Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:1881
 • produkty:3417
 • zabiegi:146
 • firmy:108
 • porady ekspertów:806
 • komentarze:13316

Problem wrastających paznokci rozwiązany


Zabieg Kostką Arkady, to najszybsza, nieinwazyjna i wykorzystująca innowacyjne narzędzia metoda leczenia wrastających paznokci. Zalecana jest ona wszystkim, których dotyczy ten problem. Często stosuje się ją jako alternatywę zabiegów chirurgicznych lub po wykonaniu innych zabiegów, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Leczenie metodą Arkady przynosi natychmiastową ulgę połączoną z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia. Dodatkowym atutem jest efekt kosmetyczny.

 

Chory palec umieszczany jest w korpusie kostki, w którym znajduje się pięć miejsc z otworami przeznaczonymi do ulokowania w nich ruchomym narzędzi do korekcji wrastających lub zdeformowanych paznokci. Jednym z najważniejszych elementów Kostki Arkady są łopatki, które pełnią dwie istotne dla prawidłowego przebiegu terapii funkcje. Pierwszą z nich jest stworzenie szkieletu, na bazie którego przedłuża się boczną stronę płytki, co pozwala na nadbudowanie masą akrylową brakującego fragmentu paznokcia. Masa akrylowa została stworzona w laboratoriach Arkada International. Dzięki temu, że w jej składzie znajdują się m.in. cząsteczki srebra mineralnego o bakteriobójczych właściwościach, można bezpiecznie stosować ją podczas zabiegu. Dodatkowo precyzyjnie opracowany skład masy akrylowej pozwala uzyskać efekt naturalnej płytki paznokcia. Drugą zaś funkcją łopatki jest utrzymanie paznokcia w prawidłowej pozycji. W przypadku leczenia zdeformowanego paznokcia umieszcza się odpowiednio wyprofilowane łopatki i odkształca brzeg płytki paznokciowej. Następnie krawędź paznokcia dodatkowo blokowana jest haczykami, uzyskując prawidłową formę i kształt paznokcia. Dzięki temu jednocześnie tworzony jest prawidłowy szkielet płytki i formułowany jest wał paznokciowy, co umożliwia otwarty tor wyrastającego paznokcia. Rekonstrukcja płytki stanowi blokadę dla wału okołopaznokciowego, co z kolei gwarantuje prawidłowe ukształtowanie płytki i jednocześnie uniemożliwia ponowną deformację.

 

Czas trwania zabiegu to przeważnie ok. 30-40 minut. W przeważającej większości przypadków już jedna wizyta przynosi pożądany i trwały efekt. Czasem konieczna jest comiesięczna kontrola, która umożliwia wykonanie ewentualnych minimalnych ruchów korygujących i ukształtowanie płytki do momentu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Liczba wizyt kontrolnych jest uzależniona od rodzaju płytki i zmian towarzyszących wrastaniu. Zabieg Kostką Arkady jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, nawet w przypadku występowania neuropatii i grzybicy.

www.spafeniks.pl

 


Komentarze:

 • klementynka_32
  klementynka_32 2016-11-15 10:27:16 Zabieg kostką Arkady nie jest tani ale kiedy cierpi się z powodu wrastającego paznokcia to bardzo polecam. Sam zabieg może być bolesny w zależności od tego jak odczuwamy ból ale ulga jest niemalże natychmiastowa. Naprawdę warto pocierpieć te kilkadziesiąt minut by problem się skończył. Potem odpowiednia pielęgnacja i można się cieszyć zdrowym palcem i ładnym paznokciem. Trzeba jeszcze też trafić na dobrego podologa. Ja miałam to szczęście i cieszę się, że zdecydowałam się właśnie na kostkę Arkady.
  Odpowiedzi (0)
 • Beata 2016-04-07 22:57:10 Miałam powracający problem z wrastającym paznokciem, wcześniej miałam zakładaną klamrę, jednak nie do końca mój problem był rozwiązany, dopiero po zrobieniu zbiegu z kostka Arkady mam spokój z wrastającym paznokciem!
  Odpowiedzi (0)
 • Barbara 2016-04-05 17:01:36 Bardzo skuteczny zabieg, przynosi natychmiastową ulgę, jak cierpicie z powodu wrastających paznokci to polecam.
  Odpowiedzi (0)
 
1 godz. temu