Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2568
 • produkty:4069
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1163
 • komentarze:28981

Prebiotyki i probiotyki dla urody


 

Zabieg EU-SEB, to pierwszy profesjonalny zabieg dermokosmetyczny z pre i probiotykami dedykowany dla skóry z trądzikiem wieku dorosłego, skłonnej do zanieczyszczeń, z miejscowymi stanami zapalnymi, podrażnionej zabiegami dermo-estetycznymi tj. peelingi medyczne, terapie laserowe.

 

Prebiotyki i probiotyki do twarzy? Zdecydowanie tak!

Naturalna flora bakteryjna znajdująca się na powierzchni skóry tworzy żywą barierę, która chroni ją przed bakteriami i wirusami patogennymi. Według ekspertów liczba przyjacielskich bakterii związanych z naszym ciałem 10-krotnie przewyższa liczbę komórek w całym organizmie. Kwaśny odczyn skóry zapewnia właściwe warunki do bytowania niewidzialnych gołym okiem przyjaciół. Wiele współczesnych leków i środków codziennego użytku powoduje zachwianie tego specyficznego ekosystemu. Na wyjałowionej skórze patogenne bakterie rozwijają się błyskawicznie i psują jej kondycję. Pojawiają się infekcje skóry, stany zapalne, wypryski, zaczerwienienia, swędzenie, skóra się łuszczy.

Liczne badania naukowe udowodniły, że miejscowe stosowanie preparatów kosmetycznych z bakteriami probiotycznymi i prebiotykami ma olbrzymi wpływ na poprawę kondycji skóry. Dzisiaj kosmetyki takie zyskują coraz większą popularność, chociaż - nie jest żadną tajemnicą - o ich dobroczynnych właściwościach wiedziały już nasze babki np. lecząc oparzenia słoneczne „zsiadłym mlekiem”.

Bazując na wynikach prac i działalności badawczej prowadzonej przez naukowców, doświadczony lekarz dermatolog - dr Tiinę Orasmae-Meder we współpracy z grupą szwajcarskich biochemików opracowała dermokosmetyczny zabieg EU-SEB do bezinwazyjnej terapii skóry problematycznej w wieku dojrzałym.

 

Jak działa zabieg EU-SEB?

Probiotyki – Saccharomyces, Latobacillus, Leuconostoc, Streptomyces griseus, Aspergillus, Bacillus filtrate, wyselekcjonowane kultury bakterii z mleka, jogurtu oraz drożdży - zmniejszają ilość chorobotwórczych bakterii i odbudowują zdrową mikroflorę skóry Poprawiają funkcjonowanie bariery ochronnej, zmniejszają częstotliwość i nasilenie procesów zapalnych, aż znikną całkowicie. Stosowane miejscowo zapewniają efekt delikatnej eksfoliacji nadając skórze miękkość i gładkość. W naturalny sposób nawilżają skórę. Wpływając na wzrost i różnicowanie fibroblastów opóźniają procesy przedwczesnego starzenia się skóry.

 

Bioecolia® - glukooligosacharyd pochodzący z naturalnych cukrów, zastrzeżony patentem prebiotyk – stymuluje wzrost i wspiera rozwój przyjaznych dla naszej skóry bakterii. Hamuje rozprzestrzenianie się Propionibacterium acnes, bakterii chorobotwórczych odpowiedzialnych za powstawanie trądziku i zmian zapalnych. Pomaga w utrzymaniu stabilnej warstwy ochronnej skóry.

 

Rezultaty zabiegu:

 • Zmniejszenie ilości zmian skórnych oraz ich intensywności
 • Jaśniejszy i równiejszy odcień cery
 • Mniej widoczne rozszerzone pory
 • Przywrócona zdrowa ekoflorę skóry
 • Wyregulowana nadmierna produkcja sebum

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Po jego zakończeniu można wrócić do codziennej aktywności.

 

Jak długo trwa zabieg?
Czas trwania zabiegu wynosi ok. 1,5 godziny.

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Zauważalny gołym okiem efekty wygładzenia skóry, uczucie silnego nawilżenia, rozjaśnienia i złagodzenia pojawiają się od razu po zabiegu.

 

Cena zabiegu: 350 zł

www.spafeniks.pl

 


Komentarze:

 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-12-13 22:13:32 Zabieg bardzo ciekawy zainteresowal mnie szczególnie efekt mniej rozszerzonych porów
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-03-18 20:10:07 Kusi mnie taki zabieg, cena bardzo odpowiednią. Szkoda że u mnie nikt takiego nie robi, nad tym ubolewam
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-04-22 06:16:06 Taki zabieg przydał by się każdej z nas raz na jakis czas bo skóra rzeczywiście jest obciążona od nadmiaru używania różnych kosmetyków
  Odpowiedzi (0)
 • Beata 2016-04-10 21:14:41 Zabieg skutecznie złagodził moje problemy skórne, więc postanowiłam poddać się następnym i już nie mam problemów ze skórą na twarzy :)
  Odpowiedzi (0)
 
3 godz. temu