Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2504
  • produkty:4016
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1152
  • komentarze:28130

Ratunek dla suchych dłoni

Mocno przesuszone dłonie? W tym trudnym dla wszystkich okresie wszyscy zmagamy się z tym problemem. Nadmiernie  mycie rąk, ciągłe dezynfekowanie otaczających nas powierzchni oraz regularne sprzątanie, powoduje nadmierne ich przesuszenie, prowadzące do zaczerwienienia i pęknięć. Jak radzić sobie z tym problemem domowymi sposobami? Kilka pomysłów:

Maseczka z siemienia lnianego - dwie łyżki siemienia lnianego zalać gorącą wodą aby spęczniał i wytworzył kisiel. Ściereczkę lub gazę zamocz w siemieniu, nałóż na dłonie i owiń folią. Wszystko osłoń ciepłym ręcznikiem. Kompres zostaw  na dłoniach tak długo jak ci się uda 15-30 minut.

Maseczka z żółtek i ciepłej oliwy z oliwek - wymieszaj składniki i nałóż na dłonie. Owiń folią i ręcznikiem tak jak w przypadku maseczki z siemienia.

Olej kokosowy- to niezawodny środek kosmetyczny również na dłonie. Wysmaruj dłonie olejem, załóż bawełniane rękawiczki i pozostaw na noc. Jeśli nie masz oleju kokosowego, możesz również użyć innych olejów roślinnych. 

Pełnotłuste mleko - podgrzej pełnotłuste mleko, przelej do miseczki i zanurz w nim dłonie. Mocz dłonie w mlecznej kąpieli do wystygnięcia mleka. Delikatnie zbierz nadmiar mleka ręcznikiem papierowym i wsmaruj krem nawilżający.

Miód do genialny środek kosmetyczny również na dłonie. Wetrzyj miód w skórę dłoni i pozostaw na ok. 10-15  mitun. Po upływie tego czasu spłucz miód letnią wodą. 

Maseczkę, która zapewni ci większą ochronę przed detergentami, również możesz wykonać we własnej kuchnii. Do oliwy z oliwek dodaj ok. pół małej łyczeczki octu winnego. Wetrzeć w dłonie i pozostawić na 15-20 minut. Delikatnie spłukać.

Dobra rada: 

Warto zaopatrzyć się w maseczkę regenerującą oferowaną wraz z foliowymi rękawiczkami (np LIRENE). Takie rękawiczki mają dodatkową, wewnętrzną warstwę fizelinową. Po użyciu rękawiczek nie wyrzucj ich. Przekręć rękawiczki na lewą stronę i delikatnie umyj wodą z mydłem. Osusz i używaj za każdym razem, kiedy nakładasz domowe preparaty na dłonie. 


Komentarze:

 
12 godz. temu