Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2538
  • produkty:4036
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1159
  • komentarze:28583

Twoja skóra zimą

Okres ferii zimowych to czas sportów i zabaw na świeżym powietrzu. Wszyscy wiemy, że aura na zewnątrz może siać spustoszenie w codziennej pielęgnacji skóry.

Zimowa pogoda wpływa na wysuszenie skóry, pozostawiając ją matową, suchą i łuszczącą się, nie wspominając o spierzchniętych  ustach. 

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która uchroni cię przed negatywnymi skutkami chłodu.

Dlatego zaleca się, w zależności od rodzaju skóry, co najmniej 2-3 krotną aplikację kremów nawilżających/ochronnych, przeznaczonych specjalnie do stosowania w zimie. 

Potrzebujemy również produktów, które zawierają składniki odżywcze, witaminę C i kolagen, aby pomóc w regeneracji przesuszonej skóry.

Zwróć uwagę na swoje dłonie i usta. Noś rękawiczki, a w kieszeni zawsze pomadkę ochronną na usta, którą możesz również wykorzystać do dodatkowej ochrony policzków i nosa. Dłonie dodatkowo zabezpieczaj kremami o wysokiej zawartości gliceryny i mocznika.

Nie zapominaj o kremach z filtrem. Jak wiadomo, śnieg odbija do 80% więcej promieniowania słonecznego niż dawka na jaką zwykle jesteśmy narażeni, co może nawet powodować poparzenia ust pierwszego stopnia.

Ale pamiętaj, że chłodna pogoda ma również zalety. Zima może przynieść Twojej skórze więcej korzyści, niż myślisz, a niższe temperatury pomagają zapobiegać starzeniu.

1. Chłodna pogoda może działać tonizująco i ściągająco - zmniejszając zatykanie się porów i powodując że są one mniej widoczne. Zimno również spowalnia wydzielanie sebum. Redukuje więc trądzik i zapobiega przetłuszczaniu się włosów.

2. Chłód pomoże ci lepiej spać- niskie temperatury pomogą ci lepiej spać, a dobry sen jest niezbędny dla zdrowia skóry - m.in. redukuje cienie pod oczami.

3. Chłód jest korzystny dla krążenia krwi - lepsze krążenie dotleni skórę na twarzy i ciele, zmniejszając stany zapalne i obrzęki wokół oczu. W związku z tym warto również wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej poranny zwyczaj mycia twarzy zimną wodą. Dzięki temu Twoja skóra będzie napięta, pełna blasku i promienna. 

4. Dzięki chłodowi twoje policzki zyskają naturalny, różowy kolor.  


Komentarze:

 
8 godz. temu