Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:1958
 • produkty:3495
 • zabiegi:147
 • firmy:108
 • porady ekspertów:871
 • komentarze:17655

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?


Aż 47% Polaków chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie zewnętrznym, z czego ponad trzy piąte stracić na wadze, jak podaje CBOS. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest więc zrzucenie zbędnych kilogramów i zwiększenie aktywności fizycznej. Jednak wraz z upływem pierwszego miesiąca nowego roku, prawie połowa z nas rezygnuje ze swoich planów, a w grudniu zaledwie 10% osób może pochwalić się zrealizowanymi noworocznymi postanowieniami. Co oprócz motywacji i samozaparcia może pomóc w osiągnięciu tego trudnego celu? Na pewno warto zwrócić uwagę na gadżety elektroniczne, np. inteligentną wagę czy zegarek, które mogą zapewnić codzienne wsparcie.

To, w jaki sposób określamy cel ma ogromny wpływ na jego realizację. Jeżeli naszym postanowieniem noworocznym jest na przykład schudnięcie 10 kg w ciągu roku, eksperci radzą, aby proces ten podzielić na etapy. Po każdym miesiącu warto sprawdzać rezultaty, wyciągać wnioski i ewentualnie modyfikować swoje podejście, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z efektów. Jeżeli do tej pory, w celu pomiaru postępów, korzystaliśmy ze zwykłej wagi łazienkowej, warto pomyśleć o wypróbowaniu wersji smart.

Inteligentna waga, poza informacją o ciężarze ciała, dostarcza wiele dodatkowych, istotnych parametrów, przydatnych w ocenie efektów. Jedno z najnowszych tego rodzaju urządzeń wprowadzonych na rynek – Huawei Body Fat Scale AH100 mierzy zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, tkanki kostnej i wody w organizmie oraz oblicza wskaźniki BMI i BMR (podstawowej przemiany materii). Co ważne, waga współpracuje z prawie każdym urządzeniem z systemem Android i iOS. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wystarczy kilka kliknięć na smartfonie i otrzymujemy aktualny pomiar, a także informacje o zmianach wagi ciała, tkanki mięśniowej i tłuszczowej z podziałem na tygodnie, miesiące i lata.

Oprócz smart wagi, warto też rozważyć zakup inteligentnego zegarka. Urządzenie to będzie przydatne nie tylko w codziennych sytuacjach, jak na przykład płacenie zegarkiem dzięki modułowi NFC, ale będzie też bardzo pomocne dla osób, które chcą ruszać się więcej i zrzucić zbędne kilogramy.

Smart zegarki, dzięki możliwości pomiaru pulsu, umożliwiają też pomiar spalanych kalorii, np. podczas joggingu i tym samym ułatwiają zarządzenie codziennym bilansem kalorycznym, kluczowym jeżeli chodzi o spadek lub wzrost wagi ciała. Wszystkie odczyty automatycznie przesyłane są też do zsynchronizowanego z zegarkiem smartfonu, dzięki czemu łatwiej przeanalizować trasę joggingu czy efektywność treningu.

Więcej informacji o rozwiązaniach Huawei:


Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-02 21:01:06 W postanowieniach trzeba mieć jasno określone cele. Małymi krokami tzreba do nich dążyć. Co roku takie sobie wyznaczam i małymi krokami zawsze do nich dochodze.
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-09-25 18:10:50 Co roku mam postanowienie noworoczne ale jeszcze żadnego nie udało mi się spełnić.Nie potrafię wytrwac.Za słabą silną wolę mam.
  Odpowiedzi (0)
 • iwonka.bloguje 2018-02-04 13:06:36 Myślę, że dobrym sposobem jest stawianie sobie małych kroków. Nie widzę sensu zmieniania wszystkiego z dnia na dzień, bo to się zapewne nie uda. Poza tym każdy moment jest dobry na modyfikację. Narzucanie sobie czegoś tylko dlatego, że jest nowy rok nie ma dla mnie sensu.
  Odpowiedzi (0)
 • Natti
  Natti 2018-02-01 18:20:13 Przede wszystkim trzeba postawić sobie jasne,realne cele.Kilka dni temu zachwyciłam się dietą dr. Mosleya 5:2 i postanowiłam w bezpieczny i łatwy jak mi się wydawało sposób schudnąć kilka kg.W praktyce okazało się,że muszę dietę zmodyfikować tak,aby była dla mnie do przyjęcia,żeby nie zniechęcała mnie a wręcz motywowała.Trzy dni mam za sobą i już wiem,że wytrwam.Bez żadnych wspomagaczy czy gadżetów ;)
  Odpowiedzi (0)
 
51 min. temu