Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:1959
 • produkty:3495
 • zabiegi:147
 • firmy:108
 • porady ekspertów:871
 • komentarze:17664

Komentarze:

 • Ewelina27
  Ewelina27 2019-01-27 19:35:10 Hmm moja panie ka co prawda nie ma specjalnego żelu ale wiecie conie jestem przekonana do tego by od takich młodych lat stosować. Póki co mamy mydełko i myjemy się w miejscach intymnych mydelkiem delikatnym
  Odpowiedzi (0)
 • vanillacocco
  vanillacocco 2018-12-30 17:37:34 To jest bardzo ważne aby u dzieci tez dbać o higienę intymna
  Odpowiedzi (0)
 • malinka 2018-12-11 17:18:13 Moja dziewczynka tez ma juz swoje preparaty
  Odpowiedzi (0)
 • iwonka.bloguje 2016-09-26 19:39:43 Bardzo przydatny artykuł :) Na rynku dostępne są już preparaty przeznaczone stricte dla dziewczynek, ale jak wgłębimy się w składy to okazują się niezbyt przyjazne. Trzeba mieć to na uwadze, aby nie wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
  Odpowiedzi (0)
 • basiamiecz715 2016-09-24 14:51:33 Bardzo ciekawie napisany artykuł.Zapewne wiele mam, które maja córeczki nie wie jakie środki są najlepsze do higieny intymnej ich dzieci.
  Odpowiedzi (0)

Prawidłowa higiena intymna u dziewczynek


Potrzebę dbania o higienę warto wyrobić u dziecka już od najmłodszych lat. O czym należy bezwzględnie pamiętać? Czego unikać? I dlaczego warto sięgnąć po kosmetyk do higieny intymnej dla dzieci?

Skóra okolic pupy jest bardzo delikatna. Łatwo ulega otarciom i podrażnieniom. Wymaga troskliwej opieki, a przede wszystkim zdrowych nawyków higieny.

Prawidłowa higiena
Oczywiście mycie to podstawa. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko miało mytą pupę codziennie. Każdego dnia należy również zmieniać bieliznę (dla dzieci kupujemy tylko majtki bawełniane!). Istotne jest także przyzwyczajenie dziewczynek do podcierania pupy od przodu do tyłu, aby nie roznosić zarazków.

Unikamy stosowania kolorowego, perfumowanego papieru toaletowego czy pachnących mydełek. Zawarte w nich substancje zapachowe, barwniki, mogą podrażniać delikatną skórę dziecka, co może doprowadzić do infekcji. Lepiej wybrać zwykły biały (ale miękki) papier oraz delikatne kosmetyki przeznaczone dla dzieci. Do mycia pupy u dziewczynek świetnie sprawdzi się kosmetyk przeznaczony do higieny intymnej.

Nie dla dzieci
Uwaga, do mycia pupy u dzieci nie należy używać płynów do higieny intymnej dla dorosłych, gdyż w trakcie dorastania zmienia się pH okolic intymnych. U małych dziewczynek, ze względu na niskie stężenie estrogenów, w okolicach intymnych panuje nieco inny odczyn niż u dorosłych. Stąd płyny do higieny intymnej dla dorosłych mogłyby naruszyć naturalne pH występujące u dzieci.

Idealna pianka
Idealnym rozwiązaniem jest Pianka do higieny intymnej dla dzieci Skarbu Matki. Nowość, która właśnie weszła do sprzedaży, już zyskuje swoich zwolenników. Została opracowana specjalnie dla dzieci i ma odpowiednie pH przystosowane dla dzieci. Można ją stosować już od 3 roku życia. Delikatnie myje, nawilża i natłuszcza naskórek, ale także łagodzi objawy podrażnień, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. To za sprawą zawartego w niej probiotyku, który wspiera ochronę immunologiczną. Probiotyk wpływa korzystnie na ochronną florę bakteryjną oraz pozwala na utrzymanie fizjologicznego pH strefy intymnej. To dlatego produkt polecany jest szczególnie przy infekcjach i kuracjach antybiotykami, gdy naturalna ochrona przeciw stanom zapalnym i podrażnieniom nie jest wystarczająca. Dzięki stosowaniu pianki, zdecydowanie zmniejsza się ryzyko powstawania infekcji. Oprócz probiotyku kosmetyk zawiera również ekstrakt z dzikiej róży i zielonej herbaty. Opakowanie zostało przygotowane z myślą o małych księżniczkach. Jego estetyka z pewnością przypadnie do gustu małym kobietkom. Produkt został zbadany dermatologicznie.

Cena: 17 zł/250 ml

 


 
4 godz. temu