Nasze statystyki:
  • zarejestrowani użytkownicy:2096
  • produkty:3604
  • zabiegi:149
  • firmy:108
  • porady ekspertów:951
  • komentarze:19170

Komentarze:

Pozbądź się cellulitu na lato!


„Pomarańczowa skórka” jak potocznie nazywany jest cellulit to prawdziwa zmora wielu kobiet - niezależnie od wieku, czy wagi. Jest on wynikiem zaburzeń metabolizmu i powinien być traktowany jako sygnał ostrzegawczy, świadczący o pogarszającym się stanie zdrowia. W myśl zasady jesteś czym jesz Divine Food, warszawska sieć cateringu dietetycznego, wprowadza od czerwca całkowitą nowość - dietę alkaliczną. Co to takiego i jak może pomóc w walce z cellulitem?
 
Jesteś tym, co jesz
Powszechnie wiadomo, że jakość żywności z roku na rok staje się coraz gorsza, co jest spowodowane zanieczyszczeniem środowiska i stosowaniem w przemyśle spożywczym środków chemicznych, antybiotyków, hormonów. Głodówka nie jest dobrym rozwiązaniem. Każdy organizm potrzebuje pożywienia, aby prawidłowo funkcjonować i dobrze wyglądać. Dlatego kluczowy jest wybór produktów najlepszej jakości, zwłaszcza owoców i warzyw, które niestety w wielu przypadkach zabezpieczane są i hodowane z użyciem substancji chemicznych. 
 
Aby ich się pozbyć warto myć warzywa i owoce wodą kwasową, która usunie wszelkie bakterie, grzyby i chorobotwórcze drobnoustroje. Następnie, zakupione produkty należy opłukać wodą alkaliczną lub przegotowaną. W ten sposób jesteśmy w stanie uchronić się przed zjedzeniem niepotrzebnej chemii. Możemy też uprościć sobie życie zamawiając „dietę pudełkową” przygotowywaną wyłącznie na bazie wody alkalicznej i z wykorzystaniem produktów o właściwościach alkalizujących. Jako pierwsza do swojego menu dietę alkaliczną wprowadza Divine Food, sieć oferująca catering dietetyczny, przygotowany wyłącznie z produktów ekologicznych z wykorzystaniem super foods (super żywności), w większości metodą sous-vide zapewniającą zachowanie cennych witamin i składników odżywczych.
- Alkaliczna woda jonizowana zdecydowanie różni się od wody z kranu, czy wody mineralnej. Woda jonizowana posiada klastry heksagonalne składające się tylko z 6 molekuł, a nie 10-18 molekuł. Dzięki temu łatwiej jest im się przedostać do komórek - wyjaśnia Sylwia Ciechomska, dietetyk i założycielka Divine Food. - Dzięki wodzie jonizowanej zdolność nawodnienia naszego organizmu, a także oczyszczania go z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii może się znacząco zwiększyć. Picie wody zredukowanej (alkalicznej) pozytywnie wpływa na metabolizm, a tym samym obniża ryzyko powstawania cellulitu - dodaje.
 
Dla kogo jeszcze dieta alkaliczna?
Redukcja i zapobieganie pojawianiu się niezbyt estetycznej „pomarańczowej skórki” jest tylko jedną z wielu zalet wynikających ze zmiany diety tak, aby miała charakter alkalizujący. Przy jej dłuższym stosowaniu możemy się spodziewać ogólnej poprawy stanu zdrowia, zwiększenia wydolności organizmu, co będzie zauważalne zwłaszcza u osób bardzo aktywnych fizycznie (brak „zakwasów” nawet po bardzo intensywnych treningach), obniżenia ciśnienia krwi i zmniejszenia gęstości krwi, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko wystąpienia chorób serca i zaburzeń krążenia, czy obniżenia stężenia cukru we krwi, a w przypadku osób z cukrzycą – znacznej poprawy samopoczucia.
 
Więcej informacji na www.divinefood.pl

 
23 min. temu