Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2505
  • produkty:4016
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1152
  • komentarze:28132

Czekoladowe kosmetyki


Ziarno kakaowca nie tylko dobrze smakuje ale również znakomicie nadaje się do pielęgnacji skóry.

Masło kakowe pozyskiwane z ziarna kakaowca coraz częściej wykorzystywane jest w kosmetyce oraz farmacji Jest ono jednym z najbardziej stałych tłuszczy gdyż zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają jego jełczeniu. 

Ma doskonałe właściwości nawilżające i natłuszczające. Zawarte w nich polifenole nadają im silne działanie antyoksydacyjne, czyli spowalniają proces starzenia się skóry. Dodatkowo polifenole wpływają na produkcję białek podporowych skóry, kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra zachowuje jędrność i elastyczność.

Masło kakaowe zapewnia również wiele innych korzyści, które korzystnie wpływają na naszą skórę. Działa przeciwzmarszczkowo nie tylko zapobiegając powstawaniu nowych ale również niwelując drobne, powstałe już zmarszczki. Zwiększa zdolność skóry do naturalnej ochrony przed promieniowaniem słonecznym i wspomaga naprawę uszkodzeń, które powstały z powodu jego szkodliwego działania. Rozjaśnia przebarwienia i zabezpiecza skórę przed utratą wody. Ma właściwości łagodzące i przeciwzapalne dlatego warto je stosować jeśli zmagasz się z atopowym zapaleniem skóry, wysypkami na skórze czy nawet łuszczycą, Warto również pamiętać o stosowaniu masła kakaowego podczas ciąży. Zwiększając elastyczność skóry zabezpieczysz ją przed powstawaniem rozstępów. 

Kosmetyki z zawartością masła kakaowego nie tylko świetnie działają na naszą skórę ale również pieszczą nasz zmysł powonienia. Intensywny zapach czekolady relaksuje i powoduje, że rytuały pielęgnacyjne stają się prawdziwą przyjemnością.


Komentarze:

 
8 godz. temu