Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2172
  • produkty:3670
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:994
  • komentarze:20066

Skarby z prastarego morza


Chciałabyś zażyć kąpieli z dodatkiem soli pochodzącej ze złóż sprzed 250 milionów lat? To możliwe, dzięki kryształkom Kneipp. My uwielbiamy Prowansalskie sny lawendowe, ale pozostałe kryształki do kąpieli – Totalny relaks, Radosna chwila relaksu i Źródło młodości, też nie mogą narzekać na brak powodzenia. A Ty, które wybierasz?

Historyczna solanka
Kryształki do kąpieli Kneipp® to prawdziwy rarytas! Powstają na bazie naturalnie czystej soli termalnej z jedynej pozostałej w Europie warzelni panwiowej – Salina Luisenhall mieszczącej się w Getyndze w Dolnej Saksonii – http://www.luisenhall.de. Od 1854 roku produkuje się tam sól kamienną tradycyjną metodą znaną od średniowiecza – poprzez odparowanie wody morskiej z solanki. A ta w Salinie Luisenhall jest wyjątkowa. Wydobywana jest na powierzchnię z głębokości ponad 460 metrów, gdzie jej pokłady są stale wzbogacane ze złóż soli liczącego 250 milionów lat pradawnego morza. Dokładniej solanka pochodzi z czasów permu – ostatniego okresu ery paleozoicznej. Dziś w Luisenhall produkuje się 3700 ton soli rocznie, z czego aż 1200 ton trafia do firmy Kneipp. Dla zwiedzających salinę atrakcją jest wizyta w łaźni, gdzie mają okazję popływać w solance, skorzystać z inhalacji czy sauny parowej z solanką. A ci, którzy nie wybierają się do Getyngi, mogą sobie zafundować Kryształki do kąpieli Kneipp® z solą z Saliny Luisenhall.

Kąpiel z kryształkami 
Kryształy solanki termalnej mają unikalną karbowaną strukturę, dzięki czemu wyjątkowo dobrze wchłaniają naturalne olejki eteryczne. Sól termalna jest naturalnie bogata w minerały i mikroelementy, które korzystnie wpływają na kondycję skóry. Nie zawiera chemicznych dodatków i jest wolna od szkodliwych wpływów środowiska. Kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem tej wartościowej soli z olejkami eterycznymi ma zbawienny wpływ na ciało i psychikę. Działa odprężająco, kojąco i regenerująco. Pozwala odzyskać siły witalne, uczucie równowagi i dobre samopoczucie.  Kryształki do kąpieli należy wsypać do wanny lub jacuzzi z wodą o temp. 36-38 st. C. Optymalny czas rozkoszowania się kąpielą to 15-20 minut.

 Kryształki do kąpieli Totalny Relaks Kneipp®
Kryształki na bazie naturalnie czystej termalnej soli solankowej są wzbogacone o olejek eteryczny z melisy indyjskiej i ekstrakt z melisy cytrynowej. Odprężająca kąpiel z ich dodatkiem ma morski kolor, poleca się ją w stanach zmęczenia i stresu.
Cena: 4,99 zł/60 g/Hebe, Rossmann, Natura i Super-Pharm 

Kryształki do kąpieli Radosna chwila Relaksu Kneipp®
To kryształki z naturalnymi olejkami z czerwonego maku i konopi. Kąpiel z ich udziałem wpływa korzystnie na samopoczucie, odpręża ciało, rozluźnia spięte stresem mięśnie. Woda nabiera koloru czerwonego maku  i roztacza optymistyczny zapach.
Cena: 4,99 zł/60 g/Rossmann, Natura i Super-Pharm 

Kryształki do kąpieli Źródło młodości Kneipp® 
W tej kompozycji kryształków wykorzystano naturalne olejki eteryczne i ekstrakt z granatu. Kąpiel ma kolor amarantowy, pobudza zmysły i dodaje energii. Dodatkowo pielęgnujący olejek amarantowy rozpieszcza skórę i pozostawia ją gładką w dotyku.
Cena: 4,99 zł/60 g/Hebe, Rossmann, Natura i Super-Pharm 

Kryształki do kąpieli Prowansalskie sny lawendowe Kneipp®
Termalna sól solankowa z naturalnym lawendowym olejkiem eterycznym. Kąpiel w kolorze prowansalskiej lawendy pozwala choć na chwilę zapomnieć o problemach i odetchnąć śródziemnomorskim zapachem.
Cena: 4,99 zł/60 g/Hebe, Rossmann, Natura i Super-Pharm 


Komentarze:

 
48 min. temu