. Każda ma odrębną funkcję, działając w synergii pomagają regulować produkcję pigmentu skóry i przyspieszają regenerację skóry.

WITAMINA A (retinol) +KOMPLEKS PEPTYDÓW (ARGIRELINA® heksapeptyd-8 + acetyl okstapeptyd-3 SNAP8) tłumi skurcze mięśni, zapobiegając powstawaniu linii i zmarszczek. Redukcje głębokość zmarszczek na czole i wokół oczu do 63,13%. ŻEŃ SZEŃ zawiera dużą ilość substancji biologicznie czynnych (ginsenozydy), które wspierają regenerację komórek skóry poprzez pobudzanie krążenia krwi i zwiększenie wychwytu tlenu. ALOES chroni skórę przed fotouszkodzeniami, przyspiesza gojenie skóry i działa przeciwzapalne. MIŁORZĄB JAPOŃSKI korzystnie wpływa na mikrokrążenie skórne i wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych MANNURONIAN METYLOSILANOLU (pochodna krzemu organicznego), wiąże wilgoć w naskórku, poprawia jego strukturę.

Gdzie: Klinika dr Radzikowskiej


 
10 godz. temu