Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2148
  • produkty:3647
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:976
  • komentarze:19658

Komentarze:

Zbawienne działanie wód termalnych


Podczas jesieni warto zrobić coś dla siebie: zadbać o zdrowie fizyczne (poprawiając odporność organizmu) i psychiczne (kojąc nerwy), a także o urodę (troszcząc się o skórę, która nierzadko latem poddawana jest prawdziwie ekstremalnym warunkom). Miejscem, które pozwoli na to wszystko są Termy BUKOVINA.

Kompleks basenów termalnych, położony w malowniczej Bukowinie Tatrzańskiej na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, wykorzystuje wodę termalną pochodzącą ze źródeł bogatych w liczne minerały. To właśnie tu możemy pozwolić sobie na odpoczynek od codzienności i kąpiele w gorących basenach wypełnionych wodą termalną. Poza sferą psychiczną, zadbamy o zdrowie całego organizmu.

Nie bez powodu wodę termalną wykorzystuje się w kosmetykach do pielęgnacji. Jej zbawienny wpływ na nasz organizm został już dawno dostrzeżony przez naukowców i kosmetologów. Jednak stosowanie kosmetyków nią wzbogaconych nie daje tak spektakularnych efektów, jak regularne kąpiele termalne, które dodatkowo pozwalają na całościowy relaks i zabawę.

Dla zdrowia

Istotnym jest, że wody termalne, w zależności od miejsc, z których pochodzą, wyróżniają się unikalnym składem pierwiastków mineralnych. Wody Term BUKOVINA są środkiem leczniczym i rehabilitacyjnym. Wydobywane z głębokości 2400 m. zawierają aż 28 składników mineralnych. Znajdziemy tu między innymi: sód i potas (regulują poziom nawilżenia skóry), wapń (posiada właściwości antyalergiczne, wspomaga proces regeneracji), magnez (opóźnia proces starzenia się skóry, tonizuje) chlor, siarkę oraz chrom, które są niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Skład wód BUKOVINY wyróżnia się optymalnym natężeniem wspomnianych minerałów.

Dzięki kąpielom w basenach Term BUKOVINA ustabilizujemy tętno i zmniejszymy zagrożenia związane z chorobami serca. Mało tego! Wyregulujemy układ hormonalny, przyspieszymy przemianę materii, a na dokładkę – złagodzimy bóle głowy, mięśni i kości.

Warto podkreślić, że korzystanie z wód termalnych polecane jest także małym dzieciom i kobietom w ciąży.

Dla ducha

Nadmiar codziennych obowiązków odbija się na naszym samopoczuciu. Każdy z nas potrzebuje czasem chwili tylko dla siebie. Warto odnaleźć ją w Termach BUKOVINA – kąpiele w basenach termalnych działają antydepresyjnie, pomagają zwalczyć stres, a nawet chroniczną bezsenność.

Tuż obok basenów znajdziemy także strefę Wellness BUKOVINA, w której możemy poddać się różnorodnym zabiegom na twarz i ciało. Zabiegi poprzedzone kąpielą w basenach Term pozwolą na pełnię relaksu. Dzięki możliwości łatwego przemieszczania się pomiędzy basenami, a strefą Wellness – nie wracamy zbyt szybko do codziennych zajęć. Możemy znaleźć dla siebie znacznie więcej czasu.

Dla urody

Kąpiele w basenach termalnych doskonale wpływają na skórę. Woda termalna wykorzystywana w Termach BUKOVINA świetnie koi skórę po opalaniu i depilacji. Dodatkowo ma rewelacyjny wpływ na cerę, która staje się promienna, gładka i doskonale nawilżona.

www.termybukovina.pl 


 
8 godz. temu