Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2404
  • produkty:3922
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1121
  • komentarze:25809

BRA DAY 2019 - święto kobiecości


Rak piersi to najczęściej występujący wśród polskich kobiet nowotwór złośliwy. Podstawową metodą leczenia jest postępowanie chirurgiczne - mastektomia. Chirurgiczne usunięcie piersi jest dla wielu kobiet traumatycznym przeżyciem i w większości przypadków pozostawia je w poczuciu pustki spowodowanej utratą atrybutu kobiecości. Brak piersi oprócz ogromnego poczucia straty ma również bezpośredni wpływ na dolegliwości kręgosłupa, możliwości doboru ubrań, zakupu bielizny oraz życie intymne. Rozwiązaniem może być chirurgiczna rekonstrukcja piersi, która jest zabiegiem refundowanym przez NFZ.

Podczas trwającej właśnie, trzeciej edycji Łódź Young Fashion odbyło się już po raz piąty wyjątkowe wydarzenie. 

W piątek 25 września byliśmy uczestnikami niezwykłego pokazu mody, który był elementem  obchodów BRA Day Polska. W rolę modelek wcieliły się bowiem kobiety, które przeszły chorobę nowotworową piersi i poddały się zabiegowi rekonstrukcji w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Ten właśnie szpital oferuje swoim pacjentkom pełną opiekę w ramach istniejącego tam Breast Cancer Unit - jednostka zajmująca się kompleksowo chorobami onkologicznymi piersi.

Podczas wieczoru modelki wystąpiły w pięknych, wzorzystych sukienkach duetu BIZUU, strojach kąpielowych Doroty Salskiej oraz kolekcji firmy MMC.

Dopełnieniem wieczoru była licytacja, z której dochód był przeznaczony na cele Fundacji Pełną Piersią. 

To był wieczór pełen pozytywnych emocji, uśmiechu i uhonorowanie walki z chorobą nowotworową. 


Komentarze:

 
34 min. temu