Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2032
 • produkty:3553
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:904
 • komentarze:18182

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-16 18:37:34 U nas mieszkanie jest mega przystojone oświetlone , wszędzie z córka zawieszamy jej świąteczne ozdoby , wszelkie mikołaje ,bałwanki, przystrajamy balkon . Uwielbiamy ten czas bo jest magiczny
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-22 07:13:20 Ja ubieram dom już na początku grudnia i dzięki temu czuć święta
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2017-12-28 14:20:12 Co raz lepsze mamy aparaty i zdjęcia wychodzą piekne i wyraźne
  Odpowiedzi (0)

Jak zachować klimat Świąt na dłużej?


Już za kilka dni wspólnie z rodziną zasiądziemy przy świątecznym stole. Dla wielu z nas będzie to szczególny, magiczny czas, który zapragniemy uwiecznić na fotografiach. Co zrobić, żeby wygladąły one perfekcyjnie i oddały magię Świąt? Niezbędny jest odpowiedni sprzęt, a obecnie z powodzeniem może być nim smartfon.

Podstawa doskonałych zimowych zdjęć nocnych

Grudniowe wieczory to idealna pora do robienia zdjęć nocnych. Szybko zapadający zmrok sprawia, że świąteczne iluminacje, palące się świece czy choinkowe dekoracje znakomicie prezentują się w obiektywie aparatu. Nawet krótki wieczorny spacer może przynieść  niesamowite rezultaty w postaci zdjęć, idealnych do podzielenia się na portalach społecznościowych. Niezbędne jest jednak zadbanie o odpowiedni sprzęt, który umożliwi wykonanie zdjęć wysokiej jakości. Podstawą wykonania perfekcyjnej fotografii w nocnej scenerii jest jasny obiektyw. Jeszcze kilka lat temu standardem były obiektywy o wartości przysłony f/2.2, co niestety nie przekładało się na imponującą jakość zdjęć po zmroku. Z zasady, im niższa wartość przysłony, tym lepsze zdjęcie. W jeden z najjaśniejszych obiektywów, czyli f/1.6, wyposażony jest najnowszy smartfon Huawei, Mate 10 Pro.  Z jego pomocą zdjęcia przy świecach czy iluminacjach świątecznych będą nie tylko klimatyczne, ale również perfekcyjnie ostre i nieporuszone. Jasność obiektywu ma więc kluczowe znaczenie w przypadku zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu.

Inteligenty aparat

Wigilijne obdarowywanie się prezentami czy Bożonarodzeniowe spotkania z rodziną to idealny moment na wykonanie niezapomnianych portretów czy fotografii przygotowanych potraw. Do niedawna, aby wykonać świetną fotografię niezbędne było własnoręczne ustawienie parametrów aparatu. Teraz wystarczy nam odpowiedni smartfon, taki jak Huawei Mate 10 Pro, w którym zastosowano procesor ze sztuczną inteligencją. Aparat sam przeanalizuje, co znajduje się przed obiektywem i automatycznie wybierze odpowiedni tryb. Wigilia to wspaniała okazja do podtrzymania rodzinnych więzi. Dzięki automatycznemu dostosowaniu parametrów, seria selfie z rodziną będzie nie tylko świetną zabawą, ale przepiękną pamiątką na lata.

Specjalne tryby dla zaawansowanych fotografów

Dla zaawansowanych użytkowników, Huawei przygotował specjalne tryby, umożliwiające wykonanie artystycznych fotografii. Po aktywowaniu trybu portretowego możemy samodzielnie decydować o stopniu rozmycia tła. Ostateczny rezultat zależy tylko od pomysłu osoby wykonującej zdjęcie. Tryb nocny na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią kreatywnie wykorzystać noc i światło. Montując smartfon w statywie i wydłużając czas otwarcia migawki można osiągnąć znakomite efekty, szczególnie, gdy fotografowany obiekt znajduje się w ruchu. Podczas przygotowań do świętowania warto postawić na tryb time-lapse. Aparat będzie wykonywał zdjęcia w równych odstępach czasu, w efekcie czego otrzymamy krótki film. W ten sposób wielogodzinne przygotowania, czas spędzony przy stole, czy otwieranie prezentów mogą być zawarte w kilkusekundowym filmie.  

To tylko kilka sposobów na efektywne wykorzystanie smartfona, który robi zdjęcia o jakości zbliżonej do lustrzanki. Warto uwiecznić klimat Świąt, żeby można było wracać do dobrych wspomnień przez wiele kolejnych miesięcy.   


 
6 godz. temu