Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2404
 • produkty:3922
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1121
 • komentarze:25809

Komentarze i recenzje:

Ocena użytkowników:

4/5 (1)
 • Alinak
  Alinak 1/09/2016 - 13:40
  Moja pierwsza recenzja i bardzo przyjemny produkt do testowania czyli krem ochronny na słońce do twarzy i ciała dla niemowląt i dzieci SPF 50+ firmy PHARMACERIS. Kremik testowaliśmy rodzinnie w składzie ja, mąż i trójka maluchów w wieku od 11 miesięcy do 5 lat. Za miejsce testów wybraliśmy słoneczna plażę nad polskim morzem. Opakowanie jest ładne, szata graficzna letnia, przejrzysta i sugerująca, że produkt jest przeznaczony dla dzieci. Zamkniecie kosmetyku umożliwia korzystanie z niego za pomocą jednej ręki i nie stwarza problemu z zagubiona zakrętką. Trochę negatywnie zaskoczyła mnie dość nieduża pojemność czyli 125 ml. Dla mojej pięcioosobowej rodziny, opakowanie wystarczyło na ok 5 pobytów nad wodą. Według producenta, by deklarowana ochrona była skuteczna, potrzebne jest aż 30 ml kremu na całe ciało. Przyznam, że nie stosowaliśmy, aż tak dużej ilości- po prostu przeważnie nie nakładaliśmy kosmetyku na całe ciało. Konsystencja okazała się dość gęsta (jest to w końcu krem) Wydajność kemu oceniam jako umiarkowaną, być możne jest tak ze względu na dość gęstą konsystencję. Zapach jest bardzo subtelny, ledwo wyczuwalny, co jest dla mnie dużym plusem. Dzieciom też podobał się tak delikatny zapach. Krem dobrze rozprowadza się na skórze, równomiernie i gładko. Szybko się wchłonął i pozostawił po sobie niewielki, tłusty filtr, który zobaczyłam dopiero wtedy gdy przykleił się do niego piasek. Bałam się, ze kosmetyk może uczulić delikatną, dziecięcą skórę zwłaszcza małej córeczki która ma niespełna rok. Całe szczęście moje obawy okazały się niepotrzebne. Krem nie wywołał żadnych podrażnień. Krem naprawdę dobrze chroni przed słońcem. Na plaży byliśmy 3 godziny, w którym to czasie dwukrotnie aplikowałam krem na ciało swoje i dzieciaków. Słońce wprawdzie musnęło dziecięca skórę, ale nie było mowy o jakimkolwiek oparzeniu czy nawet zaczerwienieniu. I to mimo faktu, ze maluchy wciąż wskakiwały do morza lub tarzały się w piasku. Moja cera również była znakomicie ochroniona przed UVA i UVB. Twarz i ramiona, które najbardziej były eksponowane na słońcu praktycznie się nie opaliły. A na tym mi właśnie zależało. Ogromny plus kosmetyku to jego Wodoodporność, zwłaszcza przy pobycie nad wodą. Bardzo się cieszę, ze miałam możliwość testowania kremu, bo własnie dzięki niemu cała moja rodzina korzystała ze słonecznej pogody zdrowo i bezpiecznie.
  Odpowiedzi (0)

PHARMACERIS Krem ochronny na słońce do twarzy i ciała dla niemowląt i dzieci SPF 50+

Przeznaczenie:

Marka:


Specjalistyczny krem opracowany został z myślą o skutecznej ochronie wrażliwej skóry niemowląt (powyżej 6 miesiąca) i dzieci narażonej na negatywne działanie słońca i czynników zewnętrznych. W preparacie zastosowano specjalny system fotostabilnych filtrów UVA i UVB o podwójnym mechanizmie anty-UV (odbijania i pochłaniania promieni słonecznych) dla zapewnienia bardzo wysokiej ochrony przed intensywnym nasłonecznieniem i jego niekorzystnymi skutkami. Formuła kremu wzbogacona olejem z passiflory łagodzi podrażnienia oraz niweluje negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Uzupełnieniem receptury kremu jest kwas foliowy, który dodatkowo chroni komórki skóry przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV. Olejowy ekstrakt ze "złotej" algi zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, zapobiegając przesuszeniom i nadmiernej utracie wody z naskórka.


Nie pozostawia tłustej i lepkiej warstwy, nawilża, wygładza, szybko się wchłania. Wodoodporny, hypoalergiczny bez parabenów, alergenów, barwników, kompozycji zapachowej. Dobrze tolerowany przez wrażliwą skórę, ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka (Nr ZF-K-26/11).


Nanieść warstwę kremu na twarz 20-30 minut przed ekspozycją na słońce. Ponawiać aplikację co 2 godziny oraz każdorazowo po kąpieli lub pływaniu. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Cena: 36 zł


 
6 godz. temu