Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2242
 • produkty:3750
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1054
 • komentarze:21255

Komentarze:

 • Natti
  Natti 2017-03-05 22:35:39 Zgadzam się,nie trzeba daleko szukać,wystarczy spojrzeć na siebie i swoją mamę oraz na koleżankę i jej mamę.Moja mama ma prawie 70 lat ale oprócz zwiotczałej skóry zmarszczek ma naprawdę niewiele.Ja mam 40+ i praktycznie zmarszczki mam jedynie w okolicy oczu,ale tylko wtedy kiedyś je mrużę albo się śmieję.Natomiast koleżanka-równolatka ma twarz usianą siateczką zmarszczek,podobnie jak jej mama.Dodatkowo obie palą papierosy od lat,więc ten czynnik również ma ogromne znaczenie.Jestem zdania,że zmarszczek nie zlikwidują żadne kosmetyki,jedynie chirurgia plastyczna.Natomiast kosmetyki mogą bardzo pomóc w zapobieganiu ich powstawaniu.
  Odpowiedzi (0)
 • Marzena Markiewicz
  Marzena Markiewicz 2017-03-05 11:03:42 Bo wszystko dzieje się w środku, czasem najlepsze, najdroższe kosmetyki nam nie pomogą,geny mówią za siebie
  Odpowiedzi (0)

Czy stan naszej skóry jest zakodowany?


W naszym kodzie DNA zapisane są nie tylko cechy charakteru, płeć, kolor oczu czy predyspozycje, ale także to jak wygląda nasza skóra. Geny bezpośrednio odpowiadają za syntezę takich kluczowych związków decydujących o stanie skóry jak elastyna, kolagen czy przeciwutleniacze. Badania pokazują, że aż w 60% wpływają na wiek postrzegany, czyli to, jak widzą nas inni, pomimo naszego realnego wieku. Czy da się wniknąć w kod i wpłynąć na stan naszej skóry?

Wygląd naszej skóry to w 60% geny

W procesie starzenia się skóry uczestniczy około 1500 genów odpowiedzialnych między innymi za nawilżanie, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Jak to funkcjonuje? Geny w szczególności uczestniczą w ekspresji białek, które budują skórę. Dlatego ważne, aby w codziennej pielęgnacji nie zapominać, że to jak wygląda nasza skóra w większości zależy od DNA. 

– Nasze przyzwyczajenia i nawyki – styl życia, sposób odżywiania oraz ochrona stosowana przed promieniami słonecznymi – również mają wpływ na stan naszej skóry, jednakże tylko w 40% – wyjaśnia dr Magdalena Łopuszyńska, dermatolog.

Dermokosmetyki

Nowoczesne technologie zastosowane w dermokosmetyce wychodzą naprzeciw problemom starzenia się skóry. Kosmetyki Genoxage X35/20 kompleksowo działają na wszystkie zmienne mające wpływ na starzenie się skóry, w szczególności dzięki połączeniu 20 składników aktywnych, zastosowanych w stężeniu do 35%, czyli znacznie powyżej średniej stosowanej w zwykłych kosmetykach. Powoduje to dodatkową aktywację genów odpowiadających za odbudowę skóry, m.in. poprawiając jej elastyczność i gęstość. W składzie preparatów znajdziemy m.in. kwas hialuronowy o trzech różnych masach cząsteczkowych, retinol, stabilizowana witamina C, enzymy naprawcze DNA, witamina E, składniki przeciwzapalne, przewciwobrzękowe i wiele innych.

Na linię Genoxage X35/20 składa się: Krem Genoxage X35/20 COMPLEX PROGRAM, Krem Genoxage X35/20 VITAL ESSENTIAL w dwóch wersjach - dla cery normalnej i suchej oraz mieszanej i tłustej, SERUM Genoxage X35/20 oraz Krem Genoxage X35/20 liftingujący okolice oczu i ust.


 
2 min. temu