Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:1923
 • produkty:3458
 • zabiegi:147
 • firmy:108
 • porady ekspertów:842
 • komentarze:16851

Lightfusion – nowa terapia światem LED


Nieinwazyjne odmładzanie, opóźnianie procesu starzenia i poprawa kondycji skóry. Wszystko to gwarantuje zabieg Lightfusion z użyciem światła LED. Możesz z niego skorzystać nawet podczas przerwy w pracy na lunch. 

Energia dla skóry
Dzięki wynikom licznych badań naukowych, nie ma już wątpliwości, że zabiegi ze światłem LED (Light Emitting Diode) mogą być elementem kuracji anti-aging. Fototerapia wpływa bowiem korzystnie na funkcjonowanie komórek skóry. Zwiększa ich zasoby energii poprzez stymulację mitochondriów (centra energetyczne komórek), poprawia obieg tlenu i aktywizuje metabolizm. W odpowiedzi komórki przyswajają więcej substancji odżywczych, a skóra staje się lepiej ukrwiona, ma ładniejszy koloryt i bardziej świeży wypoczęty wygląd. 

Światło niesie piękno
 – W medycynie estetycznej terapię światłem LED stosuje się po takich zabiegach, które przerywają ciągłość naskórka, przez co wymagają okresu rekonwalescencji. Najczęściej fototerapię łączy się z zabiegami laserowymi, wykorzystuje się ją również po implantacji nici liftingujących oraz po mezoterapiach, także osoczem bogatopłytkowym PRP – mówi dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej WellDerm w Warszawie. Dla światła LED pojawiają się jednak nowe możliwości. Lightfusion to nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny zabieg, który wyraźnie poprawia wygląd skóry. Nie rozgrzewa skóry tak jak laser, powoduje jedynie odczuwanie przyjemnego ciepła. Wykorzystano matryce diod LED emitujące fale o określonych długościach – 633 nm (widzialne światło czerwone) i 830 nm (bliska podczerwień). Wiadomo, że fale o takich parametrach są szczególnie korzystne dla skóry, a połączone podczas jednej procedury zabiegowej potęgują swoje lecznicze i odmładzające właściwości. Matryce diod LED przylegają do skóry, zaprojektowane są bowiem tak, by zmniejszyć rozpraszanie światła, ograniczyć utratę energii. Pokrywają czoło, policzki i podbródek lub szyję i dekolt. Przed naświetlaniem nakładana jest jeszcze maska Lightfusion w postaci hydrożelu, która ma w składzie algi, wyciągi roślinne i morski kolagen. Maska ma nie tylko właściwości pielęgnujące, umożliwia także maksymalną absorpcję światła przez skórę. Efekt jest natychmiastowy, widoczny już po pierwszym zabiegu. To gładka, świeża i promienna cera. Jest też efekt długofalowy, niezwykle cenny dla zachowania urody. Lightfusion działa przeciwzmarszczkowo, opóźnia procesy starzenia. Stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, tym samym zwię™ksza elastyczność‡ i jędrność skóry oraz jej odporność na uszkodzenia. – Światło LED w połączeniu z maską to dobry zabieg antyoksydacyjny i biostymulujący niezależnie od wieku oraz fototypu i rodzaju skóry. Z pewnością warto docenić jego działanie profilaktyczne – mówi dr Robert Chmielewski, lekarz medycyny estetycznej z Prime Clinic w Warszawie. Możliwości zastosowania Lightfusion jest znacznie więcej, a modułowe matryce przeznaczone są do zabiegów na różnych częściach ciała. Terapia światłem LED przy pomocy Lightfusion zahamuje rozwój stanów zapalnych skóry i ułatwi leczenie rożnych odmian trądziku. Sprawdzi się również w przypadku pękniętych naczyń krwionośnych, przebarwień, bielactwa, rozszerzonych porów czy opryszczki.  


Komentarze:

 • magda21
  magda21 2017-02-12 22:30:55 Coś dla mojej zmęczonej zimą i przygaszonej cery. Przebarwień też chętnie się pozbędę.
  Odpowiedzi (0)
 
10 godz. temu