Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2036
 • produkty:3557
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:906
 • komentarze:18250

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-20 20:09:02 Krem z filtrem mam przez cały rok porostu zabezpiecza swoją skórę
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2018-12-21 21:55:33 Wybieram kremy tylko z wysokim filtrem i stosuje przez cały rok
  Odpowiedzi (0)
 • iwonka.bloguje 2017-09-23 18:38:47 Stosuję kremy z wysokim filtrem przez cały rok. W lecie oczywiście z powodu silnego słońca, zaś w okresie jesnienno-zimowym z racji sięgania po kwasy.
  Odpowiedzi (0)

Czy warto stosować kremy z filtrem przez cały rok i jaki wpływ mają na naszą skórę?


Na pytanie odpowiada dr Ilona Wnuk-Bieńkowska z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl:

Ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym w postaci kremów z filtrem UV powinniśmy stosować przez cały rok, aby zapobiec fotouszkodzeniom skóry. Ochrona jest szczególnie ważna, gdy poddajemy się kuracji retinoidami, kwasami lub zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

W wyniku ekspozycji na promieniowanie UV dochodzi do degradacji włókien kolagenowych, skóra staje się cienka, przesuszona, pojawiają się zaburzenia pigmentacji czy pękające naczynka. Dochodzi także do zwiększenia ilości wolnych rodników tlenowych, co w konsekwencji może prowadzić do powstania zmian skórnych o charakterze nowotworowym.  Szkodliwe promieniowanie UVA dociera do naszej skóry nawet w pochmurny dzień, a jego natężenie jest takie samo przez cały rok.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym to podstawowy produkt ochronny, który powinniśmy stosować już od najmłodszych lat. Dbając o dobrą kondycję i zdrowie naszej skóry, pamiętajmy o nim niezależnie od pory roku.

Produkt, który polecam moim pacjentom to BE CEUTICALS KREM MINERALNY UV 100/ SPF50+. Zapewnia on idealną ochronę przeciwsłoneczną. Jako jeden z nielicznych produktów może być bezpiecznie stosowany po zabiegach medycyny estetycznej, doskonale chroniąc zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

KREM MINERALNY  UV 100/SPF50+  

Idealna ochrona przeciwsłoneczna po zabiegach medycyny estetycznej oraz do codziennej ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB do skóry wrażliwej.

KREM MINERALNY BE CEUTICALS UV 100/SPF50+ dzięki kompleksowi filtrów przeciwsłonecznych chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB zapewnia najwyższą ochronę przeciwsłoneczną oraz opóźnia pojawianie się oznak starzenia. Zapobiega poparzeniom słonecznym i reakcjom nietolerancji na słońce.

W skład formuły KREMU MINERALNEGO BE CEUTICALS UV 100/SPF50+ wchodzi:

 • RONACARE ECTOIN - innowacyjny kompleks chroniący i odbudowujący komórki
  i system immunologiczny skóry, wyjątkowo odporny na działanie ekstremalnych warunków środowiska (sól morska, promieniowanie UV, ekstremalne zimno i gorąco, promieniowanie UV, susza pustynna). O długotrwałym działaniu nawilżającym;
 • WITAMINA E – znany przeciwutleniacz o uznanym w dermatologii skutecznym działaniu przeciwstarzeniowym.

KREM MINERALNY BE CEUTICALS UV 100/SPF50+ o bardzo lekkiej konsystencji został opracowany specjalnie dla skóry wrażliwej. Nie zawiera parabenów, ani zapachów. Wodoodporny i piaskoodporny zapewni najwyższą ochronę przeciwsłoneczną skóry.

Sposób użycia: nałożyć równomiernie i obficie na twarz i ciało.

Cena: 123 zł/100 ml

Produkty Be Ceuticals dostępne są na stronie be-ceuticals.com.pl oraz w klinikach medycyny  estetycznej i chirurgii plastycznej, gabinetach dermatologicznych oraz kosmetologicznych, hotelach spa & wellness.


 
44 min. temu