Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:1959
  • produkty:3495
  • zabiegi:147
  • firmy:108
  • porady ekspertów:871
  • komentarze:17664

Komentarze:

Jak zrobić makijaż na romantyczną randkę?


Wieczorowy makijaż nie musi być dużo mocniejszy od tego, który nosisz na co dzień. Wierz nam, twój chłopak woli oglądać Ciebie niż zastanawiać się, jak wyglądasz bez makijażu. Wystarczy, że na wieczór intensywniej pociągniesz oczy eyelinerem lub mocniej zaakcentujesz usta.
Nie koncentruj się na tym, żeby mieć idealnie matową cerę. Naturalny makijaż nigdy nie jest całkowicie matowy. Dodatkowo "matowa powierzchnia pochłania światło, a to sprawia, że niedoskonałości, zmarszczki i cienie pod oczami są bardziej widoczne", mówi wizażysta marki Smashbox Sebastian Gradzik. Odświeżająco i odmładzająco za to podziała nałożenie pod łuki brwiowe, wzdłuż kości policzkowych oraz nad łukiem kupidyna odrobiny rozświetlacza.
Kolacja przy świecach?
Jeśli planujesz spędzić wieczór, w przyciemnionym oświetleniu, zrób makijaż w chłodnych kolorach. Wybierz podkład z żółtym pigmentem, a zamiast brązera użyj różu. (Odwrotnie, jeśli twój romantyczny wieczór oznacza tańce w klubie, gdzie królują stroboskopowe światła. Tam postaw na ciepłe kolory, bo inaczej twoja skóra będzie miała niezdrowy siny odcień). Uważaj też na ilość makijażu, przy przyciemnionym świetle, łatwo o efekt zmęczenia. W tym wypadku, mniej znaczy więcej. Zamiast klasycznego czarnego smoky eye – postaw na delikatniejsze podkreślenie oczu kremowymi cieniami. Zamiast sztucznych rzęs, które szybko zmęczą oczy, wytuszuj dwukrotnie rzęsy. 
Zabawa do rana
Co zrobić, żeby makijaż przetrwał bez rozmazywania się naprawdę długo? Zanim zaczniesz się malować, poczekaj aż krem dobrze się wchłonie. Koniecznie użyj bazy pod makijaż – one działają, to nie są tylko slogany. Podkład rozprowadź beauty blenderem lub specjalną szczoteczką (Genialne są pędzle marki Blend it, dostępne w mintishop.pl). "Gotowy makijaż spryskaj utrwalającym sprejem i pozostaw go do wyschnięcia", radzi Sebastian Gradzik. Do torebki zamiast pudru zabierz bibułki matujące. Kolejna warstwa makijażu sprawi, że będzie on wyglądał ciężko i sztucznie. Bibułki za to wchłoną nadmiar sebum i odświeżą look.

 


 
4 godz. temu