Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2448
  • produkty:3967
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1134
  • komentarze:26590

Młodość, jędrność, długowieczność, czyli… Bambus Avebio


Są takie rośliny, które już samym wyglądem „mówią”, co mają mu do zaoferowania. Z pewnością należy do nich bambus. Nie trzeba być znawcą botaniki, by wiedzieć, że jest to roślina niezwykle sprężysta, wytrzymała, długowieczna i niebywale szybko rosnąca.

W ubiegłym wieku wiedza Polaków o bambusie sprowadzała się głównie do tego, że był to wówczas najlepszy materiał na wędki. Jest to dosyć wymowne, gdyż świadczy o wybitnej giętkości tej rośliny, ale dopiero postępy fitofarmakologii odsłoniły tajniki tego fenomenu. Okazuje się, że bambus zawiera w sobie rekordową wręcz ilość krzemu. Tego samego krzemu, który w naszych organizmach zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, wzmacnia włosy i paznokcie, odżywia i odmładza skórę, zapobiegając jej wiotczeniu! Badania udowodniły również obecność w bambusie żelaza, wapnia, potasu, sodu i jodu. Znaleziono też flawonoidy o silnym działaniu antyoksydacyjnym oraz bogactwo aminokwasów, sacharydów, białek, witamin, ramnozy, tyrozyny i argininy.

W krajach Azji południowo-wschodniej, gdzie bambus jest rośliną powszechną, jego szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce jest czymś naturalnym. Przykładem może być masowanie skóry pokrojonymi, młodymi pędami bambusa. Taki zabieg nadaje cerze jędrność i elastyczność.

W Polsce oczywiście bambus nie rośnie, ale na rynku coraz śmielej pokazują się kosmetyki zawierające wyciąg z tej rośliny. Do szczególnie godnych polecenia należy zaliczyć naturalny tonik bambusowy AVEBIO, wchodzący w skład nowej linii kosmetyków tej firmy, posiadających eleganckie, intrygujące i jednocześnie ekologiczne opakowania. Cena: 29 zł

 


Komentarze:

 
22 min. temu