Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2601
  • produkty:4096
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1164
  • komentarze:29852

Fausto Aguilar - Mistrz Shifu Kat Lin Kung Fu

Fausto Aguilar jest międzynarodowym instruktorem z ponad 17-letnim doświadczeniem, praktykującym od 1977 roku. Stworzył własny system treningowy K'at Lin Kung Fu, używany w celu poprawy jakości życia. Specjalizuje się w posługiwaniu się pozytywnym umysłem, wskazujący właściwe użycie energii życiowej. Jest autorem projektu „Sekretnej ścieżki zaopatrzenia w energię wewnętrznego ciała i jego połączenia z wszechświatem.”

Fausto urodził się w Gwatemalii w 1971 r. Od szóstego roku życia interesował się sztukami walki, wtedy też spotkał swoich pierwszych nauczycieli. Trenował różne dyscypliny sportów kontaktowych (kung fu, tekwondo, boks chiński, judo, MMA), poświęcał się medytacji i eksperymentom z wykorzystaniem energii Chi.

Po latach praktyk z uznanymi i utalentowanymi nauczycielami, sam zaczął nauczać wewnętrzne sztuk walki i samoobrony. Opuścił Amerykę Środkową i osiadł w Hiszpanii. Na Majorce otworzył swoją szkołę ESCUELA UNIVERSAL KatLin KungFu, do której przyjeżdżali studenci z całego świata (Ameryki, Europy, Afryki). 

Uzdrawiającej mocy Tai Chi i Qi Gong najbardziej doświadczył, gdy sam uległ wypadkowi. Doznał poważnego urazu lewego kolana, wynikającego z walki konkurencyjnej w Judo w wieku 23 lat. To mogło zakończyć jego karierę jako sportowca i artysty sztuk walki. W zaistniałej sytuacji mógł poddać się poważnej operacji kolana, która nie wiadomo czy poszłaby pomyślnie, albo uwierzyć w swoją własną energię Chi i oddać się bardzo regularnej praktyce w celu jej kultywowania. Starożytne wewnętrzne praktyki taoistyczne wyleczyły jego ciało i pozwoliły powrócić do normalnych zwyczajów treningowych. Praktykę technik wewnętrznych i samouzdrawiających Fausto traktuje jako priorytet w swoich zwyczajowych szkoleniach. Sam ją rozwija i stara się  zaszczepić to swoim studentom.

Fausto przekazuje taoistyczne myślenie, został specjalnie przeszkolony w takich dyscyplinach, jak ZhiNeng Qi Gong przez znanych i międzynarodowych ekspertów i mistrzów (Liu Jianshe, profesor Zou Ping czczony i uznawany w ramach tradycyjnej chińskiej medycyny i sztuk walki Tao). Udziela się jako konsultant radzenia sobie ze stresem ludziom biznesu, malarzom, rzeźbiarzom, piosenkarzom, sportowcom i wszystkim, którzy tego potrzebują.

Ukończył szkołę kontynentalną Tai Chi Chuan w stylu Yang, w języku angielskim, pod kierunkiem Międzynarodowego i uznanego Mistrza Tong Chi Króla Chin w 2002 roku, otrzymując certyfikat ukończenia i certyfikat uznania aby kontynuować naukę przez nauczanie innych. Pogłębił także praktyczny rozwój i nauczanie stylu Tai Chi Chuan Chen, z mistrzem Xiaopin Zhang w tradycyjnym stylu Tai Chi Chen. 

Do Polski Fausto sprowadziła miłość: żona Kornelia i dwie córki: Oleanna i Marena. Jak mówi: "Wyemigrowałem tu za miłością i głęboko wierzę, że spotkam tu coś dobrego, gdyż sam mam wiele dobrego do zaoferowania.” Więcej na www.katlinkungfu.com


Komentarze:

 
26 min. temu