Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2093
  • produkty:3603
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:951
  • komentarze:19104

Komentarze:

Jak szybko zregenerować skórę po imprezie?


Zaczynamy zbierać najlepsze triki makijażystów i gwiazd, które sprawią, że mimo nocnych szaleństw w karnawale, rano będziesz wyglądała świeżo i promiennie. Zaczynamy od cery, bo ślady fantastycznej imprezy często są dobrze widoczne na twarzy następnego dnia: twoja cera jest sucha i ma ziemisty odcień, oczy są czerwone i opuchnięte, do tego widnieją pod nimi ciemne cienie. A skóra ust jest wysuszona i spękana jak afrykańska ziemia w porze suszy. Kto jest za to odpowiedzialny? Gin, wino, wódka & Co. plus dym z papierosów i brak snu. To one odwadniają organizm a szczególnie skórę. Więc dzień „po” jest najlepszym czasem na… kolejnego drinka. Tym razem w postaci nawilżającej maseczki albo odżywczego serum czy kremu. „Nanieś je na twarz płaskim pędzlem, szybkimi ruchami. To dodatkowo podkręci mikrokrążenie i odświeży cerę”, mówi Małgorzata Smelcerz, makijażystka gwiazd współpracująca z marką Bell. Poza tym alkohol zmniejsza ilość ochronnych antyoksydantów – to kolejna przyczyna, żeby skórę dopieścić pielęgnującym antyoksydacyjnym serum, najlepiej z witaminą C. To świetne przygotowanie do nałożenia makijażu.

Przy dojrzałej lub bardzo suchej skórze, najpierw nałóż wygładzający primer, szczególnie na zmarszczki. Możesz też użyć nawilżającego kremu z rozświetlającymi pigmentami albo dodać pigmenty podkładu do ulubionego kremu. Na pewno zrezygnuj z: mocno kryjącego podkładu, różu i bronzera w pudrze bo uwydatnią suche miejsca. „Zaczerwienienia i wypryski zniweluj płynnym korektorem. Punktowo nakładaj go grubo i wklepuj warstwami opuszką palca”, mówi ekspertka. Nabrzmiałą twarz wykonturuj korektorem o ton ciemniejszym niż skóra: nanieś go wzdłuż kości policzkowych, po obu stronach nosa i rozetrzyj. Na koniec na szczyty kości policzkowych nałóż róż w kremie, w świeżym odcieniu brzoskwini lub maliny.

Szybki sposób na regenerację prosto od królowej imprez Kate Moss: Wypełnij umywalkę wodą, wrzuć do niej kostki lodu i plasterki świeżego ogórka. Zanurz twarz na kilka sekund. Ten numer może i wymaga poświecenia ale pomaga na wszelkie opuchnięcia. Do tego natychmiast odświeża i orzeźwia.

Jakie są Twoje sprawdzone sposoby na powrót do formy po imprezie? :)


 
13 min. temu