Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2144
 • produkty:3645
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:976
 • komentarze:19626

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-04 19:57:53 Nie nie nie u nas jest tradycja robie sama , wtedy najlpiej smakuje i przede wszystkim wiem co jem
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-12-08 22:01:15 Nie ma to jak jedzenie zrobione w domu własnymi rękami
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2018-12-06 17:10:49 oj u mnie catering w ogóle nie wchodzi w grę ,to sama przyjemnośc jak samemu sie gotuję ,bez porównania
  Odpowiedzi (0)

Zrób sobie prezent i nie stresuj się Gwiazdką!


Na samą myśl o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia zalewa cię zimny pot. Gwiazdka straciła dla ciebie całą magię, jest za to czasem pełnym obowiązków - zakupy, porządki, gotowanie, pieczenie, pakowanie prezentów… Bez wątpienia to najgorętszy okres w roku. Jeśli więc całe to zamieszanie sprawia, że nie masz już nastroju, ani siły na świętowanie z rodziną - zapoznaj się ze sposobami na bezstresowe przeżycie świąt i ciesz się nimi jak dziecko!

Rozdziel obowiązki

Jak przyznaje aż 70,9% Polaków, często wykonują jednocześnie wiele zadań. Pamiętaj jednak, że nie musisz brać wszystkiego na siebie. Najważniejszymi sprawami możesz zająć się osobiście, ale resztę obowiązków rozdziel sprawiedliwie wśród członków rodziny. Dzięki temu nie polegniesz w trakcie i ominie cię niepotrzebny stres.

Świąteczny catering

Aby uniknąć spędzenia długich godzin w kuchni, rozważ zamówienie świątecznego cateringu. Przy okazji możesz poprosić o przygotowanie zdrowszej wersji wigilijnych dań, a także uzupełnienie ich o składniki zawierające dużą ilość magnezu. Pierwiastek ten szybko znika z organizmu, szczególnie w stresujących sytuacjach, przyda się więc na pewno podczas świąt. Ciemne kakao, rośliny strączkowe, nasiona i orzechy to produkty, których powinno się znaleźć jak najwięcej w świątecznym menu, aby pokryć zapotrzebowanie organizmu na ten składnik.

Odpocznij

Realizacja świątecznej listy zadań może zmęczyć. Dodatkowo aż 40,3% Polaków skarży się na gorsze samopoczucie w okresie jesienno-zimowy. Dlatego pozwól sobie na krótki spacer lub odcinek ulubionego serialu - pomogą się zdystansować i nabrać sił. Nawet w tak gorącym okresie, jak przygotowania do świąt Bożego Narodzenia nie powinnaś zapominać o relaksie.

Zrób sobie prezent

Życie w nieustannym pośpiechu jest normą dla ponad połowy respondentów (53,1%). Dlatego też, aby nie poddać się stresowi i sprostać świątecznym wyzwaniom, zadbaj o odpowiednią ilość sił i energii. Wsparciem może być magnez, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Przeciwdziała m.in. kurczom mięśni, nerwowości, zaburzeniom koncentracji, pamięci i nastroju. Ponadto chroni serce, aktywuje wykorzystanie witaminy D i zapobiega spadkowi odporności. Tymczasem tylko 37,4% badanych deklaruje zażywanie tego pierwiastka. Spraw sobie prezent na święta, ale też na co dzień, i zadbaj o utrzymanie odpowiedniej ilości magnezu w organizmie.

Więcej informacji na temat magnezu znajduje się na stronie internetowej kampanii „Moc w zasięgu ręki”, której celem jest zwiększenie świadomości na temat skutków niedoboru magnezu w organizmie oraz pokazanie korzyści, wynikających z utrzymania jego prawidłowego poziomu, dla codziennego funkcjonowania.

Raport z badania ilościowego „Moc w zasięgu ręki”.

Celem badania było dostarczenie materiału ilościowego do stworzenia komunikatów zawierających odpowiedzi m.in. na pytania: Co społeczeństwo uznaje za niezbędne, by móc realizować swoje upragnione cele? Gdzie Polacy poszukują swoich „źródeł mocy”? Gdzie poszukują wsparcia w codziennym działaniu, co im pomaga w aktywności? Jaka jest rola magnezu? Badanie wykonano metodą CAPI (Computer Assisted Personal Interviews) na reprezentatywnej próbie 888 Polaków w wieku 25-49 lat, w terminie 18-24 kwietnia. Wszystkie zaprezentowane dane są estymowane na podstawie raportu z badania: www.mocwzasiegureki.com.pl

 


 
1 godz. temu