Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2542
 • produkty:4038
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1162
 • komentarze:28641

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-04 20:14:11 Ja to bym wolała przeznaczyć coś na szczytny cel.
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-21 20:47:20 My zbieraliśmy karmę dla zwierzaków ze schroniska
  Odpowiedzi (0)
 • Ewabart
  Ewabart 2018-11-23 09:30:15 Teraz w modzie jest wino , zdrapki, lotto, pare lat temu siostra dostala dużo kwiatów i co znimi robic , a tak winko sie wypije może cis sie wygra
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-11-22 20:05:51 Tez bym wolała dostac butelke wina niż kwiaty
  Odpowiedzi (0)

Co zamiast kwiatów dla młodej pary


Na wesela jesteśmy zapraszani w miarę regularnie i praktycznie za każdym razem pojawia się to samo pytanie: czy dawać kwiaty, skoro zaraz i tak zwiędną i nowożeńcy nie będą z nich mieli żadnego pożytku? Czym je zastąpić? Podpowiadamy!

Ślub bywa stresujący nie tylko dla młodej pary, lecz także dla gości. Kwestia prezentów może być naprawdę kłopotliwa. Dać coś konkretnego czy pieniądz? Jeśli to drugie, to ile? Jednak na tym nie koniec – coraz częściej pojawia się też pytanie o wręczanie kwiatów. To obowiązek, tradycja, a może już przeżytek?

Ostatnimi laty panuje mocna tendencja do zamiany bukietów z żywych roślin na inne podarunki. Dlaczego? Oczywiście kwiaty są pięknym i klasycznym prezentem. Miło ożywiają wnętrze, cudownie pachną i ta feeria barw... Bądźmy jednak realistami – wyobraź sobie, jak dużo dostanie ich młoda para w tym samym czasie. Problem zaczyna się już na samym weselu, kiedy trzeba mocno się nagłowić, co z nimi zrobić, żeby nie zwiędły. To samo w domu – czy ktoś z nas ma aż tyle wazonów? Często więc nowożeńcy rozdają bukiety rodzinie. Te, które sobie zostawią, zwiędną i pozostanie po nich tylko piękne wspomnienie...

Coraz więcej par decyduje się więc poprosić swoich gości na karteczkach dołączanych do zaproszeń o inną formę drobiazgu wręczanego pod kościołem czy urzędem stanu cywilnego. A zatem, co zamiast kwiatów dla młodej pary? – zapytaliśmy o to ekspertkę – Karolinę Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

Wino lub inny alkohol

Wielu osobom wręczanie alkoholu wydaje się niestosowne albo kojarzy się z prezentem imieninowym. Tymczasem dobre trunki to praktycznie zawsze dobry pomysł (chyba że państwo młodzi są niepijący!– mówi ekspertka. – Zamiast pokaźnego bukietu, który swoje kosztuje, warto kupić lepszy alkohol, na który normalnie para by sobie nie pozwoliła. Sytuacja jest jeszcze lepsza, gdy mamy do czynienia z koneserami: win, whisky, koniaku, a nawet piw kraftowych – dodaje Karolina Dokić-Pietuszko.

Kupony totolotka czy zdrapki

To jeden z popularniejszych pomysłów, bo nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Co ważne, nie jest to prezent należący do kosztownych, więc jeśli budżet i tak zostanie nadszarpnięty głównym podarunkiem, ten poboczny w formie zdrapki czy kuponu na loterię wydaje się idealnym rozwiązaniem. Plusem jest nutka tajemnicy i ekscytacja towarzysząca „rozpakowywaniu” tego typu prezentu.

Vouchery do sklepów wnętrzarskich i ze sprzętem RTV i AGD

Pragmatykom taka opcja z pewnością przypadnie do gustu. Dla większości młodych par wstąpienie w związek małżeński wiąże się z zamieszkaniem razem, kupnem domu, wyposażeniem go. Voucher do praktycznego sklepu – nawet na symboliczną kwotę – może znacząco ułatwić te pierwsze wspólne kroki. – Zamiast dawać nowożeńcom zastawę czy sztućce, które mogą okazać się nie w ich guście, lepiej zostawić furtkę samodzielnego wyboru –podpowiada ekspertka z PlanujemyWesele.pl. – Warto poszukać wśród sklepów z dekoracjami i dodatkami do domu, a także takich ze sprzętem elektronicznym. Za równowartość dużego bukietu można spokojnie kupić chociażby mikser czy toster – dodaje Karolina Dokić-Pietuszko.

Datki na dom dziecka lub schronisko dla zwierząt

Tu warto zasugerować się podpowiedziami młodych. Wiele par wykorzystuje swój ślub jako okazję do pomocy innym. Niekiedy cel jest z góry ustalony – maskotki dla podopiecznych domów dziecka czy karma dla bezdomnych zwierząt. Czasami nowożeńcy decydują się też na patronowanie konkretnej placówce, której dane podają i proszą o datki pieniężne. Istnieją też inne formy, takie jak wsparcie fundacji pomagającej ciężko chorym czy niepełnosprawnym. To jedna z najpiękniejszych form pomocy, jaką można zaoferować w dniu tak pełnym szczęścia jak ślub.


 
2 godz. temu