Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2174
  • produkty:3673
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1000
  • komentarze:20127

Komentarze i recenzje:

Ocena użytkowników:

Brak ocen.

Nitka BioRepair® - Naprawa szkliwa

Przeznaczenie:

Marka:


Nitka do zębów BioRepair® do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych nasycona cząsteczkami MicroRepair®, które remineralizują i naprawiają uszkodzenia szkliwa.

Specjalna nitka-gąbka (o strukturze gąbki) woskowana. 50 metrów nitki nasączonej cząsteczkami MicroRepair®.

W trakcie czyszczenia przestrzeni międzyzębowych nitka przekształca się w specjalną “gąbkę”, aby skuteczniej usuwać bakterie, nawet o 40% więcej w porównaniu ze standardową nitką. Nie zawiera żadnych substancji smakowych tak, aby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Klinicznie testowana.

MicroRepair® to bioaktywne mikrometryczne cząsteczki substancji będącej substytutem apatytu węglanowego cynku, które wspomagają proces optymalnej remineralizacji szkliwa i zębiny. MicroRepair® zostają uwolnione w trakcie stosowania nitki, dzięki czemu łączą się ze strukturą szkliwa tworząc powłokę ochronną na powierzchni szkliwa, chroniącą zęby przez dłuższy czas.

Nitka-gąbka BioRepair® zawiera także jony cynku, które są uwalniane bezpośrednio w miejscu zastowania nitki gwarantując optymalny efekt przeciwbakteryjny oraz chroniąc zęby przed kwasami, bakteriami oraz pomagając zwalczyć płytkę i kamień nazębny. Codzienne stosowanie nitki BioRepair® w połączeniu z pastą BioRepair® pomaga odbudować mikroskopijne uszkodzenia szkliwa oraz chroni zęby przed erozją spowodowaną przez kwasy.

Nitka-gąbka BioRepair® podczas czyszczenia przestrzeni międzyzębowych przekształca się w zwartą strukturę gabki, przystosowując się do indywidualnej szczeliny i usuwając tym samym do 40% więcej bakterii, aniżeli zwykła nitka. By skutecznie chronić przestrzenie międzyzębowe przed rozwojem próchnicy konieczne jest stosowanie nici dentystycznej. Zalecane jest nitkowanie zębów przed ich szczotkowaniem, co pozwala oczyścić przestrzenie międzyzębowe i umożliwia skuteczniejsze wniknięcie pasty między zęby.   

BIOREPAIR- nanotechnologie w służbie zdrowego uśmiechu

BioRepair został opracowany dzięki badaniom naukowym prowadzonym w laboratoriach BlanX we współpracy z laboratorium LEBSC (Laboratorio di Strutturistica Chimica Ambientale e Biologica) Uniwersytetu w Bolonii i jest jednym z pierwszych produktów kosmetycznych wykorzystujących najnowocześniejsze osiągnięcia nanotechnologii.

Pasty do zębów BioRepair PLUS zawierają bioaktywne mikrocząsteczki MICROREPAIR (nanocząsteczki), które mają taką samą wielkość i skład jak szkliwo zębowe, i dzięki temu naprawiają mikroskopijne, powierzchniowe uszkodzenia powstające na szkliwie i zębinie.

Dlaczego naprawa szkliwa jest taka ważna?

Każdego dnia zęby są narażone na działanie bodźców mechanicznych (szczoteczka do zębów) i chemicznych (pokarmy i kwasy), powodujących mikroskopijne, niezauważalne zarysowania, pęknięcia i szczeliny, w których gromadzi się osad, bakterie i barwniki. Z czasem może to prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak próchnica oraz starcie i utrata połysku szkliwa.

  • Szkliwo nie zawiera komórek i dlatego nie może się regenerować
  • Uszkodzenia są nieodwracalne

Co to są cząsteczki MICROREPAIR?

Cząsteczki MICROREPAIR są to niezwykle małe cząsteczki (wielkości 10-100 miliardów razy mniejszej niż metr) substancji zwanej substytutem apatytu węglanowego cynku, która ma strukturę bardzo zbliżoną do struktury szkliwa zębowego.

“Biologicznie aktywne mikrocząsteczki” hydroksyapatytu, który jest głównym składnikiem szkliwa (98%) i zębiny (70%) wiążą się z powierzchnią zębów, odbudowują jej strukturę i wypełniają mikroskopijne, niewidoczne pęknięcia i rysy spowodowane działaniem kwaśnych substancji oraz bodźców mechanicznych.

Dzięki rewolucyjnej formule, która odtwarza naturalną substancję mineralną zębiny i szkliwa BioRepair naprawia nawet najmniejsze uszkodzenia, pęknięcia i defekty szkliwa. Pasty do zębów BioRepair są dostępne w dwóch różnych wersjach opracowanych specjalnie w odpowiedzi na zróżnicowane wymogi higieny.

„MicroRepair® - wyjaśnia prof. Norberto Roveri, profesor chemii ogólnej i nieorganicznej, szef LEBSC – to biomateriał zbliżony budową do nieorganicznych składników zębów. Chemicznie wiąże się z powierzchnią zębiny, uwalniając fosforany, cynk i wapń. To, dlatego potrafi naprawiać uszkodzenia wywołane urazami i wiekiem oraz leczyć nadwrażliwość na skrajne temperatury. Mikrokryształy przenikają do zębiny uwalniając cynk i tworzą barierę, która chroni zęby przed tworzeniem się na zębach płytki bakteryjnej, głównej przyczyny próchnicy i nieświeżego oddechu”.

Do nabycia w aptekach.

Cena (4 sztuki w blistrze): 18,50 pln


 
10 godz. temu