Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2501
 • produkty:4015
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1152
 • komentarze:28080

Komentarze:

 • rycerzyk6
  rycerzyk6 2019-11-28 17:31:12 bardzo fajnie przedstawiony artykuł:)
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2019-11-07 11:35:55 Botoksu to bymsobienigdy nie zrobiła
  Odpowiedzi (0)
 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-05 22:21:30 Botos nie jest dla mnie po pierwsze mnir na niego nie stać, po drugie ciężko znaleźć dobrego specjalistę, a po trzecie cholernie się boję takich zabiegów
  Odpowiedzi (0)
 • madzik04-80
  madzik04-80 2018-10-02 07:14:34 Nie odważyłabym się na botoks
  Odpowiedzi (0)
 • PaniJadzia 2016-06-21 23:37:46 bardzo dobrze napisane, wiele osób go stosuje ale niewiele o tym mówi. Botoks najczęściej stosowany jest na czoło i powoduje, że się nie marszczymy, czyli czoło jest gładkie. Ja go stosuję od lat i uważam że to to świetny produkt. Jedyny minus - u mnie trzyma się ok 6 miesięcy, a potem trzeba powtarzać.
  Odpowiedzi (0)

Przewodnik po dobrym botoksie


Botox - prawie wszyscy go stosują, ale niewielu o tym mówi. Wynika to przede wszystkim z kontynuowania kultury wstydu mówienia o zabiegach medycyny estetycznej, a także ze szczątkowych informacji i opinii o botoxie. Także widok nienaturalnie zamrożonych twarzy dodatkowo wzmacnia strach przed zabiegiem i utwierdza wiele osob w przekonaniu, że botox, to nic dobrego. Zatem, co z tym botoxem? Zapytaliśmy dr Elżbietę Techmańską, która na co dzień wykonuje takie zabiegi:

 

Jak mieć zrobiony Botox, żeby właściwie nie wyglądać, jak po Botoxie?
Podstawowa, złota zasada w tej kwestii to: lepiej mieć podane mniej jednostek, niż wydaje nam się, że potrzebujemy! Jesli zdecydujemy, że jednak chcemy więcej, powtórzmy zabieg na obowiązkowej i koniecznej wizycie kontrolnej, na której lekarz dokonuje korekty.


Jak wygląda zabieg?
Sam zabieg jest krótki, trwa około 10 minut. Nie jest potrzebne żadne znieczulenie, maści znieczulające ani środki przeciwbólowe przed zabiegiem. Żeby zwiększyć komfort pacjenta, zabieg wykonuje się z chłodzeniem powierzchni skóry coldpackiem. Igła, którą podaje się botox, jest bardzo cienka, a ból przy podawaniu oceniany przez pacjentów w skali 1-10, to zazwyczaj 1,5-2. Większość pacjentów mówi raczej o minimalym dyskomforcie.


Co z siniakami po zabiegu i jak można im przeciwdziałać?
Aby zapobiec siniakom, warto na tydzień przed zabiegiem odstawić Aspirynę oraz zastosować tabletki z Arniki. Jeśli już siniak powstanie (co zdarza się rzadko), wygląda on zazwyczaj jak ślad po pobraniu krwi i może być bez problemu zamaskowany makijażem. Taki siniaczek znika po około 7 dniach.


A co z pochylaniem głowy, zakazem kładzenia się twarzą do dołu, ćwiczeniami, podróżą samolotem itd.? 
Kiedyś faktycznie zalecano pacjentom nie pochylać głowy, nie kłaść się przez co najmniej 4 godziny po zabiegu, a w dniu po zabiegu nie podróżować samolotem. Wszystkie te restrykcje nie znalazly potwierdzenia w badaniach, według których sam preparat „wchłania, rozchodzi się” około godziny po wstrzyknięciu. Warto natomiast dać sobie wolne od siłowni i ćwiczeń, jednak nie dlatego, aby nie zaszkodzić efektowi botoxu.  Każdy zwiększony wysiłek fizyczny zwiększa bowiem ukrwienie skóry, a przez to ryzyko powstania siniaków jest większe.


Czy jest jakiś najlepszy sposób i głębokość iniekcji botoxu ?
Sposób i głębokość podawania botoxu różni się w zależności od obszaru na twarzy. Począwszy od głębszego podania relaksującego mięśnie odpowiadające za lwią zmarszczkę, aż do bardzo płytkiego podania w okolicy oka. Różne głębokości podawania botoxu są ściśle związane z położeniem i przyczepem mięśni mimicznych, które chcemy zrelaksować.

Jak to naprawdę jest z tą ilością? Ile trzeba podać botoxu?
Na pewno mniej, niż sugerują super okazyjne oferty na portalach promocyjnych i zniżkowych. Powinno się zaczynać od mniejszych dawek botoxu szczególnie u pacjentow młodych (20+ 30+), którzy dobrze reagują na mniejsze dawki. Czoło nadal naturalnie się porusza, a mięśnie są na tyle zrelaksowane, żeby zmarszczki się wygładziły. Osoby starsze (po 60 roku życia ) nie mają już tak dobrze reagujących mięśni, zatem skuteczność zabiegu będzie mniejsza, niezależnie od dawki preparatu.

 

Zanim po raz pierwszy zdecydujemy się na botox, warto najpierw umówić się na konsultację, porozmawiać z lekarzem, powiedzieć, jakiego efektu oczekujemy. I przede wszystkim pamiętać, że mniej w tym wypadku znaczy więcej i najważniejsze, aby wciąż wyglądać naturalnie.


 
10 godz. temu