Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:1975
 • produkty:3506
 • zabiegi:147
 • firmy:108
 • porady ekspertów:877
 • komentarze:17802

Nowa pasta Oral-B dla zdrowia Twoich dziąseł.


Specjalnie opracowana pasta do zębów Oral-B Professional Pro-Odbudowa Dziąseł i Szkliwa wykorzystuje technologię ActivRepair w walce z bakteriami będącymi przyczyną pojawiania się płytki nazębnej. Ponadto pozwala wzmocnić kondycję dziąseł oraz odbudować szkliwo w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Problemy w obszarze jamy ustnej mają wpływ na nasze zdrowie.

Jak wynika z danych raportu SW Research, co trzeci badany zaobserwował u siebie krwawienie, a niewiele mniejszy odsetek – podrażnienie dziąseł. Z kolei badania globalne pokazują, że aż do 50% osób na całym świecie cierpi na problemy związane z chorobami dziąseł. Problemy z dziąsłami występują powszechnie, są poważne i przebiegają po cichu. Często bagatelizujemy objawy takie jak krwawienie, nie zdając sobie sprawy, że są one początkiem poważnych chorób jamy ustnej. Ich zignorowane, z czasem może przerodzić się w chronicznie nieświeży oddech, wrażliwość zębów, a nawet ich utratę. Ponad 70% osób biorących udział w badaniu deklaruje, że wie, jakie mogą być konsekwencje niezdrowych dziąseł. Mimo to, część osób ignoruje problem i nie konsultuje go z dentystą tłumacząc się w 31% brakiem czasu.

Ponad 70% ankietowanych wie, jakie mogą być konsekwencje niezdrowych dziąseł. Najczęściej wskazywane wśród nich to: wypadanie zębów (79%), zapalenie dziąseł(74%) oraz stany zapalne w całym ciele (55%). 

- W rzeczywistości dolegliwości dziąseł mogą też wiązać się z takimi problemami jak przedwczesny poród, cukrzyca czy choroby układu krążenia i układu oddechowego. Zdrowie jamy ustnej wpływa na stan fizyczny i psychiczny pacjentów, a także odbija się na takich kwestiach, jak czerpanie radości z życia, wygląd, mówienie, żucie, smakowanie jedzenia i relacje społeczne- powiedział dr n. med. Maciej Nowak, Mazowiecki Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Periodontologii.

Wczesne rozpoznanie pozwoli na powstrzymanie rozwoju dolegliwości dziąseł.

Problemy z dziąsłami charakteryzują się zmianą zabarwienia miękkiej tkanki podpierającej zęby – z koloru różowego na czerwony – a także stanami zapalnymi, opuchlizną, krwawieniem czy wreszcie bolesnością lub infekcją.

- Mamy do czynienia z dwiema głównymi formami chorób przyzębia: zapaleniem dziąseł i zapaleniem przyzębia. Zapalenie i krwawienie dziąseł stanowi wczesną oznakę choroby przyzębia. Jest także głównym wyznacznikiem ryzyka zaistniałego już zapalenia tkanki, które z kolei przyczynia się do wystąpienia i rozwoju zapalenia przyzębia. Choroba ta stanowi główną przyczynę utraty zębów wśród osób dorosłych na całym świecie- mówi dr n. med. Maciej Nowak, Mazowiecki Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Periodontologii.

Nowa pasta Oral-B Professional Pro-Odbudowa Dziąseł i Szkliwa pomaga polepszyć stan dziąseł i szkliwa.

Niebezpieczeństwa związane z chorobami dziąseł omawiano w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej przez Oral-B, w której uczestniczyła również redakcja BeautyTester.pl


Komentarze:

 • Ewabart 2018-06-28 21:11:18 Oral-B tylko je kupuje najlepsze
  Odpowiedzi (0)
 • martus2833
  martus2833 2018-06-26 23:23:32 W kwestii pasty do zębów mam swój ideał...... Jest nim parodontax; ciężko było mi przyzwyczaić się do jego smaku ale teraz nie używam żadnej innej.
  Odpowiedzi (1)
 • malinka 2018-06-20 15:04:43 O zęby trzeba dbać od najmłodszych lat, jednak nie każda pasta nam pasuje ja muszę używać pasty do nadwrażliwych zębów. Oral-B ma dobre pasty
  Odpowiedzi (0)
 
20 godz. temu