Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2172
 • produkty:3670
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:994
 • komentarze:20066

Monocucos - Książeczka o tolerancji dla dzieci


MONOCUCOS to projekt stworzony dla dzieci, który wspiera budowanie dobrych wartości poprzez zabawy i wyobraźnię. MONOCUCOS jest alternatywą do rosnącej oferty rynkowej produktów dla dzieci, które często tylko “zajmują czas”. Jest wynikiem zrozumienia jak bardzo ważne jest zadbanie o każdy, nawet najbardziej subtelny aspekt edukacji dzieci, który będzie owocować w przyszłości i przygotuje do roli wiarygodnych agentów zmian w społeczeństwie.

MONOCUCOS plasuje się w kategorii “współczesnej bajki” o tolerancji i wszechstronnej akceptacji dla różnorodności. To projekt zainspirowany rzeczywistością życia w coraz bardziej zglobalizowanym i zdywersyfikowanym społeczeństwie.

Poprzez komunikację dla dzieci w kategorii wiekowej 2-6 lat, projekt MONOCUCOS aspiruje być istotnym katalizatorem nowej myśli; zrozumienia nieocenionego nadal faktu, że harmonijne współżycie w róźnorodności jest istotnym fundamentem lepszego społeczeństwa w przyszłości.

Kto jest autorem MONOCUCOS ?
ALEJANDRA MONTERRUBIO - Ilustrator, grafik, artystka meksykańska mieszkająca w Kanadzie. Jej wielokulturowa postać żyjąca w mocno zdywersyfikowanym społeczeństwie Kanady była źródłem powstania Monocucos.

JOHN NÚÑEZ - Publicysta kolumbijski mieszkający w Polsce, miłośnik pisania. Jego profil zawodowy ukształtował się przez tworzenie tekstów, nadzór nad kreacją i opracowywaniem strategii komunikacji w agencjach reklamowych Ameryki Łacińskiej i Europy.
Jaki jest plan rozwoju ?
Projekt powstawał w języku hiszpańskim aby być wprowadzony początkowo na rynki Kolumbii i Meksyku. W trakcie tego procesu pojawił się kontakt w Los Angeles zainteresowany wprowadzeniem na tamtejszy rynek wersji cyfrowej i animowanej. Zgodnie z zaleceniami managera projektu MONOCUCOS jest aktualnie marką z rejestrem na cały świat. Pierwsza kolekcja opowiadań MONOCUCOS w Kolumbii jest właśnie w trakcie produkcji. W Hiszpanii jedno opowiadanie jest w trakcie próby druku. Pracujemy nad przygotowaniem wersji angielskiej na rynek kanadyjski i właśnie zakończyliśmy pierwsze tłumaczenie MONOCUCOS na język polski.
www.monocucos.com


Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2018-12-20 18:45:50 Pomysł świetny zwłaszcza że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę
  Odpowiedzi (0)
 • Natti
  Natti 2017-08-05 18:29:17 Świetny pomysł,nauka tolerancji i akceptacji poprzez zabawę jest strzałem w dziesiątkę. Umysły najmłodszych są najbardziej chłonne.
  Odpowiedzi (0)
 • magda21
  magda21 2017-07-27 22:32:15 Dobrze, że możemy uczyć i pokazywać maluchom co to tolerancja, a książeczka tylko to ułatwi.
  Odpowiedzi (0)
 • klementynka_32
  klementynka_32 2017-07-18 18:25:31 Super, super i jeszcze raz super :) Jeszcze proszę dla dorosłych przygotować książkę o tolerancji bo zdaje się, że wielu ma z tym problem.
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-07-18 16:20:28 Bardzo ciekawe jak przyjmie się w naszym społeczeństwie
  Odpowiedzi (0)
 • iwonka.bloguje 2017-07-18 16:13:28 Myślę, że książki o takiej tematyce są bardzo istotne :)
  Odpowiedzi (0)
 
49 min. temu