Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2174
  • produkty:3673
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1000
  • komentarze:20127

Ciesz się dłużej piękną opalenizną.

Nieubłaganie zbliża się koniec wakacji. Wakacyjne przygody zostaną z nami na długo we wspomnieniach, a przypominać nam będzie je również złocista opalenizna. Co zrobić by długo cieszyć się brązowym odcieniem skóry?

Przede wszystkim nie zapominaj o regularnym peelingu który pomoże usunąć suche warstwy naskórka. Nie bój się że za szybko zetrzesz opaleniznę, peeling działa wyłącznie na naskórek, a Twoja opalenizna jest osadzona znacznie głębiej w skórze.

Warto pamiętać o spożywaniu większej ilości produktów bogatych w beta-karoten. Możesz wypijać jedną  szklankę soku marchwiowego dziennie. Nie przesadzaj jednak z ilością, aby uniknąć pomarańczowego kolorytu skóry. Beat-karoten jest zawarty również we wszelkich warzywach i owocach o barwie czerwonej bądź pomarańczowej, takich jak: morele, pomidory czy papryka.

 

Intensywnie nawilżaj skórę wysuszoną przez słońce, aplikując odżywcze preparaty. Odpowiednie kosmetyki nie tylko nawilżą ale również uelastycznią skórę. Staraj się stosować bogatsze formuły nawilżające na noc, a lżejsze i szybko wchłaniające się preparaty na dzień.

Samoopalacze i balsamy brązujące wzmocnią kolor i wyrównają ewentualne nierówności. Pamiętaj aby dokładnie rozprowadzić samoopalacz co pomoże uniknąć brązowych plam na skórze. Dobrze sprawdza się również mieszanie na dłoni samoopalacza z balsamem. Rozrzedza on działanie preparatu ale pomaga uniknąć nierówności w kolorycie  Jeśli nakładasz preparat gołymi rękami natychmiast umyj ręce, brązowe spody dłoni nie wyglądają estetycznie. Warto również zastosować balsamy ze złotymi drobinkami. Opalona skóra pokryta złotą poświatą wygląda zjawiskowo.


Komentarze:

 
10 godz. temu