Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2170
  • produkty:3670
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:991
  • komentarze:20049

MLEKO KOKOSOWE - zdrowie i pielęgnacja z natury

Mleko kokosowe jest to ciecz naturalnie występująca w dojrzałych kokosach, która znajduje się we wnętrzu owocu. Dopiero kiedy zmieszasz miąższ owocu wraz z płynem z jego wnętrza, otrzymasz to dobrze ci znane białe, gęste mleczko kokosowe. W dojrzewających owocach miąższ miesza się z wodą i z nich otrzymujemy bardziej treściwy płyn. Młode owoce mają w środku wodę kokosową.

Woda kokosowa zawiera więcej cukru i jest bogatsza w niektóre elektrolity, podczas gdy mleko kokosowe zawiera więcej zdrowych nasyconych kwasów tłuszczowych.W dietetyce mleko kokosowe jest zalecane dla pacjentów z nietolerancją laktozy. Wbrew powszechnemu przekonaniu mleko kokosowe pomaga zwiększyć poziom HDL (dobrego cholesterolu) i obniżyć poziom LDL (złego cholesterolu). Poprawia również ciśnienie krwi i pomaga zapobiegać arytmii serca ze względu na zawartość potasu.

Mleko kokosowe jest pełne witamin C, E, B1, B3, B5 i B6, a także żelaza, selenu, sodu, wapnia, magnezu i fosforu. Zawiera również korzystne stężenie kwasu laurynowego, średniołańcuchowego kwasu tłuszczowego (MCFA), który w organizmie przekształca się w monolaurynę  (związek o właściwościach przeciwwirusowych i antybakteryjnych).

Mleko kokosowe ze względu na swoje właściwości zalecane jest również do pielęgnacji skóry i włosów.

WŁOSY - może być stosowane jako tonik do skóry głowy dla skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Warto wykonać delikatny, 5-minutowy masaż mleczkiem, owinąć ręcznikiem i pozostawić na 20 minut. Taki kompres zadziała również korzystnie na odżywienie włosów suchych, zniszczonych i łamliwych.

Ponieważ mleko kokosowe zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne dla zdrowych włosów, wzmacnia także mieszki włosowe i pobudza wzrost włosów. Możesz je zmieszać z szamponem albo zastosować jako odżywkę wymagającą spłukania. Regularne stosowanie zwiększy objętość włosów, sprawi że będą grubsze i zdecydowanie bardziej błyszczące.

SKÓRA -mleko kokosowe zmieszane z oliwą z oliwek może być świetnym preparatem do usuwania makijażu. Zmieszaj 2 części oliwy z oliwek z 1 częścią mleka kokosowego na waciku i delikatnie przetrzyj twarz. 

Możesz również przygotować delikatny, naturalny peeling do twarzy. Wystarczy, że namoczysz na 10 minut płatki owsiane w mleku kokosowym. Po takim peelingu skóra będzie miękka i gładka.

Jeśli przesadziłaś ze słońcem, mleko kokosowe może być Twoim ratunkiem. Zastosowanie mleka kokosowego na poparzonej słońcem skórze pomaga w szybkim jej gojeniu z powodu jego właściwości przeciwzapalnych. Pomaga również schłodzić skórę i zmniejszyć ból, obrzęk i zaczerwienienie posłoneczne.

Koniecznie wypróbuj, może któraś z naszych porad przypadnie ci do gustu i na stałe wejdzie do Twoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.


Komentarze:

 
4 godz. temu