Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2630
 • produkty:4102
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1164
 • komentarze:30847

Jak ochronić skórę przed smogiem?


Wszędzie słyszymy ostrzeżenia przed smogiem, ale która z nas może pozwolić sobie na to, żeby zostać w domu… Wiemy, że smog jest groźny. Okazuje się jednak, że miejska mieszanka zanieczyszczeń powietrza może nie tylko powodować astmę, alergie, czy pogarszać stan zdrowia. Przez smog także nasza skóra starzeje się szybciej. W powietrzu znajduje się cała masa tlenków, m.in. węgla, azotu i siarki produkowana nieustannie przez samochody, samoloty i fabryki.. Ostatnie alarmujące komunikaty przypominają nam, że w naszych miastach poziom zanieczyszczeń przekracza dopuszczalne normy. Większe drobinki pyłu osiadają na ziemi, a te najmniejsze i najlżejsze unoszą się wysoko i przyczepiają do okien, ścian i... naszej cery. Czy wiesz, że taka latająca cząsteczka jest naprawdę mikroskopijana, o 28 razy mniejsza niż grubość włosa! Z łatwością wnika w naskórek, przechodząc przez mieszki włosowe i pory. Pył potrafi niszczyć naturalną barierę chroniącą naskórek, która w normalnych warunkach działa jak ochronna tarcza przeciw zanieczyszczeniom. Skóra wystawiona jest wtedy na szkodliwe działanie wolnych rodników. Dochodzi do degradacji kolagenu i uszkodzenia błon komórkowych. W efekcie skóra jest zaczerwieniona i non stop podrażniona. Część zanieczyszczeń osiada na skórze, blokuje pory i nie pozwala skłądnikom aktywnym z naszych kremów pielęgnacyjnych skutecznie działać. Dlatego na skórze znacznie szybciej widac oznaki starzenia – zmarszczki, przebarwienia, brak jędrności.
Co zrobić, żeby obronić się przed smogiem?
Zadbaj o wyjątkowo dokładne oczyszczanie skóry, a przed wyjściem z domu wklep krem z kompleksem chroniącym przed zanieczyszczeniami. Do demakijażu polecamy specjalne szczoteczki soniczne, czyli takie, które działają z użyciem ultradźwięków. Na przykład Clarisonic. Jej głowica obraca się aż 300 razy na sekundę i w skali mikro działa na pory jak prysznic. Podobnie szczoteczka Luna Foreo (do kupienia na douglas.pl), wykonana z miękkiego silikonu – czyszczenie nią twarzy to prawie jak zabieg u kosmetyczki. Przyłożona do skóry, lekko pulsuje i odrywa martwe komórki naskórka, a wraz z nimi toksyczne zanieczyszczenia. Nie chcesz inwestować w gadżety? Stosuj metodę 3-stopniowego mycia skóry. Najpierw użyj produktu o tłustej konsystencji, kremu lub olejku do demakijażu. Potem umyj twarz wodą z żelem lub pianką. Na koniec nałóż na skórę delikatny piling – może to być tonik lub serum z kwasami owocowymi. Dopiero potem wklep regenerujący krem.
Rano nie zapomnij o kremie z filtrem – i nie chodzi tylko o filtr UV. Coraz więcej kremów zawiera specjalne składniki chroniące właśnie przed zanieczyszczeniami, np. Esthederm City Cream, miejski krem nawilżająco-ochronny z filtrem UV czy Multi-Active Przeciwzmarszczkowy Krem na Dzień do każdego rodzaju skóry z wyciągiem z dzikiego ostu.


Komentarze:

 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 17:48:40 Dobrze ze są różne kosmetyki i maski antysmogowe
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 17:47:42 U nas dziś jakość powietrza fatalna
  Odpowiedzi (0)
 • szifulinka 2017-01-10 12:00:42 Fajny post! To niestety bardzo aktualny temat...
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-01-10 11:22:17 Świetne porady niestety smog jest wszechobecny w atmosferze więc dobrze że istnieją kosmetyki chroniące skórę przed nim
  Odpowiedzi (0)
 • klementynka_32
  klementynka_32 2017-01-10 11:01:40 Smog jest okropny, nie da się oddychać. Super, że dajecie propozycje dla poradzenia sobie w tym czasie pod względem pielęgnacji skóry.
  Odpowiedzi (0)
 
2 godz. temu