Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2207
 • produkty:3720
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1024
 • komentarze:20637

Dłonie zawsze młode

Która część ciała najszybciej może zdradzić Twój wiek? – to oczywiście dłonie. Internet pełen jest zdjęć gwiazd i celebrytek, których wygląd dłoni pozostaje w wielkim dysonansie z twarzą i zgrabnym ciałem.

Skóra dłoni ma bardzo mało gruczołów łojowych, dlatego ich wydzielina w niewielkim stopniu ją chroni. Dłonie są ponadto narażone na nadmierne wysuszenie poprzez częsty kontakt z chemikaliami (płyny do zmywania, preparaty do sprzątania), stałymi urazami spowodowanymi codzienną pracą i zwykłymi zajęciami.

Nie  zapewniamy dłoniom  takiej wielowarstwowej pielęgnacji, jaką fundujemy skórze twarzy, stosując  filtry przeciwsłoneczne, kremy przeciwzmarszczkowe,  kremy nawilżające czy serum odmładzające. Dłonie bardzo szybko wysuszają się, skóra na opuszkach palców boleśnie pęka, powstają przebarwienia zwane plamami starczymi, a skóra staje się coraz cieńsza, przez co żyłki na rękach są bardziej widoczne. Warto zatem poświęcić kilka dodatkowych chwil dziennie na pielęgnację dłoni, a to zaprocentuje w przyszłości.

Przede wszystkim pamiętaj, aby kilka razy dziennie stosować nawilżający, odżywczy krem do rąk. Warto trzymać go w miejscach, gdzie spędzasz najwięcej czasu w ciągu dnia: przy biurku, w samochodzie, w kuchni, na szafce nocnej.

Jeśli nakładasz krem i serum na twarz, nabierz kilka kropli więcej i nałóż je również na wierzchy dłoni.

Przynajmniej raz w tygodniu zrób delikatny peeling i nałóż maseczkę przeznaczoną dla dłoni (np. maseczkę parafinową EVELINE). Na noc warto nałożyć większą ilość kremu i założyć rękawiczki bawełniane.

 

Przebarwienia na dłoniach nazywane są często plamami starczymi. Nie są one w rzeczywistości związane z wiekiem. Są to przebarwienia spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce. Plamy pojawiają się zwykle po 50 roku życia i wynikają ze skumulowania nadmiernej ilości promieni UV w ciągu wielu lat ekspozycji na słońce. Dlatego pamiętaj, aby nakładać preparaty z filtrami nie tylko na twarz i szyję ale również rozsmaruj preparat na grzbietach dłoni. 

Zaniedbane paznokcie i wysuszone skórki nie tylko nie dodają uroku dłoniom, ale dodają im lat. Regularnie nawilżaj skórki olejkami i dbaj o kondycję paznokci. W salonie kosmetycznym możesz również skorzystać z zabiegu manicure połączonego z pielęgnacją dłoni, takich jak np MANICURE SPA Lux w CeCe.

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej poprawią wygląd Twoich dłoni jeśli ich stan wymaga bardziej radykalnych działań. Wśród zabiegów na dłonie w ofercie gabinetów znajdziesz m.in Hydrafiacial dla dłoni  (np w Clinic&SPA  LA GUEL),  czy laser frakcyjny, który można wykonać właśnie na grzbietach dłoni (np. w MEDICAL HOUSE w Żywcu). 

Bardzo dobre wyniki zapewniają również zabiegi chirurgii plastycznej, takie jak  przeszczep tkanki tłuszczowej, pobranej wcześniej z innej części ciała. Tłuszcz podaje się równomiernie w grzbiety dłoni. Podanie tłuszczu bogatego w  komórki macierzyste wypełnia braki tkanki podskórnej, regeneruje skórę i zwiększa jej grubość. Zabieg zwany jest liftingiem dłoni, a można go wykonać  np. w Klinice dra Marka Szczyta.

Pamiętaj, że warto dbać o dłonie, bo ciężko ukryć na nich wiek.


Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-02-15 14:11:04 Oj bardzo cenne rady ja mam zimabardzi suche dłonie i mimo nawilżania po chwili znowu są suche
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2018-10-18 18:46:40 Wiele cennych rad
  Odpowiedzi (0)
 • DagmaraM 2018-09-22 00:34:24 Rękawiczki Lirene są świetne. Staram się pamiętać o dłoniach bo widzę na nich galopujące zmiany. Uważam, że zadbane dłonie to bardzo istotny atrybut kobiecości.
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-09-11 06:47:04 Dobry artykuł. Dłonie to nasza wizytówka więc o nie trzeba dbać szczególnie. Po każdym umyciu czy po umyciu szklanek zawsze nakładam krem
  Odpowiedzi (0)
 • Alicja Foltys
  Alicja Foltys 2018-09-10 22:33:02 Bardzo cenne porady ja często myje ręce i mam przez to suche dłonie A w zimie strasznie mi pękają
  Odpowiedzi (0)
 • Ewabart 2018-09-10 12:14:03 Ciekawy artykuł
  Odpowiedzi (0)
 
20 min. temu