Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2177
  • produkty:3676
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1008
  • komentarze:20179

Masło, balsam, czy olejek do ciała?

Sucha skóra po kąpieli wymaga odpowiedniego nawilżenia, które szybko przyniesie ulgę i przywróci jej gładkość. Na półkach drogerii można znaleźć wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała. Różnorodność formuł może jednak sprawić problem decyzyjny: co wybrać? która formuła będzie działać najlepiej w moim przypadku? 

Kosmetyki do ciała można podzielić na trzy najważniejsze rodzaje: olejek do ciała, balsam do ciała i masło do ciała. 

Olejek do ciała jest zwykle produktem najlżejszym, a masło najbardziej gęstym i lepkim.

OLEJEK - większość olejków do skóry jest łatwo wchłaniana i nie zatyka porów. Jeśli jednak masz skłonności do trądziku unikaj olejków w miejscach narażonych na wypryski, takich jak twarz, klatka piersiowa i plecy. Formuła olejowa jest najlepsza dla skóry suchej, szorstkiej i idealnie nadają się do stosowania na ciepłą, wilgotną skórę, po kąpieli. Olejki do ciała mogą być również stosowane do zabiegów na ciało oraz do wykonania masażu.

BALSAM - jest dobry jako codzienny środek nawilżający dla skóry, która nie jest mocno przesuszona  i dla osób ze skórą tłustą. Doskonale nadaje się do stosowania w cieplejszych, bardziej wilgotnych klimatach ponieważ szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze. 

MASŁO DO CIAŁA - masła do ciała są najbardziej okluzyjne, co oznacza, że ​​zapewniają najsilniejszą możliwą barierę ochronną do uszczelniania i zatrzymania wilgoci w skórze. Warto zaprzyjaźnić się z taką formułą zimą, kiedy skóra jest najbardziej przesuszona i potrzebuje głębokiego nawilżenia. Do masła do ciała często dodawane są roślinne oleje lub kwasy tłuszczowe (np. masło shea) co stanowi o ich skuteczności i zdolności do głębszego nawilżenia skóry.

Zależnie od potrzeb poszczególnych partii ciała, można również stosować wszystkie formuły jednocześnie.

A jaki jest Twój ulubiony kosmetyk do ciała?


Komentarze:

 
11 godz. temu