Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1601
  • produkty:3280
  • zabiegi:141
  • firmy:107
  • porady ekspertów:739
  • komentarze:8812

Komentarze i recenzje:

Ocena użytkowników:

Brak ocen.
Brak komentarzy

Nici liftingujące

Przeznaczenie:


Nici liftingujące przeznaczone są do wykonywania małoinwazyjnych zabiegów liftingujących dających natychmiastowe, spektakularne efekty. Efekt liftingu uzyskiwany jest (w zależności od rodzaju nici) dzięki haczykom, specjalnemu splotowi nici i właściwościom pobudzania syntezy kolagenu i elastyny. Nici stosuje się w okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Różnią się one surowcem, z którego je wykonano, budową, długością (od tego zależy miejsce ich stosowania) i rodzajem powierzchni. Dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta - w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać i jaki problem rozwiązać. 

Nici przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn od około 30 roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma górnej granicy wieku. 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem Emla i jest praktycznie bezbolesny. Pacjent może odczuwać niewielkie ukłucia, podobne do odczuć przy zabiegu akupunktury. 

Tego typu lifting  można wykonywać cały rok - światło słoneczne nie jest przeciwwskazaniem. Polega na miejscowym znieczuleniu skóry oraz wprowadzeniu pod skórę cienkich igieł, wokół których owinięte są pojedyncze nici. Igła jest wyjmowana ze skóry, natomiast nić pozostaje wewnątrz. Nici wprowadzane są pod kątem lub równolegle do siebie, aby utworzyć niewidoczne rusztowanie podnoszące skórę.  

Cała procedura trwa około 30-60 minut w zależności od części ciała i ilości zastosowanych nici. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki, które ustępują w ciągu kilku dni. Nie ma przeciwwskazań, aby po zabiegu wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu. Możliwe niewielkie siniaczki można przykryć makijażem. 

Po zabiegu skóra jest jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu: kolagenu i elastyny. Trwa on przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie. Nici wpływają również wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia.

Efekty estetyczne jednego zabiegu utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy. Przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, terapia przeciwzakrzepowa.

Cena: w zależności od obszaru, rodzaju, ilości nici: od 2000 zł

Gdzie: Klinika dr Radzikowskiej, ul. Domaniewska 34a, Warszawa www.radzikowskaclinic.pl


 
5 godz. temu