Nasze statystyki:
 • zarejestrowani użytkownicy:2500
 • produkty:4013
 • zabiegi:154
 • firmy:108
 • porady ekspertów:1152
 • komentarze:28051

Komentarze:

Poznaj 10 ciekawostek o szminkach


Od wielu lat szminka jest symbolem kobiecości, wolności oraz sposobem wyrażenia siebie. Szminka, będąc najpopularniejszym produktem na rynku kosmetycznym, zajmuje szczególne miejsce w kosmetyczce każdej kobiety, niezależnie od tego czy jest błyszcząca, matowa, jasna czy dramatycznie ciemna. Ten produkt kosmetyczny już jest ważną częścią każdej nowoczesnej kobiety, która ceni swój czas i doskonale wie czego chce. Poznaj 10 faktów o tym kultowym produkcie kosmetycznym, który od ponad 5000 lat sprawia kobietom przyjemność oraz pomaga łatwo urozmaicać ich wygląd na co dzień.

 1. W XVIII wieku we Francji szminka była przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn, którzy chcieli podkreślić swoje usta na tle wąsów i brody. Kobiety miały zakaz używania tego produktu kosmetycznego.
 2. Szminka jest najlepiej sprzedającym się kosmetykiem na świecie - co sekundę na świecie ktoś kupuje sobie ten produkt!
 3. Według raportów ze sklepów kosmetycznych jasne odcienie szminek najczęściej są sprzedawane… w pochmurne dni.
 4. Średnio przez całe życie każda kobieta…zjada około 4,5 kg szminki. Natomiast mężczyźni podczas pocałunków z kobietami zjadają do 1,5 kg szminki.
 5. Nieotwarta szminka może być przechowywana bez utraty jakości od 1,5 do 2 lat. Jednak jeśli ją otworzysz, ważność jej nie będzie dłuższa niż sześć miesięcy.
 6. Starożytni Egipcjanie malowali usta purpurowo-czerwonym barwnikiem z wodorostów z dodatkiem jodu i trującego bromu. Z tego powodu tę mieszankę kosmetyczną często nazywano „pocałunkiem śmierci”. Natomiast pomadka legendarnej egipskiej królowej Kleopatry była robiona…z suszonych chrząszczów i jaj mrówek.
 7. Pierwsza nowoczesna szminka pojawiła się w Paryżu w 1884 roku i została zaprezentowana przez perfumiarzy na międzynarodowych targach kosmetycznych w Amsterdamie. Warto zauważyć, że ta szminka zawierała w sobie tłuszcz z jelenia i olej rycynowy, co nie pozwalało kobietom nosić produkt kosmetyczny ze sobą w torebkach.
 8. Sophia Loren jest uważana za właścicielkę jednej z najliczniejszych prywatnych kolekcji szminek. Według nieoficjalnych danych kolekcja gwiazdy kina nalicza około 300 pomadek.
 9. W starożytności, aby uzyskać fioletowy połysk szminki, często dodawano do jej składu łyski ryb. Ciekawym jest to, że w dzisiejszych czasach także dodaje się ten nietypowy składnik do szminek, ale w mniejszych ilościach.
 10. Królowa Elżbieta II podczas przygotowywania się do koronacji w 1952 r. zamówiła indywidualny odcień szminki, który idealnie pasował do koloru jej sukienki.

SPRAWDŹ: 1. MAYBELLINE NEW YORK – SUPER STAY MATTE CRAYON – 39,99 ZŁ; 2. L’ORÉAL PARIS – COLOR RICHE FREE THE NUDES – 65,69 ZŁ; 3. MAYBELLINE NEW YORK – SUPER STAY MATTE CRAYON – 39,99 ZŁ; 4. L’ORÉAL PARIS – COLOR RICHE FREE THE NUDES – 65,69 ZŁ; 5. MAYBELLINE NEW YORK – SUPER STAY MATTE CRAYON – 39,99 ZŁ; 6. L’ORÉAL PARIS – COLOR RICHE MATTE – 65,69 ZŁ; 7. L’ORÉAL PARIS – ROUGE SIGNATURE – 65,99 ZŁ.


 
1 godz. temu