Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:1923
 • produkty:3458
 • zabiegi:147
 • firmy:108
 • porady ekspertów:842
 • komentarze:16883

Smog a skóra

Co dzień słyszymy alarmujące wieści o poziomie zanieczyszczenia powietrza. W czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast – Kraków i Warszawa. Lekarze ostrzegają, że odbija się to na naszym zdrowiu, a także na wyglądzie i stanie skóry. Smog składa się z gazów (m.in. tlenek węgla, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, ozon) oraz cząstek stałych (im mniejsze, tym bardziej szkodliwe, bo łatwiej wnikają do organizmu). Na tych ostatnich lubią osadzać się toksyczne, nierzadko rakotwórcze cząstki, jak benzopiren oraz metale ciężkie. Jak wpływają na skórę?

 • Niszczą jej barierę lipidową, czyli naszą obronną tarczę.
 • Powodują wzrost ilości wolnych rodników.
 • Zwiększają wrażliwość skóry i jej podatność na choroby dermatologiczne.
 • Wywołują alergie i zaostrzają ich objawy.
 • Niszczą włókna kolagenu i elastyny, odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry.
 • Wywołują stany zapalne.
 • Powodują tworzenie się przebarwień.
 • Nasilają zmiany trądzikowe.
 • Pozbawiają skórę blasku, sprawiając, że staje się matowa i poszarzała.

Lista szkód jest długa, a można by wymieniać je dalej. Skóra woła o pomoc!

W Instytucie Medestetis oferujemy zabiegi, które pomogą zniwelować negatywne skutki oddziaływania smogu, wzmocnić skórę, pomóc jej bronić się przed szkodliwymi czynnikami.

Zabieg GeneO™ jest błyskawiczną, dającą natychmiastowe efekty procedurą pielęgnacji.

Umożliwia dotlenienie skóry, złuszczenie martwego, zrogowaciałego naskórka, ułatwia wchłanianie substancji rewitalizujących skórę. Zabieg polega na nałożeniu na skórę bogatego w składniki pielęgnacyjne żelu. W trakcie zabiegu stosuje się specjalną kapsułkę, która w zetknięciu ze skórą uwalnia dwutlenek węgla. W wyniku tego na skórze powstają niezliczone ilości pęcherzyków bogatych w dwutlenek węgla, które pękając na jej powierzchni, powodują lepsze ukrwienie skóry i wskutek efektu Bohra dochodzi do uwolnienia w skórze większej ilości tlenu i jej dotlenienia. Uwalniające się z kapsułki mikrogranulki powodują szybkie złuszczanie warstwy rogowej naskórka oraz usunięcie zanieczyszczeń. Przygotowana w ten sposób skóra chłonie pielęgnujące substancje aktywne, wśród nich kwas azelainowy, kojowy, hialuronowy. Efektem zabiegu jest wyraźna redukcja przebarwień, ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa nawilżenia, zmniejszenie drobnych zmarszczek.

Wolne rodniki to jeden z groźniejszych wrogów skóry. Pod wpływem smogu powstaje ich tak wiele, że naturalnie występujące w skórze antyoksydanty nie są w stanie ich zwalczyć.

Dlatego trzeba dostarczać je z zewnątrz. Najskuteczniejszymi antyoksydantami są m.in. witaminy C i E, flawonoidy, polifenole, koenzym Q10. Polecamy zabieg mezoterapii preparatem zawierającym koktajl antyoksydantów, które szybko rozprawią się z siejącymi spustoszenie wolnymi rodnikami. Kwas hialuronowy zadba o intensywne nawilżenie skóry i delikatnie ją wypełni. A kontrolowane uszkodzenia skóry w trakcie nakłuć będą stymulować skórę do odbudowy, pobudzać fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu. Sprawiają, że skóra stanie się grubsza i bardziej odporna a przy tym rozświetlona, zrewitalizowana i napięta.

Skutecznym sposobem na pozbycie się przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry, rozświetlenie jej i wzmocnienie jest stosowanie peelingów medycznych. Zapraszamy na zabiegi z linii Ph Formula skin resurfacing. W walce z wolnymi rodnikami znakomicie sprawdzi się preparat na bazie czystej wit. C V.I.T.A.C. radiance. Witamina C to silny przeciwutleniacz. Potrafi ponadto regulować produkcję melaniny oraz aktywować wytwarzanie kolagenu. Terapia V.I.T.A.C. połączona z innymi liniami zabiegowymi ph formula pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów leczenia. Tuż przed aplikacją czysty kwas l-askorbinowy w postaci proszku rozpuszczany jest w aktywatorze. V.I.T.A.C. to wysoko przyswajalna witamina C o maksymalnym możliwym poziomie stężenia. Nałożona na skórę nadaje jej blask. Dzięki zawartości retinolu w preparacie V.I.T.A. C w skórze zachodzą procesy odnowy komórkowej, dzięki którym drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra wyraźnie odmłodzona.


Komentarze:

 
25 min. temu