Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2146
 • produkty:3647
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:976
 • komentarze:19635

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-27 18:48:09 Używam kremów nawilżających zimowa pora, lecz muszę zastosować je po tym artykule na noc o zawsze robię to dwa razy dziennie
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-12-11 17:26:26 W zimie używam tlustszych kremów
  Odpowiedzi (0)

Zimowa pielęgnacja – sprawdź, czy popełniasz błędy


Pielęgnacja i kalendarz zabiegowy o tej porze roku rządzą się swoimi prawami. Kosmetolog Justyna Szostak mówi o najczęstszych błędach, które popełniamy zimą.

1. Odkładanie profesjonalnej pielęgnacji na później

Przekonanie o tym, że teraz nie powinnyśmy poddawać się peelingom czy zabiegom igłowym, to chyba największy mit dotyczący zimowej pielęgnacji. – Przeszkodą do tego typu zabiegów mogą być naprawdę wysokie mrozy -15, -20 stopni, a takie temperatury w naszym klimacie praktycznie nie występują – mówi Justyna Szostak, kosmetolog z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm.  

RADA EKSPERTA Twoja skóra potrzebuje zabiegów wzmacniających i przyspieszających odnowę komórek, dzięki nim lepiej poradzi sobie z przeciwnościami i wolniej się zestarzeje. Peelingi, mezoterapie i mikronakłuwanie – zimą masz zielone światło na te zabiegi. 

2. Nieumiejętne nawilżanie

Nawilżać czy nie nawilżać – oto jest pytanie! Mówi się, że w zimie lepiej zrezygnować z kremów nawilżających. Jak w takim razie nawodnić skórę, która zimą tak łatwo się wysusza? – Nawilżać, ale umiejętnie! Nazywamy to nawilżaniem poprzez natłuszczanie wyjaśnia kosmetolog i tłumaczy, że przed utratą wody chroni nas płaszcz lipidowy, musimy więc dbać, by był szczelny. Dlatego w okresie zimowym na dzień najlepiej sprawdzi się krem z lipidami, ceramidami, zawierający oleje roślinne i woski, czyli taki, który uszczelni hydrolipidową warstwę skóry.  

RADA EKSPERTA Nie rezygnuj z kremu intensywnie nawilżającego np. z kwasem hialuronowym, zmień tylko porę jego nakładania – stosuj go po wieczornym demakijażu.

3. Odpuszczanie ochrony przeciwsłonecznej

To grzech główny przeciwko urodzie: wraz z końcem lata, krem z filtrem idzie w odstawkę. A tymczasem bywa, że zimą słońce operuje mocniej niż latem. Szkodzi skórze, powoduje powstawanie przebarwień i przyspiesza jej starzenie. – Zimowy krem z filtrem może mieć niższą ochronę, niż ten stosowany latem, ale SPF 30 to minimum – mówi kosmetolog. Ważne, żeby preparat zawierał filtry UVA i UVB.

RADA EKSPERTA Potraktuj kosmetyk filtrem jako preparat do całorocznej pielęgnacji, a z pewnością będziesz dłużej cieszyć się młodą skórą. Jeśli planujesz ferie w górach, koniecznie weź ze sobą krem SPF 50.

4. Odkładanie depilacji laserowej na wiosnę

Od niechcianego owłosienia uwolni Cię seria zabiegów laserowych. Ale to wymaga czasu. –  Epilacja dająca satysfakcjonujące efekty to zwykle ok. 4-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni – wyjaśnia Justyna Szostak z Centrum WellDerm. – Bezpieczny i skuteczny jest laser diodowy Palomar Vectus. Umożliwa regulację mocy w zależności od koloru włosów i fototypu skóry. Dzięki temu usuwa owłosienie nie tylko u brunetek, ale również u blondynek i rudowłosych – zaznacza ekspert.

RADA EKSPERTA Zacznij epilację zimą, a latem zaprezentujesz idealnie gładkie ciało!

wellderm.pl


 
5 godz. temu