Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2404
  • produkty:3922
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1121
  • komentarze:25809

Komentarze i recenzje:

Ocena użytkowników:

5/5 (3)

Melaspeel Trx

Przeznaczenie:


Zabieg wykonuje się na twarzy, szyi, powierzchniach grzbietowych rąk i na klatce piersiowej. Wskazaniem do zabiegu są przebarwienia, plamy soczewicowate, przebarwienia pourazowe, pozapalne i polekowe. 

Preparat aplikowany jest na czyszczoną skórę. W zaleznosci od głębokości i intensywności przebarwień preparat można połączyć z kwasem ferulowym, retinoidami lub wzbogacić aplikacją witaminy C. Mechanizm dzialania kwasu traneksamowego polega na hamowaniu podzialu i proliferacji melanocytów, zmniejszenie poziomu VEGF (czynnika angiogennego) oraz ET-1 w keratynocytach. Powstrzymuje kaskadę kwasu arachidonowego i cykl angiogenezy, co zapobiega powstawaniu przebarwień pozapalnych.

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Może pojawić się niewielki dyskomfort o charakterze mrowienia lub dyskretnego pieczenia. Czas trwania zabiegu zależy od dokładnej procedury - np. ilości nakładanych warstw. Zabiegi tego typu są zabiegami krótkimi. Nie przekraczają 45 minut.

Po zabiegu może pojawić się niewielkie łuszczenie, nie będzie ono jednak wielkopłatowe. Zabieg nie wyłącza z życia codziennego. Nie jest wymagana jest rekonwalescencja. Jak zawsze w przypadku peelingow medycznych, zaleca się zachowanie ostrożności, rezygnację z basenu, sauny oraz stosowanie się do wytycznych dotyczących pielęgnacji domowej dopasowanej indywidualnie do pacjenta. 

Celem zabiegu jest wyrównany koloryt skory, redukcja przebarwień, przywrócenie blasku, odświeżenie. Skóra, która jest poddawana peelingom powodujący choćby minimalne złuszczanie, nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Zalecana jest fotoprotekcja spf 50. 

Zabiegi mające na celu usuwanie przebarwień i zmian skórnych zwykle wymagają kilku serii, których liczba ustalana jest indywidualnie. Peelingi te można łączyć w cały zabieg np. z mikronakłuwaniem czy naswietlaniem led. 

Cena za jeden zabieg: ok. 300 zł. Cena wraz z maską TRX ok. 400 zł.

Gdzie: www.Saskamed.pl


 
31 min. temu