Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2404
 • produkty:3923
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1121
 • komentarze:25817

Robot zagęszczający brwi. Hit 2017 roku?


Gęste, wyraziste brwi były dominującym trendem minionego roku. Podobnie będzie w kolejnym sezonie. Twoje brwi są dalekie od ideału? To zadanie dla… robota. Umożliwia on trwałe zagęszczenie brwi i to przy pomocy twoich własnych włosów pobranych z głowy.

Koniec z trikami makijażowymi, henną, permanentnymi tatuażami czy przyklejaniem syntetycznych włosków. W Polsce dostępny jest już zabieg z użyciem robota Artas, który na trwale odbudowuje, zagęszcza i modeluje kształt brwi. Rozwiązanie to do Polski sprowadzono ze Stanów Zjednoczonych, gdzie od lat popularne są tego typu zabiegi. Efekt w postaci trwałego zagęszczenia osiąga się poprzez autoprzeszczep włosów ze skóry głowy do łuku brwiowego. W tym celu specjalistyczny robot bardzo szybkimi ruchami pobiera ze skóry głowy niezwykle cienkie i krótkie, bo mające 2-3 mm włoski, które następnie wszczepiane są pod odpowiednim kątem w łuk brwiowy.

- Robot działa niezwykle precyzyjnie. Pod czujnym okiem lekarza przeczesuje on głowę milimetr po milimetrze, pobierając najlepiej nadające się do przeszczepu mieszki włosowe. Pracę robota cały czas nadzoruje specjalny program komputerowy, dzięki czemu zabieg wykonywany jest szybko i dokładnie, a tym samym minimalnie inwazyjnie. Sam zabieg jest bezbolesny, wykonuje się w go w miejscowym znieczuleniu - mówi dr Grzegorz Turowski, chirurg plastyczny z Dr Turowski Hair Restoration Clinic, ośrodka który jako jedyny w Polsce wykonuje tego typu zabiegi z użyciem robota.

Po wykonaniu pobrań, co zwykle trwa od 4 do 5 godzin, lekarz manualnie wykonuje dziesiątki niewielkich nacięć skóry na łuku brwiowym. Następnie w powstałe nacięcia ręcznie wprowadzane są włosy, jeden po drugim. Usadawia się je pod kątem ostrym, tak aby rosły w odpowiednią stronę oraz układały się możliwie najbliżej skóry, identycznie jak naturalnie rosnące brwi. Zabieg, na który składa się pobranie włosów przez robota i wszczepienie ich przez lekarza trwa od 5 do 6 godzin. Pozwala on nie tylko zagęścić brwi, ale także je wymodelować i zaprojektować ich nowy kształt.

Kto może skorzystać z takiego zabiegu? - Zabiegowi mogą poddać się zarówno osoby chcące poprawić estetykę brwi zgodnie z panującą modą, ale także osoby, których włosy uległy przerzedzeniu, wypadnięciu lub od zawsze były bardzo cienkie. Zabieg ten może być także stosowany u osób, które chcą nadać brwiom zdecydowanie pełniejszy kształt i symetrię. To również rozwiązanie dla osób, którym wskutek chorób, zaburzeń hormonalnych, radioterapii czy chemioterapii na trwałe wypadły brwi. Zabieg umożliwia także wszczepienie włosów np. w miejsce blizny na brwiach - dodaje chirurg.

Rekonwalescencja po zabiegu następuje bardzo szybko, bo już po 2-3 dniach, kiedy schodzi niewielka opuchlizna. Po kilku miesiącach, zwykle po 4-6 widoczne są już pierwsze efekty. W tym czasie konieczne jest także trymowanie i modelowanie nowych brwi. Powód? Przez pewien czas rosną one identycznie jak włosy na głowie. - Zabieg ten na trwałe odbudowuje owłosienie brwi. Włosy, które przeszczepiono są nie do odróżnienia od pozostałych. Zachowują i układają się identycznie jak reszta. Mogą być również w podobny sposób pielęgnowane i malowane - mówi dr Turowski.

Zabieg póki co dostępny jest w Polsce tylko w jednej klinice w Dr Turowski Hair Restoration Clinic w Katowicach.

www.tourmedica.pl


Komentarze:

 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 17:52:31 Ja bym chętnie zafundowała sobie taki zabieg
  Odpowiedzi (0)
 • magda21
  magda21 2017-01-23 22:44:23 Dwa lata temu zafundowałam sobie makijaż permanentny brwi i byłam mega rozczarowana. Nie był wykonany profesjonalnie choć wydawało się, że będzie ok. Na szczęście zaczyna znikać, wiec warto się zastanowić nad takim zabiegiem.
  Odpowiedzi (0)
 • joppa
  joppa 2017-01-07 14:59:14 ciekawe :) ja nie mam probklemu z brwiami, ale podejrzewam że dla pań z cienkimi taki zabieg może byc wybawieniem
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-01-05 16:23:02 Na szczęście mam swoje gęste i czarne brwi i nie muszę sie poddawać takim zabiegom ale nawet jak bym miała słabe to wolała bym użyć do ich podkreślenia korektora WOW niz poddawać sie takiemu zabiegowi
  Odpowiedzi (0)
 • doris
  doris 2017-01-04 22:19:04 Poddałabym się takiemu zabiegowi, nie jestem zadowolona z moich brwi.
  Odpowiedzi (0)
 • Marzena Markiewicz
  Marzena Markiewicz 2017-01-03 12:54:36 Już czytałam o tym zabiegu i chętnie bym się takiego podjęła
  Odpowiedzi (0)
 • klementynka_32
  klementynka_32 2017-01-02 22:04:10 Ciekawy zabieg. Moim bowiem by się bardzo przydał
  Odpowiedzi (0)
 
49 min. temu