Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2455
  • produkty:3976
  • zabiegi:154
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1135
  • komentarze:26726

Komentarze:

Z apką po urodę


Zamiast bezradnie błądzić w świecie kosmetyków, wspomóż się aplikacjami w swoim smartfonie. Przekonasz się, jak łatwo dzięki nim dobrać idealny makijaż lub wykreować nowy kolor włosów.

Spędzasz z nim średnio 14 godzin na dobę, zerkasz na jego ekran kilkadziesiąt razy dziennie. Służy ci do kontaktów ze znajomymi, pracy, rozrywki, serfowania po sieci. Coraz częściej przyjaciel smartfon dba również o twój … wygląd. Najróżniejsze aplikacje pomagają stworzyć wymarzony makijaż i fryzurę, dobrać najlepszy odcień włosów, a nawet odpowiednio pielęgnować skórę.

* Cosmetic Scan

Uczula cię prawie każdy nowy kosmetyk? Jeśli nie chcesz już nigdy ryzykować chybionych zakupów w drogerii, zaprzyjaźnij się z aplikacją, dzięki której w kilka sekund otrzymasz informację na temat składu interesującego cię kosmetyku. Wystarczy, że określisz jakie składniki mogą Ci zagrozić (np. formaldehyd, parafina) i zeskanujesz kod kreskowy produktu, a otrzymasz spersonalizowaną informację na jego temat. Składniki podzielono na kategorie: alergeny, substancje komedogenne, potencjalnie kancerogenne i te niewskazane dla kobiet w ciąży. Cosmetic Scan jest nieustannie udoskonalana, m. in. poprzez zwiększanie bazy kosmetyków (obecnie jest ich ponad 10 tys.). Aplikacja została doceniona na targach w San Francisco w USA.

* Kosmetyk Wszech Czasów

Jeśli kupując kosmetyki lubisz wspomóc się opinią na ich temat, ta praktyczna aplikacja jest dla ciebie! Skanując telefonem kody kreskowe kosmetyków, na wyświetlaczu zobaczysz recenzje produktów ocenianych przez użytkowniczki serwisu Wizaz.pl. Aplikacja umożliwia również ręczne wyszukiwanie produktu poprzez wpisane jego nazwy w wyszukiwarkę. Kosmetyki dodatkowo można sortować alfabetycznie lub według ocen i ilości opinii. W zakładce „Rossmann poleca” są prezentowane promocje dostępne tylko w sklepach sieci Rossmann. Darmową aplikację można pobrać z App Store oraz Google Play.

* KosmEtyka

Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin… Lista składników jest długa i niezrozumiała. Dlatego niewiele z nas czyta skład kosmetyków. Ułatwia to fińska aplikacja mobilna CosmEthics, dostępna dla użytkowników smartfonów z systemem Android i Apple. Umożliwia ona skanowanie, za pomocą wbudowanego aparatu fotograficznego, kodów kreskowych z różnego rodzaju kosmetyków. Program wyszukuje zeskanowany produkt w bazie, a następnie wskazuje na odpowiednie odsyłacze w postaci linków internetowych zawierające informacje na temat składu chemicznego i organicznego poszukiwanego produktu. Baza linków obejmuje zarówno informacje dostępne na stronach Wikipedii, jak i doniesienia naukowe w postaci artykułów i ich streszczeń.

Aplikacja pozwala lawirować wśród obcobrzmiących nazw składników użytych do produkcji danego kosmetyku, za sprawą wbudowanych alertów, sygnalizujących obecność niepożądanego składnika w składzie produktu. Trzy domyślne listy składników można samodzielnie rozszerzać. Ustawianie nowych powiadomień odbywa się poprzez wpisanie nazw INCI. CosmEthics umożliwia też dokonywanie zakupów internetowych.

* Color Lounge

Wirtualna koloryzacja Matrix pozwala na najbardziej szalone metamorfozy bez żadnych konsekwencji. Dzięki szerokiej bazie najmodniejszych looków możesz sprawdzić, jak będziesz wyglądać w nowym kolorze włosów.

Aplikacja Color Lounge pomaga wybrać optymalny kolor, a potem skonsultować propozycję z fryzjerem. Zamiast błądzić, tracić czas, zastanawiając się, czy w danym kolorze jest ci do twarzy, od razu dostajesz konkretną wizualizację. Dla fryzjera Color Lounge stanowi pomoc w wyborze koloru i fryzury klientki. Już na wstępie daje obraz efektu końcowego, bez ryzyka nieudanej koloryzacji.

* YouCam Makeup

Doskonały makijaż w każdej sytuacji? Chcesz – masz. Aby zacząć zabawę, potrzebne jest zdjęcie, które można zrobić w danym momencie lub wczytać je z galerii. Powinien być to portret dobrej jakości, zrobiony z bliskiej odległości. Apka zanalizuje twarz i jej charakterystyczne punkty (usta, oczy, nos, brwi) i oznacza je ukrytymi markerami. Możesz wybrać makijaż zaproponowany przez twórców albo samodzielnie nałożyć fluid, puder i róż, korygując przy okazji nos i szczęki. Malując oczy masz do wyboru różne kredki i tusze do rzęs (rodzaj zależy od oczekiwanego efektu), a cieniując powieki możesz korzystać z ulubionej palety kolorów. Całość makijażu wieńczy makijaż ust. Niezadowolonym z odcienia zębów, daje możliwość ich wybielenia! Apkę pobierzesz w AppStore lub w Google Play.


 
5 godz. temu