Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2243
  • produkty:3750
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:1054
  • komentarze:21261

Komentarze:

Skóra wrażliwa – jak o nią dbać?


Twoja skóra bardzo łatwo ulega podrażnieniom, ma skłonności do alergii, a każda zmiana pogody odbija się na jej wyglądzie? Bez wątpienia mamy tu do czynienia z cerą wrażliwą, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak powinna przebiegać?

O tym pamiętaj codziennie

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej to nie lada wyzwanie. Charakteryzuje się ona bardzo dużą skłonnością do podrażnień oraz niemal natychmiastowymi i często silnymi reakcjami na czynniki zewnętrzne. Negatywny wpływ może mieć na nią, oprócz warunków atmosferycznych, np. twarda woda, nadmierne pocieranie, czy źle dobrane kosmetyki. Tego powinniśmy unikać, a co ze wskazaniami? Do demakijażu używajmy zawsze delikatnych płynów micelarnych. Kremy na dzień powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne (najlepiej te fizyczne, które nie wnikają w skórę), nawilżać, a zimą i jesienią dodatkowo chronić przed wiatrem i mrozem. Produkt nakładany na noc powinien wzmacniać funkcje bariery naskórkowej, skutecznie regenerować i łagodzić skórę.

Zrezygnuj z niezdrowych nawyków

Palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, stres, czy zanieczyszczenie powietrza – to wszystko może odbijać się na wyglądzie skóry. Mieszkając w mieście raczej nie będziemy mogli oddychać tylko świeżym powietrzem, a pracując w wymagającym zawodzie nie unikniemy nerwowych sytuacji, ale na pewno każdy z nas jest w stanie zmienić chociaż częściowo swój styl życia. Dobrym początkiem może być, np. rzucenie papierosów – wyjdzie nam to nie tylko na zdrowie, ale uwolni skórę od nadmiernej ilości toksyn i ograniczy jej wysuszenie. Dobrym pomysłem będzie zmiana diety na bogatą w ryby, warzywa i owoce, które pomogą wzmocnić skórę.

Zaufaj profesjonaliście

Chociaż pierwszym skojarzeniem z pielęgnacją bardzo wymagającej cery mogą być profesjonalne zabiegi, niestety w tym wypadku ich lista jest mocno ograniczona.  Posiadaczki skóry wrażliwej powinny zapomnieć o jej mechanicznym oczyszczaniu, stosowaniu kwasów, czy retinolu. Procedury te mogą niepotrzebnie podrażnić skórę i w rezultacie jeszcze bardziej pogorszyć jej stan. Osobom z wrażliwą cerą z reguły poleca się mniej inwazyjne zabiegi, jak peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja. Niestety w niektórych przypadkach nawet one mogą prowadzić do podrażnień lub nie dawać oczekiwanego rezultatu. Alternatywą dla tych technik oczyszczających jest HydraFacial – hydradermabrazja, która łączy hydropeeling  próżniowy z  aplikacją substancji aktywnych, zawierających przeciwutleniacze oraz składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne.  – HydraFacial zapewnia efekt silnej eksfoliacji, ale nie podrażnia, ponieważ w procesie oczyszczania nie są stosowanie kryształy diamentowe złuszczające powierzchnię skóry – wyjaśnia Agata Nowak kosmetolog Spa Land. Dzięki zastosowaniu opatentowanych jednorazowych końcówek, cała procedura charakteryzuje się wysokim poziomem antyseptyki oraz sprawia, że proces eksfoliacji jest łagodny i delikatny. Zaletą tej technologii jest też możliwość regulacji poziomu zasysania próżniowego, czyli najważniejszego parametru wpływającego na skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu – dodaje Agata Nowak. Pozwala to na wykonanie go u osób ze skórą wrażliwą i  skłonną do poczerwienień.


 
1 godz. temu