Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2382
  • produkty:3888
  • zabiegi:152
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1106
  • komentarze:25216

SZAMPONY W KOSTCE

Jeśli nie próbowałaś jeszcze zamienić swojego tradycyjnego szamponu na szampon w kostce, teraz masz na to wiele szans. To, co kiedyś było niszową kategorią na półkach z kosmetykami, rozwinęło się w trend, za którym podąża wiele firm produkujących kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Dlaczego warto je stosować?

Nie jest tajemnicą, że rozwój przemysłu kosmetycznego odbija się negatywnie na środowisku. Od przesyłek reklamowych, poprzez ogromne ilości plastikowych opakowań, po filtry przeciwsłoneczne, które niszczą rafy koralowe. Po głębszej analizie obraz wydaje się dość ponury. Dlatego warto aby każdy z nas wykonał mały krok w celu ograniczenia ilości pokosmetycznych śmieci. Jednym z nich może być ograniczenie opakowań szamponów na rzecz poręcznego szamponu w kostce.

Kostka szamponu nie jest butelkowana i wystarczy nawet na 30-50 użyć, co oznacza, że jedna kostka wystarczy na tyle użyć, ile 2 butelki Twojego szamponu. Niektóre firmy oferują specjalne opakowania, które można stosować do wielu kolejnych kostek. Większość szamponów w kostkach zawiera naturalne składniki, bez chemikaliów i dodatków stosowanych w wielu komercyjnych, płynnych szamponach.

Jeśli wybierasz się w podróż, szampon w kostce jest idealnym rozwiązaniem gdyż jest niewielki i wygodny do spakowania w kosmetyczce. 

Jak umyć włosy szamponem w kostce? To proste, możesz bezpośrednio potrzeć włosy kostką a następnie rozprowadzić go palcami po całych włosach lub namydlić kostką ręce i umyć włosy rękami, na których masz spieniony szampon.

Bądź świadomą konsumentką, pamiętaj że Twoje decyzje zakupowe mogą mieć duży wpływ na środowisko.


Komentarze:

 
1 godz. temu