Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2547
  • produkty:4044
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1162
  • komentarze:28674

Komentarze i recenzje:

Ocena użytkowników:

Brak ocen.

Moda męska poza sezonami. COS inauguruje projekt „Soma”

Przeznaczenie:

Marka:


W języku greckim oznacza dosłownie „ciało oddzielone od duszy, psychiki lub umysłu”.  Soma to także nazwa najnowszego projektu COS, w którym analizę codziennych ruchów przełożono na pozasezonową i złożoną z 17 elementów męską kolekcję.   Najnowsza linia szwedzkiej marki swoją premierę miała podczas ostatniego Pitti Uomo i zaprezentowana została w choreografii Wayne’a McGregora.

Punktem wyjścia do zaprezentowanej we Florencji kolekcji stała się fizyczność, a konkretnie szerokie spektrum ruchów i gestów, które pokazują, jak ubranie leży na sylwetce. Szczególny nacisk położono na detale: kołnierze, rękawy i mankiety, których zadaniem jest wejście w interakcję z ruchem. Jak na markę COS przystało, każdy z 17 elementów kolekcji charakteryzuje się prostym, uniwersalnym designem i stonowaną kolorystyką. Jeszcze dobitniej uwypukla to konstrukcję i formę projektów.

Jak mówią twórcy szwedzkiej marki, Soma to projekt, który pozwala odtworzyć ich przemyślane podejście do każdej kolekcji: – W COS nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań i opracowujemy innowacje, dla których inspirację znajdujemy we wszystkich dziedzinach sztuki, do których zalicza się również taniec. Codzienny ruch ubrań na ciele był punktem wyjścia dla Somy. To prawdziwy zaszczyt móc zobaczyć, jak kolekcja ożywa w choreograficznym układzie – stwierdziła dyrektorka kreatywna COS, Karin Gustafsson.


 
18 godz. temu