Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2207
 • produkty:3720
 • zabiegi:149
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1024
 • komentarze:20637

Komentarze:

 • malinka 2019-02-15 14:51:47 Moje zęby są naturalnie białe więc wystarcza mi odpowiednia pasta i dokładne mycie zębów
  Odpowiedzi (0)
 • iwonka.bloguje 2019-02-04 17:03:57 U mnie niestety nie działają produkty, które można kupić. To niestety efekt długoletniego przyjmowania leków. Nie pomagają pasty, płyny czy paski. Pewnie jedyną metodą byłaby wizyta u stomatologa.
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2019-02-01 09:53:29 Po ciąży napewno skorzystam z wybielania
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-28 12:42:42 Ja o zęby dbam wyjątkowo używam zarówno past wybielajacych jak i płynów. Białe ząbki to podstawa
  Odpowiedzi (0)

Jak skutecznie wybielić zęby?


Kolor zębów jest jednym z parametrów ich atrakcyjności. Zęby można skutecznie wybielać, należy jednak pamiętać, że wybielamy zęby zdrowe, wyleczone, osadzone w zdrowych dziąsłach. W pogoni za białym uśmiechem, wiele osób poszukuje jednej, skutecznej i najlepiej błyskawicznej metody, aby go osiągnąć. Przed wyborem warto poznać sposoby wybielania oraz zalecenia obowiązujące przed i po zabiegu.

Podstawą w walce o piękny uśmiech jest higiena jamy ustnej – szczotkowanie zębów w domu za pomocą odpowiednio dobranej szczoteczki, używanie nici zębowych oraz irygatora. Pasta wybielająca z substancjami ścierającymi nie wybieli zębów, a może spowodować uszkodzenie szkliwa bądź powstanie ubytków klinowych. Należy wystrzegać się metod wybielania zębów solą lub węglem leczniczym, ponieważ stanowią one zagrożenie dla zdrowia zębów. W gabinecie warto regularnie wykonywać skaling i piaskowanie.

Metodę skutecznego wybielania zębów należy wybrać z dentystą na konsultacji. Najprostszym sposobem wybielania jest metoda nakładkowa stosowana w domu. Lekarz pobiera od pacjenta wycisk górnych i dolnych zębów, na podstawie którego protetyk przygotuje gipsowy odlew zębów, a następnie dwie elastyczne szyny pełniące funkcję nakładek. W gabinecie pacjent otrzymuje profesjonalny żel wybielający, który jest umieszczany w szynie przed jej założeniem. Nakładki zakłada się na noc przez kilka dni, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Kolejną metodą jest wybielanie z użyciem światła jako aktywatora. Zabieg odbywa się w gabinecie stomatologicznym, trwa około 10 minut a efekt wybielania widoczny jest natychmiast po zabiegu. Do wykonania tego zabiegu wykorzystywane jest bezpieczne dla zębów światło zimne. Przed zabiegiem dziąsła zostają osłonięte specjalnym preparatem. Następnie na zęby nakłada się żel wybielający, który ulega utlenieniu na powierzchni zęba.

Istnieje również metoda wybielania bez aktywacji światłem. Wtedy na zęby nakłada się żel o bardzo wysokim stężeniu i działa on na zębach ok 40 minut. Po tym czasie żel się usuwa. Zabieg można powtarzać kilkakrotnie na tej samej wizycie, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Przez 2 godziny od zabiegu wybielania nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić osiągnięty efekt, przez 72 godziny od wykonania zabiegu, pacjent powinien unikać pokarmów i napojów barwiących, ponieważ zęby w tym czasie są szczególnie wrażliwe na ponowne wchłanianie barwników. Nie wolno pić kawy, herbaty, czerwonego wina, coli, soków oraz barszczu czerwonego. Nie wolno też jeść barwiących owoców i warzyw typu jagody czy buraki oraz używać barwiących przypraw, np. kurkumy. Zalecana jest tzw.  biała dieta, czyli spożywanie produktów wolnych od wszelkich barwników.

Jeśli zęby są mocno przebarwione lub kość jest bardzo ciemna, konieczne jest zastosowanie licówek lub koron, ponieważ wybielanie zębów nie będzie skuteczne.

Opracowanie: Lek. stom. Konrad Rylski

www.denticanova.pl


 
33 min. temu