Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2450
 • produkty:3970
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1134
 • komentarze:26638

Komentarze:

Wiotka skóra? Mamy na to sposób!


Młoda skóra jest jędrna, gładka, ładnie napięta i elastyczna. Wygląd taki zawdzięcza gęstej sieci włókien tkanki łącznej, która podtrzymuje wszystkie warstwy skóry, w tym także tkankę tłuszczową, która stanowi rodzaj naturalnego „wypełniacza”, nadającego twarzy gładkość a rysom łagodność.

Z wiekiem jednak, pod wpływem zmian zachodzących w tkankach (a także w wyniku działania siły grawitacji) skóra staje się coraz bardziej wiotka, zmarszczki stają się bardziej widoczne, oczy się zapadają, a rysy twarzy tracą wyrazistość.

Jak zmienia się funkcjonowanie skóry?

Im jesteśmy starsi, tym słabiej działają nasze gruczoły łojowe. Ochronny hydrolipidowy płaszcz staje się bardziej przepuszczalny. Nie zatrzymuje już w głębi skóry wody tak skutecznie, jak wcześniej, co skutkuje szybszym jej przesuszaniem. Co gorsza, słabiej chroni też przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, zatem mogą one łatwiej wnikać do głębszych warstw skóry i czynić w nich spustoszenie. Nie jest przypadkiem, że z czasem cera staje się bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Dlatego osobom o dojrzałej skórze polecane są kosmetyki o bogatej konsystencji, zawierające sporą dawkę substancji tłuszczowych i składników ochronnych. Ich zadaniem jest uszczelnienie rogowej warstwy naskórka, co pozwala skuteczniej zatrzymywać wilgoć, a także wzmacniać barierę ochronną.

To w zewnętrznych warstwach skóry. A co dzieje się w jej głębi?

Zmiany związane z wiekiem zachodzą również w skórze właściwej, wyposażonej w gęstą siatkę włókien kolagenu i elastyny. Są to tzw. włókna podporowe, odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry. Dzięki nim ma ona zwartą strukturę, jest odporna na rozciąganie i skutecznie opiera się grawitacji. Zwarte i dobrze napięte włókna stanowią też rodzaj rusztowania dla tkanki tłuszczowej. Gdy z wiekiem ulegają osłabieniu i rozciągnięciu, podskórna tkanka tłuszczowa, pozbawiona skutecznie podtrzymującego rusztowania, poddaje się grawitacji i przesuwa się w dół, czego efektem są obwisłe policzki oraz worki pod oczami.

Niestety, z wiekiem ilość włókien podporowych w skórze stopniowo się zmniejsza (najbardziej zauważalny spadek ich ilości następuje w okresie menopauzy - naukowcy zbadali, że w ciągu 5 lat ilość kolagenu może zmniejszyć się nawet o 30%). Skóra regeneruje się wolniej, a fibroblasty produkują mniej kolagenu i elastyny. Co więcej, włókna stają się słabsze, mniej wytrzymałe, bardziej podatne na rozciąganie.

Do tego stanu przyczyniają się m. in. wahania poziomu hormonów, zwłaszcza estrogenów, działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, m.in promieniowania UV. To pod jego wpływem w skórze powstają wolne rodniki, które niszczą struktury białkowe (a to właśnie z białek zbudowane są włókna kolagenu i elastyny).

Czy można temu zapobiec. Zatrzymać lub chociaż spowolnić ten proces?

Odpowiedzią są zabiegi medycyny estetycznej, które działają w głębokich warstwach skóry i stymulują ją do odnowy, zapobiegając tym samym oznakom starzenia.

Jednym z najnowszych rozwiązań stosowanych obecnie w Instytucie Medestetis jest technologia HIFU, zastosowana m.in. w innowacyjnym urządzeniu Ultraskin II Absolute. Oferuje ono najsilniejszą, bezinwazyjną formę terapii, której efektem jest zwiększenie jędrności i napięcia skóry.

Jak działa?

Ultraskin II Absolute wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), polegające na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze. Powoduje powstawanie punktów koagulacji w obrębie głębokich warstw skóry bez naruszania ciągłości naskórka oraz bez uszkodzenia tkanek przyległych. Kontrolowane uszkodzenia stymulują komórki skóry do zwiększonej aktywności – regeneracji i odbudowy. Skóra się wzmacnia, zagęszcza, staje się bardzie zwarta, napięta i odporna na działanie szkodliwych czynników.

Zastosowanie technologii HIFU sprawia, że zabieg jest nieinwazyjny, a bezpośrednio po nim pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Zabieg Ultraskin II Absolute polecany jest osobom, które:

 • chcą przywrócić jędrność i napięcie skóry
 • chcą pozbyć się zmarszczek na czole, w okolicy oczu i ust
 • cierpią z powodu podwójnego podbródka
 • chcą odmłodzić i ujędrnić dekolt
 • pragną zmniejszyć wiotkość skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, łydek oraz kolan
 • chcą przywrócić jędrność i napięcie skóry po dużej utracie masy ciała lub po ciąży
 • poszukują skutecznego i nieinwazyjnego zabiegu
 • oczekując naturalnego i długotrwałego efektu

Przykładowe ceny zabiegów:

Twarz 4000 zł
Czoło 1000 zł
Kurze łapki 900 zł
Brwi 900 zł
Policzki 2 160 zł
Okolice ust 1000 zł
Podbródek 400 zł
Szyja 1600 zł
Dekolt 2250 zł
Ramiona 2700 zł
Brzuch 4 000 zł
Talia 2250 zł
Kolana 1800 zł
Wewnętrzna strona ud 3200 zł


 
9 godz. temu