Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2146
 • produkty:3647
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:976
 • komentarze:19635

Komentarze:

 • malinka 2019-02-24 21:25:51 Na szczęście nie mam kompleksów ale niektóre osoby naprawdę potrzebują takiego zabiegu
  Odpowiedzi (0)
 • Kolastyna74
  Kolastyna74 2019-02-21 19:03:48 To nie dla. Mnie
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2019-02-21 15:03:25 Nie wiem czy bym się zdecydowała
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-02-20 13:24:50 Jeżeli ktoś ma z tym problem to jak najbardziej może z tego skorzystać. Ja bym się nie odważyła. A pozatym cieszę się z tego co mam i nic bym nie zmieniła
  Odpowiedzi (0)

Sposób na piękne piersi


Dr n. med. Elżbieta Radzikowska pomaga kobietom między innymi w problemach związanych z ich biustem. W programie telewizyjnym "Walka o piersi"udowadnia, że można poprawić nie tylko samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie kobiety. Nam opowiada o powiększeniu oraz podniesieniu piersi.

Dla kogo powiększanie piersi 

Zazwyczaj młode dziewczyny marzą o powiększeniu piersi, jednak operację można wykonać wyłącznie u pacjentki pełnoletniej. Przeważnie wykonuje się ją między 20 a 40 rokiem życia. Górna granica jest bardziej płynna, jednak im młodsza kobieta, tym lepsze uzyskujemy efekty, ponieważ skóra jest bardziej elastyczna. 

Jakie są rodzaje implantów

W powiększaniu piersi stosuje się implanty okrągłe lub profilowane. Wszystkie wypełnione są żelem silikonowym, który nie wylewa się w przypadku pęknięcia implantu. Implanty okrągłe dają efekt pełnych, podniesionych piersi. Implanty o wysokim profilu, czyli High Profile lub Ultra High Profile, przeznaczone są dla kobiet, które oczekują większej projekcji piersi i które mają wąską klatkę piersiową. Implanty anatomiczne zbliżone są kształtem do typowego, łezkowatego wyglądu piersi i nadają im bardzo naturalny wygląd. Wybierane są przez kobiety, które chcą osiągnąć bardzo naturalny efekt i powiększyć piersi dyskretnie. Należy podkreślić, że implanty anatomiczne, lepiej niż okrągłe, sprawdzają się przy zabiegach korekcyjnych piersi obwisłych lub w operacjach niwelujących asymetrię bądź deformację biustu.

Ja od lat stosuję implanty Mentor. Mają szerokie badania kliniczne (największe jak do tej pory badania nad protezami silikonowymi na świecie) na grupie ok. 200 000 pacjentek, certyfikat FDA, dożywotnią gwarancję i stosunkowo najmniej powikłań. 

Czy po włożeniu implantów można karmić piersią

Zazwyczaj kobiety po implantacji piersi mogą wykarmić swoje dzieci bez żadnych przeszkód. Zdarza się jednak, choć niezwykle rzadko, że przy wkładaniu implantów dochodzi do mikrouszkodzeń i wtedy karmienie jest niemożliwe. 

Na czym polega operacja powiększania piersi

Piersi mogą zostać powiększone za pomocą implantów lub dzięki przeszczepowi tkanki tłuszczowej. Implanty umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem. Zwykle wprowadza się je z małego cięcia w fałdzie podpiersiowym. Rzadziej stosuje się cięcie wokół brodawki i otoczki lub pachowe. Tkankę tłuszczową do przeszczepu najczęściej pobiera się z okolic brzucha. Obie metody można też łączyć: powiększać piersi implantami i dodatkowo poprawiać ich wygląd przeszczepem tkanki tłuszczowej. 

Jak przebiega rekonwalescencja

Pacjentka po zabiegu przebywa w klinice do kolejnego dnia. Przez sześć tygodni po operacji powinna nosić specjalny stanik utrzymujący piersi w odpowiedniej pozycji. Po około dwóch tygodniach pacjentka może już najczęściej wrócić do aktywności fizycznej. Dolegliwości bólowe po zabiegu są bardzo indywidualne, a dyskomfort zmniejsza się z każdym dniem.

Czy jest różnica między liftingiem piersi a ich powiększeniem

Lifting nie musi się wiązać z włożeniem implantów. Podniesienie piersi wykonuje się z powodu utraty jędrności i objętości piersi. Podczas liftingu zostaje nadany odpowiedni kształt istniejącej tkance gruczołowej i tłuszczowej, następuje usunięcie nadmiaru skóry oraz przemieszczenie brodawki i otoczki ku górze. Tylko w przypadku niewystarczającej ilości tkanek niezbędnych do wymodelowania piersi, konieczne jest włożenie implantów bądź tkanki tłuszczowej. Zabieg liftingu przywraca piersiom pierwotny kształt, położenie oraz napięcie skóry.

Czy operacje piersi są bezpieczne

Każdy zabieg chirurgiczny niesie za sobą pewne ryzyko, a w medycynie nie ma słowa: na pewno. W chirurgii estetycznej pacjent nie poddaje się zabiegowi ze względów zdrowotnych i to on podejmuje decyzję, czy zgadza się ponieść ewentualne ryzyko. Lekarz przed zabiegiem powinien szczerze opowiedzieć o możliwych skutkach ubocznych.

Jakie mogą być skutki uboczne

Zdarzają się przejściowe powikłania takie jak krwiaki lub długo gojące się rany. Po zabiegu pozostaje też blizna, chociaż dobry chirurg umie ją ukryć tak, żeby była jak najmniej widoczna. Wiele też zależy od zdolności regeneracji skóry oraz przebiegu procesu gojenia. 

www.radzikowskaclinic.pl


 
5 godz. temu