Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2505
 • produkty:4016
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1152
 • komentarze:28132

Trądzik różowaty i skóra wrażliwa? Teraz mamy na to sposób

Cera z tendencją do trądziku pospolitego i różowatego stanowi duże wyzwanie pielęgnacyjne. Z myślą o ułatwieniu kuracji tak wymagającej cery Dział Badań i Rozwoju Arkana stworzył nowatorską terapię AzAc Therapy Arkana MD. Głównym składnikiem tej linii jest kwas azelainowy i jego pochodna azeloglicyna, które ukierunkowane są na eliminację głównych przyczyn powstawania i nasilania zmian trądzikowych. Jak działa kwas azelainowy? Jakie są jego 3 największe zalety?

 

CAŁOROCZNE ZASTOSOWANIE

Kwas azelainowy (AzA) ma przewagę nad wieloma z kwasów stosowanych w kosmetyce, ponieważ można go stosować cały rok. Stanowi alternatywę dla osób, które źle tolerują peelingi z retinolem. Co więcej, doskonale sprawdza się w likwidacji takich problemów, jak starzenie się, fotostarzenie i zaburzenia pigmentacyjne. Przeciwdziała on również nadmiernemu rogowaceniu skóry, przez co zapobiega powstawaniu zaskórników oraz blokowaniu ujść gruczołów łojowych. Redukuje także namnażanie bakterii biorących udział w powstawaniu trądziku. Ponadto wpływa na zmniejszenie produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Warto również wspomnieć, że kwas azelainowy przywraca właściwy poziom pH, zmniejsza zawartość wolnych kwasów tłuszczowych w płaszczu lipidowym. W efekcie środowisko skóry staje się mniej sprzyjające dla rozwoju patologicznych drobnoustrojów.

 

DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE I ANTYOKSDACYJNE

Jedną z najważniejszych właściwości kwasu azelainowego jest jednak jego aktywność przeciwzapalna i antyoksydacyjna, która w połączeniu z wyżej wspomnianymi działaniami antybakteryjnymi i seboregulującymi decyduje o profilu jego działania. To właśnie te dwie cechy zadecydowały, że FDA w 2002 roku uznała kwas azelainowy za preparat polecany w leczeniu trądziku różowatego. 

 

DZIAŁANIE ROZJAŚNIAJĄCE I HAMUJĄCE PRZEBARWIENIA

Trzecim ważnym działaniem kwasu azelainowego jest jego działanie rozjaśniające i hamujące powstawanie przebarwień. Działa on selektywnie, rozjaśnia konkretnie przebarwienia i nie wpływa na skórę prawidłowo zabarwioną. W przypadku skór trądzikowych z przebarwieniami pozapalnymi i pourazowymi jest to cenny aspekt jego oddziaływania.

 

Azeloglicyna – cenny dodatek

Dodanie do preparatów z linii AzAc Therapy MD azeloglicyny – pochodnej kwasu azelainowego - potęguje efekty terapii. Modyfikacja cząsteczki kwasu i włączenie do niej aminokwasu glicyny powoduje, że jest ona łagodna i dobrze tolerowana przez skórę wrażliwą i naczyniową. Azeloglicyna zwiększa również nawilżenie skóry oraz jej elastyczność. W efekcie wzmacnia się bariera ochronna, co ma znaczenie zwłaszcza dla skór narażonych na destrukcyjne działanie procesu zapalnego, towarzyszącego zmianom trądzikowym.

 

Na czym polega zabieg AzAc Peel?

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu AzAc Peel kosmetolog powinien przeprowadzić szczegółową diagnostykę, a w przypadku skóry nadwrażliwej wykonać test tolerancji. Na tej podstawie precyzyjnie dobrana zostaje ilość preparatu oraz czas, w jakim powinien on pozostać na skórze.

Peeling polega na dwuetapowej aplikacji płynu zawierającego 16% kwasu azelainowego z dodatkiem 10% kwasu migdałowego i 2% kwasu salicylowego, a następnie żelu z 16% kwasu azelainowego. Normalną reakcją skóry jest zaczerwienienie, uczucie mrowienia, swędzenia lub szczypania, które przemija do godziny po nałożeniu preparatu. Preparat powinien zostać na skórze na około 6-8 godzin, specjalista rekomenduje czas odpowiednio od rodzaju skóry i jej reakcji. Po upływie tego czasu należy zmyć peeling letnią wodą i nałożyć Post Treat Gel.

 

Warto podkreślić, że wzmocnione efekty zapewni prawidłowa pielęgnacja domowa. W pierwszych dniach po zabiegu zaleca się stosowanie łagodzących preparatów z linii Post Treat Therapy. Po 3 dniach, dla uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych należy włączyć dermokosmetyki z kwasem azelainowym i azeloglicyną: AzAc Solution – specjalistyczny płyn oraz AzAc Forte 15% Cream.

 

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Efekt oczyszczający peelingu może wywołać po 2-3 dniach wystąpienie drobnych krostek lub grudek, które samoczynnie ustępują. Po kilku dniach od zabiegu pojawia się uczucie suchości i możliwe jest złuszczanie trwające kilka dni. Po tym okresie skóra staje się wyraźnie rozświetlona, oczyszczona i rozjaśniona. Przebarwienia są mniej widoczne a pory skóry zwężone

 

Dostępność kosmetyków Arkana z linii AzAc Therapy MD:

salony kosmetyczne/ lista gabinetów Arkana – www.arkana.pl

sklep internetowy: www.sklep.arkana.pl


Komentarze:

 • rycerzyk6
  rycerzyk6 2020-05-01 12:58:07 muszę koniecznie polecić mojej mamie ona od dłuższego czasu zmaga się z ta przypadłością:)
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-09-17 20:54:22 W dzisiejszych czasach czy to trądzik czy inne dolegliwości na wszystko są sposoby i to skuteczne sposoby wystarczy tylko worek pieniędzy i może wszystko hehe
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-29 10:38:49 Ciekawa propozycja. Fajnie ze są takie produkty
  Odpowiedzi (0)
 • Ewabart
  Ewabart 2018-10-15 16:12:08 Świetne
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-15 07:28:01 Seria jak się patrzy dla mojej córki. Tylko ceny pewnie kosmiczne
  Odpowiedzi (0)
 • Marzena Markiewicz
  Marzena Markiewicz 2017-03-22 14:33:32 Brzmi ciekawie, jeszcze lepiej się prezentują ale nie na kieszeń, niestety
  Odpowiedzi (0)
 
7 godz. temu