Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2177
 • produkty:3674
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1004
 • komentarze:20152

Komentarze:

 • madzik04-80
  madzik04-80 2019-01-03 21:46:51 Dodatkowo systematyczne wizyty u stomatologa i oczyszczanie i piaskowanie zębów gwarantuję piękny uśmiech.
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2019-01-03 21:45:35 Jeśli będzie się dobrze i dokładnie myć zęby to i zwykła szczoteczka wystarczy tym bardziej że i pasty i szczoteczki coraz lepsze ale jakbym miała wybierać między tymi dwoma zdecydowałabym się na elektryczną.
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-21 21:05:14 oorownujac czystość zębów po umyciu soniczna to jest inna bajka nigdy takich gładkich zębów nie miałam
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-21 21:04:39 Mam soniczna i nie zamienię na nic innego
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2018-12-20 16:29:49 Ja jestem zwolenniczka mycia tradycyjnie szczoteczka zebów , jestem tradycjonalistka zwłaszcze ze dobre szczoteczki elektryczne tez troche kosztuja
  Odpowiedzi (0)
 • EwaEwa 2018-10-09 11:57:19 Soniczna Polecam
  Odpowiedzi (0)
 • Alicja Foltys
  Alicja Foltys 2018-10-06 19:43:48 Bardzo fajna szczoteczka ja mam elektryczna
  Odpowiedzi (0)
 • kajablue 2018-10-06 10:01:06 Tylko dlaczego to jest takie drogie?
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-10-03 18:58:11 Inteligentna szczoteczka to przyjemność a nie obowiązek i radość z lśniącego usmiechu
  Odpowiedzi (0)

Szczoteczka do zębów – elektryczna czy soniczna?


Badania naukowe potwierdzają, że technologia 3D najlepiej zadba o Twoje zęby! Prawidłowa technika mycia zębów pełni podstawową rolę w odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej. Tymczasem wiele osób cierpi na brak fundamentalnej wiedzy w tym zakresie. Szczotkujemy za krótko, niedokładnie, a ponadto w nieodpowiedni sposób. Doradzamy czym kierować się wybierając szczoteczkę, która nie tylko ułatwi nam codzienne szczotkowanie, ale również kompleksowo zadba o zdrowie naszych zębów.

Poznaj wykorzystywane technologie

Producenci szczoteczek wykorzystują w swoich produktach różne technologie. Najbardziej znaną jest technologia manualna, która – jak podkreślają dentyści - nie stanowi gwarancji prawidłowej higieny naszej jamy ustnej. Ze względu na swój kształt nie jest ona w stanie dokładnie objąć całego zęba oraz przestrzeni międzyzębowych. Ponadto, ze względu na poleganie w 100% na sile naszych rąk, nie ma wystarczającej mocy umożliwiającej skuteczne usunięcie płytki nazębnej.

Alternatywnym rozwiązaniem są szczoteczki elektryczne, które wykorzystują powstałą w latach 60tych technologię soniczną lub stosowaną przez markę Oral-B technologię czyszczenia 3D. Technologia soniczna ze względu na kształt główki zbliżony do szczoteczki manualnej, wykorzystuje tylko jeden rodzaj ruchów - wymiatający. Tymczasem rozwiązanie 3D łączy w sobie aż trzy rodzaje ruchów: rotacyjne, oscylacyjne i pulsacyjne. Jak pokazują badania kliniczne, porównujące technologie soniczną z technologią 3D, technologia rotacyjno-oscylacyjno-pulsacyjna pozwala nie tylko na dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej, ale również zmniejszenie zapalenia dziąseł.

Zwróć uwagę na kształt główki

Kształt główki ma istotne znaczenie w walce z płytką nazębną. By skutecznie dbać o nasz uśmiech, powinien on dopasowywać się do kształtu każdego zęba i docierać do przestrzeni międzyzębowych.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, szczoteczki soniczne – podobnie jak szczoteczki manualne – mają podłużny kształt, który wykorzystuje tylko ruchy wymiatające. Tymczasem w szczoteczkach z technologią 3D główka jest okrągła. Taki sposób jej zaprojektowania, zbliżony do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, pozwala skuteczniej dopasować się do kształtu zęba i czyścić jego możliwie duży obszar.

Dopasuj szczoteczkę do swoich potrzeb

Każdy z nas ma inne potrzeby oraz cele w zakresie zdrowia jamy ustnej. Dostępne na rynku najbardziej zaawansowane szczoteczki elektryczne, takie jak np. Oral-B Genius, oferują nawet do 6 różnych trybów szczotkowania. Z kolei wymianę końcówek umożliwiają nawet mniej zaawansowane modele. Dzięki wymiennym końcówkom możemy nie tylko dostosować szczoteczkę do naszych indywidualnych potrzeb, takich jak np. wybielanie czy dbanie o dziąsła, ale również sprawić, że z jednej szczoteczki.

Zaprzyjaźnij się z inteligentnymi rozwiązaniami

Najbardziej zaawansowane technologicznie szczoteczki elektryczne smart wyposażone są w szereg funkcji podnoszących jakość codziennej pielęgnacji jamy ustnej oraz usprawniających nawyki szczotkowania. Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja mobilna Oral-B, która nie tylko monitoruje siłę nacisku czy pilnuje czasu szczotkowania, ale również sprawia, że w czasie rzeczywistym jesteśmy w stanie monitorować szczotkowane obszary. Jest to możliwe dzięki przełomowej technologii wykrywania położenia, która łączy technologię czujnika ruchu z funkcją rozpoznawania obrazu video za pomocą kamery umieszczonej w smartphonie. Dzięki temu mamy pewność, że żaden z czyszczonych obszarów jamy ustnej nie zostanie pominięty. Jak zauważają eksperci, wykorzystywanie aplikacji podczas codziennego używania sprawia, że jesteśmy 5 razy bardziej skłonni do szczotkowania zębów przez zalecane 2 minuty dwa razy dziennie, a 92% osób znacząco poprawia dokładność szczotkowania w ciągu jednego miesiąca obserwacji.

Podążanie za wszystkimi czterema krokami, nie tylko sprawi, że zakup szczoteczki nie będzie stanowił dla nas żadnego problemu, ale również zaprocentuje pięknym i zdrowym uśmiechem.


 
4 godz. temu