Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2505
  • produkty:4016
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1152
  • komentarze:28132

Zimowa pielęgnacja wrażliwej skóry z Avène

Zimowa pielęgnacja wrażliwej skóry z Avène jest prosta! Kosmetyki z gamy Cold Cream mają nowe ulepszone formuły i jeszcze skuteczniej chronią przed chłodem. Ponieważ były testowane w ekstremalnych warunkach klimatycznych poradzą sobie z naszą zimą.

Wrażliwej i alergicznej cerze najtrudniej jest przetrwać zimę. Aby przejść zwycięsko przez mroźne tygodnie, potrzebuje ochrony przed chłodem, wiatrem i zmianą temperatur. Zimą ochronna bariera skóry staje się cieńsza i nie stanowi już wystarczającej ochrony przed nieprzyjaznym warunkami zewnętrznymi. Skąd te problemy? Warto wymienić choć dwa. 

1. Skóra jest bardziej wrażliwa na zimno niż na ciepło. Niskie temperatury odczuwamy za sprawą receptorów zimna, których w skórze jest aż sześć razy więcej, niż tych odpowiedzialnych za odbiór ciepła. 

2. Podczas chłodnych miesięcy organizm przechodzi na wolniejsze obroty i skóra produkuje mniej lipidów (tłuszczy). W efekcie łatwo się przesusza i traci blask. Poza tym zimowe powietrze ma niski poziom wilgotności, co sprzyja  szybszemu uciekaniu wody z naskórka. 

Zimowa pielęgnacja wrażliwej skóry wymaga odpowiedniego nawilżenia. Kosmetyki z gamy Cold Cream Avène są dobrze znane ze swoich odżywczych, ochronnych i kojących właściwości. Zazwyczaj przypominamy sobie o nich wraz z nastaniem pierwszych mrozów. I słusznie. Cold Cream to delikatna biała emulsja, która łączy skuteczność i łagodność niezbędną w pielęgnacji skóry wrażliwej. W tym sezonie, aby wzmocnić ochronę ust i dłoni, do receptury dodano sukralfat – związek przyspieszający regenerację i gojenie skóry. 

Krem do rąk Cold Cream wyraźnie poprawia komfort skóry. Nawilżenie jest odczuwalne jeszcze po 24 godzinach od aplikacji kosmetyku. A warstwa kremu pozostaje na powierzchni skóry nawet po 5-ciu myciach rąk. Emulsja zawiera ciekłe kryształy, które pełnią funkcję mikrozbiorników zawierających fazę wodną (złożoną z wody i gliceryny). Stopniowe uwalnianie fazy wodnej, umożliwia długotrwałe nawilżenie skóry. 

Odżywczy balsam do ust Cold Cream świetnie radzi sobie z popękanym i wysuszonym naskórkiem. Usta są dobrze nawilżone przez 6 godzin po aplikacji balsamu.   

Krem do twarzy i ciała Cold Cream chroni przed wiatrem i chłodem, natychmiast zmiękcza i koi skórę. Jest wodoodporny, przetrwa pięć kąpieli. Gwarantuje gładką i nawilżoną skórę. Można go dodawać do stosowanego na dzień lub na noc kremu. 

Krem do rąk Cold Cream, Avène, ok. 26 zł/50 ml

Odżywczy balsam do ust Cold Cream, Avène, ok. 30 zł/15 ml

Krem do twarzy i ciała Cold Cream, Avène, ok. 35 zł/45 ml

www.eau-thermale-avene.pl


Komentarze:

 
9 godz. temu