Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2148
  • produkty:3647
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:976
  • komentarze:19658

Komentarze:

Schudłam i co teraz, czyli co po odchudzaniu?


Wiele kobiet po odchudzaniu zmaga się z problemem jędrności i jakości skóry, co jest efektem ubocznym znacznej i szybkiej redukcji wagi. Rozpoczynając walkę z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej musimy bardziej niż zwykle zatroszczyć się o skórę. Jak to zrobić? O tym mówi nasz ekspert Maciej Waś - fizjoterapeuta z Kliniki dr Radzikowskiej:

Intensywny trening i odpowiedni sposób żywienia powodują ogólną utratę zbędnej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w całym ciele, jednak nie jesteśmy w stanie redukować jej miejscowo. Pomimo zadowolenia z utraconych kilogramów pojawia się problem nadmiaru oraz wiotkości skóry. W celu jej ujędrnienia i poprawy jakości możemy wspomagać się nieinwazyjnymi zabiegami medycznymi  takimi jak Ultraformer 3, Venus Legacy  czy Harmonny Pixel.

Ultraformer służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy, widocznego już po jednym zabiegu. Jest to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanek.  W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Zabiegom może być poddana praktycznie każda część ciała. Zabieg nie wymaga żadnego znieczulenia, jednak w zależności od wrażliwości skóry może być zastosowane znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, a bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć. Dużą zaletą jest to, iż zabieg Ultraformer można wykonywać przez cały rok. Jeden zabieg wystarcza, aby osiągnąć zadowalające i długotrwałe rezultaty. Stopniowa poprawa jędrności skóry następuje po upływie ok. 2 miesięcy i utrzymuje się minimum 2 lata. Jest to jeden z najnowszych i najskuteczniejszych zabiegów na rynku medycyny estetycznej.

Do poprawy jakości skóry  wykorzystujemy również falę radiową, która emitowana jest przez urządzenie Venus Legacy.  Łączy w sobie technologie wielobiegunowych fal radiowych oraz sprawdzoną metodę pulsacyjnego pola magnetycznego, dzięki czemu działanie odbywa się głębiej pod skórą, co powoduje zwiększoną cyrkulację krwi, natychmiastowe spulchnienie i błyszczenie skóry. Efekty widać już po jednym zabiegu, zaleca się jednak wykonanie serii od 8 do 10 zabiegów. Metoda ta jest bezpieczna, bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji, a charakteryzuje się doskonałymi rezultatami. Można ją stosować na całym ciele.

Kolejnym zabiegiem,który rekomenduję jest Pixel™ Harmony. Zabieg laserem Pixel™ przeznaczony jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości, takich jak niewielkie blizny, drobne zmarszczki, rozstępy oraz przebarwienia. Terapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących błyskawicznego i nieinwazyjnego sposobu na poprawę kondycji skóry. Doskonale złuszcza naskórek, wpływa na zdrowy wygląd skóry i ogólnie poprawia jej kondycję. Laser spektakularnie niweluje blizny,  zmarszczki i rozstępy które mają tendencje do powstawania przy szybkich redukcjach wagi. Nowa technologia wykorzystywana przez laser Pixel™ polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji w naskórek i skórę właściwą. Matryca lasera Pixel™ została skonstruowana w taki sposób, by doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) – mikrourazów termalnych – pozostawiając przy tym nienaruszone „mostki" tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające odbudowę danego obszaru. Nienaruszona skóra sprawia, iż gojenie po zabiegu następuje niezwykle szybko. Wpływ na krótką rekonwalescencję ma również zastosowanie specjalistycznego sprzętu chłodzącego skórę. Czas potrzebny na całkowitą regenerację skóry to ok. 28 dni.

Zabieg laserem trwa średnio ok 10–25 minut. Pacjent w trakcie trwania zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie. Aby zminimalizować uczucie dyskomfortu, przez cały czas działania lasera skóra jest miejscowo schładzana za pomocą specjalnego urządzenia.Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Istotną zaletą jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy, seria zabiegów Pixel™ prowadzi  do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.Bezpośrednio po zabiegu można podjąć normalną aktywność, gdyż nie wymaga on okresu rekonwalescencji. W celu przyśpieszenia regeneracji naskórka należy stosować dermokosmetyki nawilżające. Niezbędna jest także ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – na skórę poddaną zabiegowi należy aplikować przez co najmniej miesiąc krem z wysokim filtrem (SPF 50).

Zabiegi  laserowe ukierunkowane na niwelowanie, zmniejszanie widoczności rozstępów wspomagane są również mezoterapią przy użyciu Dermapenu. Jest to nowoczesne urządzenie wykorzystywane między innymi do regeneracji skóry, leczenia blizn i redukowania rozstępów. System pulsujących igieł wykonuje w skórze pionowe mikrootwory. Dzięki nim dochodzi do pobudzenia fibroblastów i produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Urządzenie wykorzystuje jedną z najpopularniejszych technik w obszarze dermatologii estetycznej. Metoda mikro-nakłuwania przyczynia się do powstawania w skórze mikro-urazów, a tym samym pobudza procesy jej regeneracji. Na tak przygotowanej powierzchni naskórka zostają rozprowadzone preparaty pielęgnacyjne, które wnikają w głębsze warstwy skóry. Dermapen pozwala znacznie poprawić szybkość wykonania zabiegu i zwiększa komfort pacjenta. Jest to rozwiązanie nieinwazyjne i powoduje minimalne uczucie dyskomfortu.

Wszystkie wyżej opisane możliwości możemy łączyć, ale pamiętajmy, że indywidualny dobór terapii zależy od wstępnej konsultacji.

www.radzikowskaclinic.pl


 
31 min. temu